- Учителю
- Планирование 8 санының құрамы
Планирование 8 санының құрамы
Бірлік орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Буралкиева Н.
Математика
Сабақтың тақырыбы 8 санының құрамы.
Сабақтың мақсаты 1 Оқушыларға 8 санының құрамын білуге
үйрету және құрамын анықтау.Оның
қатардағы орны жайлы түсінік беру.
2 Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін
дамыту. Есептеу дағдысын арттыру, дұрыс
жазуға қалыптастыру.
-
Оқушыларды адамгершілікке,
ұқыптылыққа,тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі 8 - ге дейін цифрлар, топтамалар.
дидактикалық материалдар.
Сабақтың әдісі топтық жұмыс, сұрақ жауап,
Сабақ барысы
I Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық.
Армысың асыл күн,
Армысың көк аспан,
Тыныштық силаған,
Тәуелсіз Қазақстан.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
II Өткен сабақты пысықтау
8 санына дейін тура және кері санау.
I
4
4II Жаңа сабақ
8 алманы алып екі ыдысқа бөліп салу керектігі қарастырыла отырып 8 = +
Оқушыларға 8 санынын құрамымен таныстыру. Жұмбақ есептер шешкізу.
4 балапан алдында Егеу екеу
4 балапан артында Үскек екеу,
Ақ тауықтың баласы Тағы екеуден,
Қанша болды балақан (сегіз) Қосса нешеу. (сегіз)
Оқушыларға тура және кері санату.
-
8
1 2 3 4 5 6 7 7 6 5 4 3 2 1
Оқулықпен жұмыс
Оқулықтағы тапсырма суреттерге қарай отырып, оның сюжетіне байланысты әңгіме құрып, 8 цифрды пайдалана отырып 8 санын құрамын схемаға сәйкес анықтау.
8 8 8 8
7 1 2 6 3 5 4 4
2 тапсырма
Оқушыларға жолақшадағы дөңгелкектерді пайдалана отырып қосу және азайту амалдарын орындату.
7 + 1 =8 6 + 2 = 8 5 + 3 = 8
8 - 7 = 1 8 - 6 = 2 8 - 5 = 3
3 тапсырма
өзіндік жұмыс
Оқулықта берілген кесіндіні өлшеп, ұзындықтарын салыстыру.
Қызыл түсті кесінді 8 см ..
Көк түсті кесінді 7 см
7см * 8см
8см * 7см
Сергіту сәті
Оңға оңға түзу тұр.
Солға солға түзу тұр.
Алға қарай бір адым,
Артқа қарай бір адым,
Жоғары төмен қарайық.
Орнымызды табайық.
Оқушыларға білім деңгейіне байланысты тапсырмалар орындату.
- Ал балалар жылдың қанша мезгілі бар
Көктем
ҚЫС
КҮЗ
ЖАЗ
- Ал қазір қай мезгіл
- Күз
- Күз мезгілінде балалар жеміс жидектер жинайды. Бізде қазір жеміс жидек жинауға бақшаға барамыз.
Оқушылар тақтаға шығып тапсырма орындайды.
Алма жинаған оқушылардың тапсырмасы.
1тапсырма сандарды салыстыр.
0 *8 5 * 8 2 * 8
8 *8 8 * 7 4 * 8
Алмұрт жинаған оқушылардың тапсырмасы
2 тапсырма ұзындықты салыстыр.
8см * 6см 3см * 8см 4см * 8см
8см *8см 8см * 5см 8см * 2см
Қүлпынай жинаған оқушылардың тапсырмасы.
3 тапсырма өрнектерді салыстыру.
8-5* 7-4 2+4* 8-3 8-4 * 0+3
7-4* 8-5 8-3 *2+4 0+3 * 5+1
Ойын «Орныңды тап»
0-ден 8-ге дейін цифр ұстаған оқушылар «орныңды тап» деген сигнал бойынша орнын тауып тұра қалады немесе керісінше 8-ден бастап 0-ге дейін тұра қалады.
IV Сабақты қортындылау.
8 санының құрамын айту.
V Мадақтау.