- Учителю
- Открытый урок в начальной школе
Открытый урок в начальной школе
Сабақтың тақырыбы:Ондыққа дейін толықтыру негізінде қосу және азайту ( 68+2,70-2). | Сабақтың тақырыбы Қайталау. | |||||||||
Мақсаты : жақын ондыққа дейін толықтыру негізінде қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру. Оқушылардың ақыл-ой, байқағыштық қабілетін,өз беттерінше жұмыс істеуін, ізденушілігін дамыту. Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, ақыл-ой белсенділіген арттыруға тәрбиелеу. | Мақсаты :Өткен есеп түрлерін шығару қабілетін нығайту, оқушылардың есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру. Оқушылардың ойлау , есте сақтау, логикалық ойлау дағдыларын дамыту . Ізденушілікке баулу, оқуға деген қызығушылығын артыру, өзін-өзі сенімілікке, шешім таба білуге тәрбиелеу | |||||||||
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Сабақтың әдіс- тәсілі:түсіндіру, сұрақ-жауап, есептету, ойландыру, салыстыру, өзіндік жұмыс. Сабақтың көрнекілігі:оқулық, дәптер, тақта, қима қағаздар. Сабақтың барысы I.ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру. II.Үй жұмысын тексеру. III. Жаңа сабақ Түсіндіру : Бүгін біз 68+2,70-2, түріндегі есептер шығару әдіс-тәсңлдерімен таныстыру. 68 + 2 = 60+ (8+2)=70 70-2=60+ (10-2)=68 2. Түсіндіре отырып есепте: 37+3= 35 см+ 5 см = см 40-3= 8 дм- 7 см = см 54+6= 4 дм-6 см = см 60-6= 42 см+ 8 см= см 23 см + 4 см= см 6дм - 5 см= см 5 тапсырма: өзіндік жұмыс 100-7= 48+ = 50 100-5 = 37+ =40 100-8= 88+ =90 93+7 = 90- =83 95+5 = 50- =42 92+8 = 30- =24 СЕРГІТУ СӘТІ 3. Тапсырма. Тақтада тү сіндіре отырып орындалады. Есептің қысқаша жазылуын пайдаланып, кері есептер құрасытыр және шығар: Дүкенге 15 бума торкөзді және 20 бума жолды дәптер әкелінді. 10 бумасы сатылды. Неше бума дәптер қалды? Әкелінді -15б. және 20б. Әкелінді-15б.және?б. Сатылды-10 б. Сатылды-10б. Қалды-?б. Қалды-25б. 6. Тапсырма кесте бойынша теңдеулер құрастыр және оларды шеш: Кесте ақ парақта тақтаға ілінеді.
7. Кым тез . тызбектеп есеп шығару
Қорытындылау: Быз бүгін сендермен ондыққа дейін толықтыру негізінде қосу және азайту түріндегі есептер шығардық.шығару тәсілдерімен таныстық. ҮЙГЕ ТАПСЫРМА:134 бет 3 тапсырма | Сабақтың түрі Қайталау сабақ Сабақтың әдіс - тәсілі:ойландыру, есептету, сұрақ- жауап,ауызша, жазбаша жұмыстар жүргізу. Сабақтың көрнекілігі:оқулық , тақта, қима қағаздар. Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру. II.Үй жұмысын тексеру.
III. Қайталау сабақ Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма логикалық тұрғадан ойлауға берілген тапсырма. Өзіндік жұмысы. 2 тапсырма. Ауызша 1 м тоқымабау 400 теңге тұрады. Кестені толтыр. Тоқымабаудың ұзындығы | 20см | 25см | 50см | 75см | |||||
Құны | 50тг | 100тг | 200тг | 300тг |
3 тапсырма . Есептерді шығару.
А )Жеңіл автокөлік 100 м жолға 9 л бензин жұмсайды. 800 м жолға неше литр бензин қажет?
Ә )Әр вагонға теңдей етіп 7 вагонға 21 т көмір тиелді. 294 т көмірді тасымалдау үшін ,осындай неше вагон қажет?
Б) 9 төсек жабдығының жинағын дайындау үшін, 126 м мата жұмсалды. Осындай 20 жинақ дайындау үшін, неше метр мата керек?
СЕРГІТУ СӘТІ
4 тапсырма. Өзіндік жұмыс.
7 тапсырма.
4х(х-97)=68 120: (35-х)=20
Х-97=68:4 35-х=120:20
Х-97=17 35-х=6
Х=97+17 х=35-6
Х=114 х=29
4х(Х-97)=68 120: (35-29)=20
940-2хА=0 620: (с +24)=10
8 тапсырма. Өзіндік жұмыс
Қорытындылау :
Үйге тапсырма :5 тапсырма
БАҒАЛАУ: Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай, білім денгейіне қарай бағалау.
БАҒАЛАУ: Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай, білім денгейіне қарай бағалау.
Ақмола облысы Ерейментау ауданы Ақсуат ауылы
«Ақсуат орта мектебі» КММ бастауыш сынып мұғалімі
Скакова Гүлзира Жанарисқызы
Білімі: Жоғары «Көкше академиясы»
Өтілі: 9 жыл
Санаты: II санатты
Мамандығы: Бастауыш сынып мұғалімі
Курстан өтуі туралы мағлұмат: «Өрлеу» «БАҰО» АҚ филиалы «Ақмола облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты» үшінгші (базалық) деңгей 2014 жыл
Шағын жинақталған мектептегі сабақтың жоспар конспектісі.
Тақырыбы: Математика 4 сынып « Қайталау.». Математика 2 сынып «Ондыққа дейін толықтыру негізінде қосу және азайту ( 68+2,70-2).»