7


  • Учителю
  • МАТЕМАТИКА ТА ШТРИХУВАННЯ Тема. Весела лічба. Число 10. Утворення числа 10. Написання 10 цифрами. Порівняння чисел у межах 10. Складання виразів на додавання за малюнками. Віршовані задачі.

МАТЕМАТИКА ТА ШТРИХУВАННЯ Тема. Весела лічба. Число 10. Утворення числа 10. Написання 10 цифрами. Порівняння чисел у межах 10. Складання виразів на додавання за малюнками. Віршовані задачі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





МАТЕМАТИКА ТА ШТРИХУВАННЯ

Тема. Весела лічба. Число 10. Утворення числа 10. Написання 10 цифрами. Порівняння чисел у межах 10. Складання виразів на додавання за малюнками. Віршовані задачі.

Мета.Ознайомити учнів з числом 10, його утворенням; закріплювати нумерацію чисел у межах 10.Формувати навички складати й розв'язувати приклади; розвивати творче мислення, пам'ять.Виховувати любов до предмету.

Обладнання:мультимедійний посібник

Словник:лічба, число10, додавання, віднімання.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання

2. Перевірка готовності до уроку

3. Основні правила роботи на уроці:

  • Вести себе спокійно;

  • не викрикувати (голосно - це не значить красиво) ;

  • бути думаючими (для цього у вас є голова на плечах) ;

  • бути терплячими, дати можливість висловитися своїм товаришам;

  • завдання слухати до кінця.

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

1. Лічба предметів

- Скільки на малюнку дівчаток?

Порахуй від 1 до 10, від 10 до 1.

Від 5 до 9, від 9до 3.

  • Яка по порядку стоїть дівчинка посередині?

  • Скільки всього дівчаток?

- Розглянь малюнок і поясни, як можна отримати число 8? Число 9?

- Скільки різних квіток на малюнках? Назви їх.

- Які з квіток є на обох малюнках?Назви.

- Де більше?Чому?

2. Геометричний матеріал

- Скільки всього фігур зображено? Які групи можна утворити з цих фігур за ознакою форми? Скільки фігур буде в кожній групі? Скільки груп можна утворити за ознакою кольору? Скільки фігур буде в кожній групі?


Назвіть фігури, з яких складений арнамент рушників.

- Скільки квадратів?Якого кольору?

- Скільки чотирикутників?Якого кольору?

- Які фарби переважають?

3.Робота з демонстраційним матеріалом.
- Одиниця жартувала
та нуля все розважала.
Коли друзі поруч стали,
число десять вони склали.


- Водить діточок завжди
гуска-мама до води.
По стежині до ставочка
лопотять вони шнурочком.
А гусак по заду йде
і рахунок всім веде.
Скільки пальців на руках -
стільки діток в гусака.

4.Вправи на послідовність чисел у межах 10

5.Порівняння чисел

6.Задачі у віршах
- Руки вгору підніміть,
пальці швидко полічіть:
зліва п'ять і справа п'ять.
Скільки разом? Як сказати?


- У Оленки три копійки,
а Надійка має сім.
Допоможемо дівчаткам
гроші всі порахувати.

7.Пальчикова гімнастика

КВІТКА

Вихідна позиція.
Долоні підняті угору, пальці створюють "пуп'янок", основи кистей притиснуті одна до другої.
Квітка "розпускається": розводимо одночасно пальці рук у боки, а потім зводимо пальці разом.

Вранці сонечко зійшло, розпустилась квітка.
А увечері закриє пелюсточки швидко.


8.Написання у зошиті

  1. Складання прикладів за малюнками


IІІ. Підсумок уроку

  • Що нового дізналися?

  • З яких двох чисел отримуємо одно?

  • Які труднощі виникли?

  • Що сподобалось?



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал