7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары математика 'қосу және азайту' 2-сынып

Сабақ жоспары математика 'қосу және азайту' 2-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

12.10.2015 ж Тексерген----------------------------

Пәннің аты: Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту. 3+56, 30+24

Мұғалім:Сандықбаева Эльнура Қалмаханбетқызы

Мақсаты: . Оқушыларды қосуға және азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен

таныстыру.

2. Оқушылардың ойлауын, есте сақтауын, өз бетімен шешім қабылдап,

қорытынды ой-пікірлер білдіруін, белсенділігін, танымдық қабілетін

дамыту.

3. Оқушыларды тапқырлыққа, алған білімдерін өмірде қолдана білуге

өзінің белсенді ойлау әрекетін жүзеге асыруына, сыйластыққа,

ізеттілікке тәрбиелеу, баулау.

Күтілетін әдіс-тәсілдер:Ондықтармен санай алады.Топпен жұмыс жасай алады.Ондықтар мен бірліктермен есептей алады.

Қолданылатын әдіс- тәсілі: «Ыстық орындық» «Ой қозғау"топтық тапсырмалар Пайдаланған модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу,оқытуды басқару және көшбасшылық,таланты және дарынды балаларды оқыту,сыни тұрғыдан ойлануға үйрету, оқу мен оқытудағы ақпараттық -коммуникациялық технологияларды қолдану.

Көрнекілігі: АКТ, кестелер

Түрі: Жаңа сабақ.

Әдісі: Түсіндіру, үйрету, сұрақ-жауап, ой қозғау әдісі


Сабақ

тың кезеңдері

«Блум»

Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі

2 минут


Психологиялық ахуал

Шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.

Оқушылар түстер арқылы топқа бөлінеді.

Әр топты жұлдызша арқылы бағалау

Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнатады.

Сандар бойынша 3-топқа бөлінеді.

Жұлдыша алып отырады.

Білу


Үй тапсырмасын сұрау.

"Ыстық орындық"әдісі арқылы

Сұрақ-жауап алу.


Әр топ өз тапсырмасына Сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

2мин


Қызығушылықты ояту

Сұрақ-жауап алу.

"Ой қозғау"әдісі

Болжай отырып сабақтың тақырыбын ашады.



Қолдану


Мағынаны тану

Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау. -Балалар жұмбаққа назар аударайық. 1) Есепке де кіремін Әріпте боп жүремін. (3)

-Дұрыс айтасыңдар 3 саны, қандай әріп «З» дауыссыз, ұяң.

-З саны - неше таңбалы? Бір таңбалы.

-Қай кластарға жатқызамыз? Бірліктер класына

-Келесі жұмбақтарға назар аударайық.

2) Әріп десең, бүйірі тоқ

Сан десең салмағы жоқ.

(0)

О саны - неше таңбалы? Бір таңбалы. Қандай әріп? «О» дауысты, жуан

-бастағы З цифрының қасына О цифрын қоятын болсақ, неше болады? ЗО

ЗО -неше таңбалы сан? 2 таңбалы.

Қай кластарға жатады? Ондықтар класына.

Неше ондық? Неше білік? 3 ондық, 0 бірлік

-Дұрыс айтасыңдар. Енді жаңа сабаққа назар аударайық.

Оқулықпен жұмыс

3+6 жазуы нені білдіреді? Бірліктерге, бірліктерді қосуды білдіреді?

30+24=

-Бұл жерде 30 бен 24 сандарының қосындысы берілген.

-Бұл неше таңбалы сандардан құралған? Екі таңбалы.

-Бұл жерде нелерді біріктіреміз? Ондықтарды.

-24 санын разрядтарға жіктейік? Нешемен нешенің қосындысы?

20+4, 20 неше ондық? 2 ондық

4 неше бірлік? 4 бірлік

1 есеп

32+6

32+60

87-5

87-50

2-есеп

3+56

30+24

3 есеп

Топтық жұмыс

1 топ

10-а 5

2 топ

А-5 5

5+а 10

4 есеп. Қайсысы есеп? Оны шығар.

5 мысал.

72,71,70,69,68

70+2; 70+1; 70+0; 60+9; 60+8;

Балалар сабабқа белсене қатасады.

Топпен жұмыс жасайды.

Жұлдызшаларын алып отырады

Талдау



Сергіту сәті:

Орманда кірпі келеді,
Саңырауқұлақ тереді.
Кездесті, міне, керегі:
Екеуі қайың астынан.
Біреуі терек қасынан.
Қанша олар болмақ есепте,
Тоқылған салса себетке?

Карточкамен жұмыс

Шығарамшалық тапсырма.

-Балалар мынау сендердің үйлерің

-Ендеше кім нешінші үйде тұрады екен? Тауып көрейік.

-Қане кім қай үйдікін тапты?

1) 94, 2) 64, 3) 85, 4) 60, 5) 6, 6) 14, 7)58.


Шешуін табады.

Жеке карточкамен жұмыс жасайды.

Жинақтау


Бүгінгі сабақымыз ұнады ма?

Ондықтар қандай сан?

Бір таңбалы сандарлы ата?


Сұрақтарға жауап беріп қорытады.

Бағалау


Әр топ өз-өздерін бағалайды, бір-бірлерін бағалайды, қорытынды пікір жасалады



Бағалайды суммативті



Рефлексия


Алған әсерлерін «Білім ағашына» жазады, іледі.

Үй тапсырмасы: 6 есеп 50-бет

Алған әсерлерін стикерге жазып ағашқа жапсырады.

Үйге тапсырма алады.








 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал