- Учителю
- План по казакскому языку 'Дала мен шөлді аймақтағы егіншілік пен мал шаруашылығы'
План по казакскому языку 'Дала мен шөлді аймақтағы егіншілік пен мал шаруашылығы'
Қазығұрт ауданы мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі
Байжарқынова Шәрипа Әбдешқызының 4 А сыныбына арналған
Дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспары
Апта
Күн 13.01.15ж
Сабақ
Сабақтың тақырыбы:
Дала мен шөлді аймақтағы егіншілік пен мал шаруашылығы.
Ресурстар:
Оқулық,слайд,интерактивті тақта Әдістемелік құрал,бағалау бетшесі.
Міндеті:
Мәнерлеп, түсініп сауатты оқу оны талдай алу Сыни Тұрғыдан Ойлау модулі бойынша диалогтік оқыту бойынша тапсырмаларды орындау
Мақсаты:
Оқушыларға егіншілік пен шаруашылық жайлы түсінік беру,оқулықты түсініп оқуға, әңгімелеп айтуға үйрету, өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, шығармашылық ойлауын дамыту.
Тапсырмалар
1-тапсырма.Егіншілік пен шаруашылықдегенді қалай түсінесің?білімі мен шығармашылығын топтастыру
Миға шабуыл. Өткенді еске түсіру арқылы жаңа білімді қосу.
2-модуль Сыни тұрғыдан ойлау топтастыру әдісі
2-тапсырма.Дала мен шөлді аймақтағы егіншілік пен мал шаруашылығы туралы оқу,талдау мазмұнын ашу
1 модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
3-тапсырма. Топтық жұмыс
1-топДала мен шөдөлді аймақтағы егіншілік туралы
2-топ Егін жайында түсінік
3-топ Мал туралы мақал- мәтелдер жазу
4-топДала мен шөдөлді аймақтағы мал шаруашылығы туралы
Сергіту сәті
Көңілді көктем
Оқу нәтижесі:
1. Оқушылар дала мен шөлдегі тіршілік жайлы білім алады.
2. Табиғатты қадірлеп,құрметтеу керек екендігін түсінеді
3. Шаруашылыққа арнап өлең , мақал-мәтелдер,әңгіме,эссе жазып,постермен қорғап біледі.
4Жаңа тақырыпты оқып,түсіне біледі.
Кейінгі тапсырма
Табиғатқа сипаттама жазу.
Бағалау
Өзін-өзі бағалау .
Кері байланыс
«Ой түйіндейді»Оқушы үні алынды.
Сәтті тұсы: Сабақ өте жоғары деңгейде өтілді дей отырып,баланң танымдық қабілеті артты.Топпен жұмыс жасалды.
Сәтсіз тұсы:Ұйымдастыру кезеңінде оқушылар тез біріге алмады.
Сабақтың жүрісі:
Сабақтың этаптары:
Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
Модульдер мен уақыт
Ұйымдастыру
Сыныппен байланыс орнату
Өткен сабақты еске түсіру.
Топқа бөлу
Сыныптың білім деңгейін анықтау
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар:
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Мұғалім:--Жақсы демалдыңыздар ма?
Оқушы:- Жақсы демалдық.
Үй тапсырмасын сұрау:
Мұғалім:-Өткен сабақта не өттік?
Шөл өсімдіктері мен жануарлары дегеніміз не?
Оқушы: жауабы
Оқушылар 4 топқа бөлінеді
Сынып ережесін шығару. Оқушылар сынып ережесін құрады.
Мұғалім: -Тақырыптың ең соңғы бөлімінен қандай қорытынды айтуға болады?
Оқушы:- жауабы
Мұғалім: Егіншілік пен шаруашылық туралы не білеміз?
Оқушы
-Балалар ойын ортаға салады.
минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог
1-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу
2 -минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
2 -минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Сабаққа кіріспе
Сабақ әрекетін
қызықтыру.
Логикалық ойлауға жетелеу
Сабақ мақсатын анықтау.
Тұсаукесер
Табиғатқа саяхат (видеоүзік)
Егін мен шаруа деген не?
Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау. Мұғалім оқушыларға сұрақ қоя отырып, өтілетін сабақтың мақсатын, критерийін анықтап алады.
3-минут. АКТ модулі.
Интерактивті тақта
2 минут. 2- модуль. Сыни тұрғыдан ойлау
2 минут
Сабақ мақсаты
ның жүзеге асуы
Түсіну кезеңі
Талдау
Сергіту сәті
Формативті бағалау:
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс.Шөл мен дала жайында шығармашылығын топтастыру. (постер)
2-тапсырма.
- Тақырыптың мазмұнын ашу
1-модуль Оқыту мен оқудағы әдіс тәсілдер
3-тапсырма.
1- топ Табиғат туралы өлең жазу
2-топ « Менің шаруашылығым» тақырыбына шағын эссе жазу,
3-топ Еңбек,мал туралы мақал -мәтелдер жазу.
Мұғалім мен оқушылар сергіп алады.
Оқушылар өзін - өзі , топты бағалайды,
мұғалімнің оқушыларды бағалайды.
Оқушының
Аты -жөні
Бүгінгі сабаққа қатысуы
Топтық баға
Жұптық баға
Жалпы ұпай саны
Бағасы
5-минут.4-модуль АКТ
2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау
5-минут.
10-мин 2-модуль Сыни тұрғысынан ойлау
2-минут. 4- модуль. АКТ. интерактивті тақта.
1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі.
Рефлексия
«Стикер» Оқушылар қызыл, сары, көк стикерді алып тақтаға іледі.
2 -минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.
Келесі тапсырма
Тақырыпты сипаттама жазу.
1 -минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.