7


  • Учителю
  • Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Інтегрований урок позакласного читання та екології рідного краю з використанням методу проектів в 3 класі



Тема: Створення власної газети «За чисте довкілля нашого краю»



Мета: збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення учнів, формувати вміння відповідати на питання, розвивати спостережливість, кмітливість, уважність, виховувати колективізм, формувати уміння працювати злагоджено; розширити уявлення дітей про періодичні видання, сприяти їхній популяризації, розвивати читацькі інтереси; формувати вміння читати журнали й газети й використовувати їх матеріали на уроках; виховувати екологічну культуру, турботливе ставлення до природи.

Обладнання: іграшки з ПЕТ -пляшок, газети, малюнки, словники, ІКТ.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Перевірка готовності дітей до уроку. Привітання.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Учитель

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І лагідно промовимо: «Добрий день!»

2 Ознайомлення з темою уроку

Учитель

  • Діти, сьогодні в нас урок позакласного читання.

  • Як завжди девіз уроку:

  • «Дізнався про щось нове - розкажи друзям,

  • Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Навчився сам - навчи товаришів,

  • Маєш свою думку - поділись з іншими»

(читають учні вголос та разом)

На уроці ми будемо вчитися:

  • працювати з науково - популярною літературою,

  • добувати інформацію,

  • переказувати,

  • працювати у групах,

  • а також презентувати результати своєї роботи.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Діти , подивиться на екран.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)

Вам сподобалось те що ви побачили?

А чому ні?

А це ж наше місто! Місто де ми народилися и живемо.

Треба щось робити, щоб такого в нас ніколи не було.

Тому я пропоную вам тему нашого уроку

«За чисте довкілля нашого краю»

  1. ОИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)сновна частина уроку

Учитель

Подивиться що в мене у руці? (газети)

А для чого випускаються газети?

Скажіть які газети ви читаєте у своїй родині?

Давайте на нашому уроці зробимо власну газету.



Кожна газета має свою назву.

А як би ви хотіли назвати нашу газету?



Скажіть , діти , а ви знаєте , люди яких професій приймають участь у народженні газети?

Діти , хто такий журналіст?

А зараз ви спробуєте себе в ролі журналістів, а головним редактором можна буду я.



У газетах є різні рубрики---

АИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс) для нашої газети я пропоную такі рубрики.( Це цікаво! Наші таланти! Об'ява! Поради читачам!)



Головне місце у газеті - це наукові статті.

Для написання статей журналістам треба назбирати матеріал. Для цього пропоную вам познайомитися з науковим текстом.













При читанні нам зустрінуться слова:

Зруйнувати - знищити,

Екологічну систему - знищити зв'язок міх живою і неживою природою

Про це ми говорили на уроці «Екологія рідного краю»



БИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)удьте уважні , тому що ви отримаєте інформацію, яка буде потрібна для написання нашої першої статті.

(Читання тексту за магнітофоном)







Де б не була людина, вона завжди пригадує свій рідний край, де пройшло її дитинство. Тільки той, хто дійсно любить свою країну , заслуговує поваги. Любити свою країну, її красу та природні багатства означає знати та охороняти свій рідний край.

Наш край - це тисяча маленьких частинок живої та неживої природи. Людина використовує природу для своїх потреб. Це використання буває грамотним, дбайливим або шкідливим. Окремі дії людини можуть зруйнувати цілу екологічну систему.

Як боляче бачити в нашому лісі сміття, зірвані квіти, сліди лісових пожеж.

Охорона природи стосується кожного з людей на нашій планеті. Земля - наш дім. Кожний з нас може зробити свій внесок у справу охорони природи. А нагородою за це стане чисте повітря гаїв, прозора вода озер і річок. Що може бути краще!



Учитель

Зараз працюємо журналістами , збираємо інформацію.

1.Вам треба знайти у тексті і продовжити речення - Наш край….

2. Знайдіть відповідь на питання .Для чого людина використовує природу?

3.Знайдіть речення де зустрічається слово сміття.

4Продовжіть речення. Охорона природи…..

(читаємо яку інформацію ми зібрали. Чого не вистачає в статті)

5.Перечитайте ще раз останній абзац і знайдіть речення яке може бути заголовком до нашої статті.

Цією статтею ми відкриваємо нашу газету.

Діти ,ви показали, що вмієте працювати з текстом, відповідати на питання., підбирати заголовки.







Учитель

А , хто знає яку роботу виконує редактор?

А зараз ви спробуєте себе у ролі редакторів.

Будемо працювати у групах.( показую пляшку)

Діти у вас в конвертах завдання:

Вам необхідно прочитати текст про пет пляшку і вибрати інформацію яка була для вас цікавою. На цю роботу даю 1 хвилину. Як завжди охоронець часу слідкує за часом. Час пішов.

  1. гИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)р

  • Пет пляшка вперше з'явилася в США в 1973 році.

  • Це практична упаковка.

  • Вона призначена для продажу соків, води та інших продуктів.



2гр

  • Пет пляшка практична упаковка .

  • Її не можна закапувати у грунт.

  • Для того , щоб пластик розклався у ґрунті треба 300 років

3гр

  • Пет пляшка практична упаковка.

  • Вона призначена для продажу соків , води.

  • Австрія, Данія, Фінляндія відмовляються від пластикових пляшок і готуються випускати пляшки з кукурудзи і картоплі.



4 гр

  • Пет пляшка призначена для продажу соків , води.

  • Гуляючи по вулицях ми побачили багато пляшок .

  • В Мелітополі за рік на міський смітник за рік викидається біля 10 мільйонів пет пляшок.

5 гр

  • Пам'ятай! При спалюванні пет пляшок в атмосферу попадають токсичні речовини, від яких у людей виникають різні захворювання.

  • Пет пляшка практична упаковка.

  • Вона призначена для продажу соків.

Будь ласка представник групи прочитайте вашу цікаву інформацію.

ВИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)иконуючи роботу редактора, ви показали що вмієте швидко читати і вибирати цікаву інформацію.



Фізкультхвилинка











В нашій газеті є рубрика «Наші таланти» .Матеріал для цієї рубрики нам надала наша маленька поетеса Ципак Вікторія.



Водичка випита

ПИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)ляшка пуста

Куди її діти?

Звичайно в сміття.

Ні!

Треба друге дать їй життя.

Діти й дорослі, себе любіть.

Здоров`є своє бережіть.

Пляшки ніколи не паліть.

Небо ясне не чадіть.

Екологію не губіть.

З пляшок корисні речі робіть.

Учитель

Діти , ми з вами працювали над яким проектом? «Друге життя ПЕТ - пляшок»

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Пригадайте чому виник у нас такий проект?

4. Презентація проекту (розповідь учнів)

  1. А почалося все з того, що на уроці природознавства ми прочитали статтю «Екологія в Запорізькій області»

  2. Виявляється! Наша Запорізька область входить в п'ятірку найбільш техногенно небезпечних регіонів України.

  3. А екологічна ситуація у сфері поводження з відходами залишається дуже важкою. Відходи є одним з найбільш високих чинників забруднення навколишнього середовища.

  4. Гуляючи по вулицях міста, ми виявили безліч різного сміття і різних пластикових пляшок

  5. Викинуті пляшки завдають шкоди навколишньому середовищу, оскільки матеріал з якого вони зроблені стійкий до руйнування, а при спалюванні ПЕТ пляшок відбувається викид токсичних речовин, від яких виникають захворювання органів дихання у людини.

  6. «Купив, спожив, викинув»- так думають і роблять багато людей. Далеко не всі хочуть зрозуміти, що сміття потрібне не знищувати, а використовувати..

  7. Щорічно зростання споживачів ПЕТ в Україні зростає на 20% .Тільки разом ми можемо поклопотатися про вторинну переробку пластика, за ради чистого міського середовища і майбутнього дітей.

Як же вирішити проблему вторинної переробки пластика? Ось і виник наш проект « Друге життя ПЕТ пляшок»

  1. На уроках трудового навчання ми зробили з пет пляшок різні іграшки. Їх легко зробити своїми руками, можна подарувати своєму братові, сестрі або другові.

ДИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)іти, покажіть свої іграшки які стоять у вас на столах. Вони такі цікаві , потрібні , а головне що ви зробили їх самі.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)















Славко , а що це в тебе за пристрій?

Це вертушка! За допомогою цього пристрою можна вигнати з огорода кротів, які шкодять врожаю. Робиться з пляшки та трубки. Трубка закапується у землю. Коли дує вітер, вертушка вертиться, йдуть хвилі, кроти пугають ся та розбігаються. Цей пристрій вже апробували і залишилися задоволені багато людей

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)

А наша Аня написала вірш про свою іграшку.

В мене лялька є одна.

Змайструвала - я сама.

Одягала, малювала,

Як могла так прикрашала.

Всім дівчатам покажу.

Як робити розкажу.

Чудово!

Діти, ви показали продукт нашого проекту, презентували результат своєї роботи.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)



Давайте дамо об'яву до нашої газети, що ми можемо навчити учнів інших класів робити такі корисні речі.

Увага !Завдання!

Вам треба прослухати тексти і знайти текст який є об'ява

(Читають 3 учнів)

  1. У 3-В класі діти навчилися робити корисні речі з ПЕТ пляшок. Вони можуть навчити робити іграшки всіх бажаючих.

  2. Ми можемо навчити вас робити різні іграшки з ПЕТ пляшок. Приходьте до нас!





3 В НВК №16 у 3 - В класі кожен вівторок о 13 годині працює гурток «Вмілі ручки» .Запрошуємо всіх бажаючих навчитися робити корисні речі з ПЕТ -пляшок.

Учні 3 - В класу

(Діти дають відповіді, об'ява поміщається до газети)

Я вважаю, що після цієї об'яви у нас з'являться друзі, які навчаться робити корисні речі і не будуть кидати пляшки на вулицях нашого міста.



Подивиться на ці сторінки газети. (Показуються газети без фото)

Вони зацікавили вас? Чому ні?



Знаєте, поряд з журналістами завжди працює фотокореспондент. Він все знімає на фотоапарат і потім свої роботи розміщує на сторінках газет.

Працюємо у групах.

Завдання : допоможемо фотокореспонденту вибрати фотоматеріал для рубрики «Поради читачам» і зробимо вдалий підпис - заклик .

Взяли конверт 2 .На цю роботу я даю 1 хвилину. Час пішов.

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)

1Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)Любіть свій край!

2Допомагайте тваринам!

3Не губіть рослини!

4Бережіть природу!

5Ми за чисте місто!



Які чудові поради для всіх читачів нашої газети. Ви змогли підібрати фотоматеріал і зробити вдалий підпис.



До редакцій часто приходять різні листи ., в яких задають різні питання, просять допомоги. З листами працює кореспондент.

Ми вже були з вами журналістами, редакторами, допомагали фотокореспонденту. А зараз спробуємо бути кореспондентом.

Увага ! До нас надійшов лист.( Учні читають з екрану)



Задихаємося в диму!



Наші крони порідшали, хвоя зблякнула.

Кіптява покриває нас з верхівки до кореня.

Чорні сльози капають на землю.

Чому так?

Міські липи, ялини, сосни.



Діти, чому так трапилося? Чому дерева написали таку скаргу? На кого?

А що треба робити щоб такого не відбувалося?

А від кого ще могли надійти до нас скарги ?

Так ви змогли відповісти на запитання и в цьому вам допомогли знання з предмету «Екологія рідного краю»

Запам'ятайте!

Від кожного з нас залежить майбутнє нашого краю

5 Підсумок уроку

Вам подобається наша газета?

Давайте пригадаємо як називається наша газета? Які рубрики є в газеті?



Щоб зробити таку чудову газету чому ми вчилися на уроці:

  • сИнтегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)кладати статті

  • презентувати свою роботу

  • переказувати

  • виразно розповідати

  • робити підписи під фотоматеріалом



А які ролі ви виконували: ми були журналістами, редакторами, допомагали фотокореспонденту.



Скажіть, а може у когось виникло бажання стати журналістом або редактором?

Яку б тему ви запропонували для наступної газети?

Интегрированный урок внеклассного чтения и экологии (3 класс)































Дякую за роботу на уроці!



















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал