- Учителю
- Конспект урока литературного чтения во 2 классе. Тема: Батырдын минези
Конспект урока литературного чтения во 2 классе. Тема: Батырдын минези
Әдебиеттік оқу 2 сынып
14.04.2015
1
Сабақтың тақырыбы
Батырдың мінезі Нығмет Ғабдуллин
2
Сабақтың мақсаты
Оқушыларды тақырыптың мәнін ашуға жол сілтеу. Топтық жұмыста бірлесе отырып жұмыс жасауға үйренеді.Әрбір бала бойында отанын құрметту,қадірлеу туралы сезім қалыптасады. Адам еңбегін қадірлеуге , еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
3
Оқу нәтижелері
Жаңа сабақ материалын толық меңгереді;
Бауыржан Момышұлының мінезі , өмірі және соғыста көрсеткен ерлігі туралы мәліметтерді меңгереді
. Бір-біріне сұрақ қояды;
Ой қорытады;
Пікірлерін айтады;
Кейіпкерлерді сипаттап, анықтап, білімдерін күнделікті өмірден алынған мысалдарын дәлеледей білулері қажет.
Түйінді идеялар
Сапардың бағыты туралы түсіндіру
Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйіні бар
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
Сыни ойлау -«Болжау» стратегиясы, синквейн
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер - топтық және жұптық жұмыс
АКТ- Бейнежазба «Бауыржаның өз сөзі» , сергіту сәті, ән
Уақ
ыты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс - әрекеті
1. Ұйымдастыру
Сабақ алды сергіту.
Психологиялық тренинг өткізе отырып, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату
Оқушылар дөңгелене тұрып сәттілік тілейді
Топқа бөлу.
Мақал-мәтелдер арқылы тоқа бөліну.
1. Бірлік болмай, тірлік болмас
2.Жақсы -ай мен күндей,
Әлемге бірдей.
3. Жақсының аты өлмейді,
Ғалымның хаты өлмейді.
4. Әдепті елдің баласы
Алыстан сәлем береді.
Үй тапсырмасы.
"Біржан" өлеңін жатқа айту
Жұппен жұмыс
Өлең шумақтарын жұптарына айтып, бір-бірін бағалайды
Жаңа сабақты ашу
1. Ұлы Отан соғысы туралы суреттерді көру. Проблемалық сұрақ."Соғыс" дегеніміз не? ой қозғау
Осы сұрақтың жауабы негізінде сабақтың тақырыбын шығару
Оқушы өз ойын ұсыну
Слайд көрсету
"Болжау" стратегиясын қолдану.
Бұл сұрақтың жауабын білу үшін біз «Батырдың мінезі» Н.Ғабдулиннің мәтінімен танысайық.
« Бауыржанның өз сөзі» бейнежазбасын көрсете отырып, батырдың қандай адам болғаны туралы оқушылардың пікірін тыңдау
- Командирдің жеке басының қайраты деген не?
- Ары қарай не болмақ?
Енді батальон не болуы мүмкін?
- Енді не амал табуы мүмкін деп ойлайсыңдар?
Ары қарай жауынгерлер не істеуі мүмкін?
Соғыста ең қауіпті нәрсе не?
Сергіту сәті
Бейнероликтегі би билеу
Топтық жұмыс
1-топ Бауыржан ата қолданған нақыл сөзді тап.
2-топ Батырлық, ер жігіт туралы мақал-мәтелдерді жаз.
3-топ Бауыржан Момышұлын сипаттап жаз
4-топ «Батыр» сөзіне бес жолды өлең құра
Рефлексия
Стикерлерге әр оқушы бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын жазады.
Топ басшылары бағалайды
Бағалайды
Үйге тапсырма
1. « Батырдың мінезі» мәтінін түсініп оқу .
2. 7-тапсырма бойынша мәтінге байланысты сурет салу