7


  • Учителю
  • Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

САБАҚ: Математика

Мектеп: Сарыбұлақ ауылындағы №8 орта мектеп

Күні:05.09.2016ж

Мұғалімнің аты-жөні: Джунсбаева Ж.А.

СЫНЫП: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы: Реттік санау

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

</<font face="Times New Roman, serif">1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура жəне кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

10-ға дейін санай біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

10-ға дейін сандарды тура және кері санайды, сандар тізбегін құрастырады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Кез-келген саннан бастап тура және кері санай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

тәжірибеде жүзеге асырылатын санау нәтижесін дұрыс сипаттай алады, заттың реттік номерін атайды.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Реттік санау, нешінші?

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар:

Бесінші тұрған баланы ата.

«Он ойыншық» және «Оныншы ойыншық» сөз тіркестерінде айырмашылық бар ма?

ишара: смайлик, от шашу, бас бармақ

Алдыңғы оқу:

Күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесі бар.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Сабақ барысы

Ресурстар





Басы









Психологиялық дайындық:

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым бізге үйір болады,

Досың олар, табылатын қасыңнан.

Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Ортасы

Тапсырма 1



















(Ұ) Оқушылардың санау туралы білім деңгейін анықтау үшін партаға 10 ойыншық қоямын. Оқушыларға санатамын. Енді оқушылар кері санайды. Кез-келген ойыншықты атап, сол ойыншықтың «нешінші?» тұрғанын сұраймын. Енді ойыншықтарды ретімен санауды ұсынамын. Талқылау сұрақтары:

-«Он ойыншық» және «Оныншы ойыншық» сөз тіркестерінде айырмашылық бар ма?

-қандай айырмашылық байқадыңдар?

Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.











Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)





Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Бағалау критерийлері

10-ға дейінгі сандарды ретімен санай алады.

Дескрипторлар





  • Онға дейін тура және кері санайды.

  • Сандарды ретімен санайды.

Сергіту сәті



Оң қолымда 5 саусақ,

Сол қолымда 5 саусақ.

5-ке, 5-ті қосқанда

Болып шықты он саусақ.

Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Тапсырма 2

(Т) Оқулықпен жұмыс.

Айжанға кітапханадан кітап алуына көмектесіп, клоундарды ретімен санаймыз.

Сұрақтарға жауап беру арқылы қабаттарды ретімен ретімен санату.

Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)

Бағалау критерийлері

Реттік және сандық санауды ажырата алады.

Дескрипторлар

  • Реттік санауды біледі.

  • Сұрақтарға жауап бере алады.

Соңы

Рефлексия

Әр оқушы өзінің отырған партасының реттік нөмірін атайды.

Ойлан: «Біз реттік санауды тағы қай жерде қолданамыз?»

Урок по математике на тему Реттік санау (1 класс каз.язык)



Рефлексия



Бас бармақ арқылы кері байланыс жасау



Қосымша мәліметтер

Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс -

Денсаулық және қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).



Бағалау критерийлері арқылы, отшашу, басбармақ арқылы оқушыларды бағаладым.

Көркем еңбек, АКТ.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспардан қандай ауытқулар жасадым және неге?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қандай әсерін тигізеді?







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал