7


  • Учителю
  • Конспект по математике '5 саны. 5Санының жазылуы

Конспект по математике '5 саны. 5Санының жазылуы

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Орта мерзімді жоспар

Лисаков қаласы әкімдігі білім бөлімінің «№3орта мектебі»КММ

Кубенова Гульнара Жумабековна.

Күні: 5.11. 2014

Пәні математика

Тақырыбы: 5 саны.5 санының жазылуы.

Сыныбы:1 « Б »

Мақсаты: 5саны.5санын толық түсіндіру,оқушыларға мысал келтіру арқылы өмірмен байланыстыру.

-сандарға өзара амал қолдануға үйретуде ойлау қабілеттерін дамыту..

-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай білуге дағдылану

-топта, жұппен жұмыс жасауға қалыптасу;

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Стратегиялық іс-әрекеттер: «Топ ұстанымы»,«Сәйкестендір»,,«Өзін-өзі бағалау»,«Рефлексия» «Екі жұлдыз бір тілек»

Сабақ кезеңдері

Уақыты



Жоспар мазмұны



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушылардың іс-әрекеті



Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

I Кіріспе

2 мин







3 мин





Кіріспе

Психологиялық ахуал.

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Топқа бөлу

Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау

«Топ ұстанымы»

Мақсаты: Топта бірлесіп жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру

Оқушылармен амандасу,кезекшімен сұхбат.Құрал жабдықтарын тексеріп шығу.

Ынтымақтастық атмосфераны орнату


Мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі

Өз ұсыныстарын білдіреді.


Топ ұстанымы: Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.

-сабаққа кешікпеу;

-басқаның пікірін сыйлау;

-уақытқа бағыну, регламент сақтау;

-тапсырмаларды тиянақты орындау;





Мақтау, шапалақ соғу.


Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар






Суреттер,сандар,машиналар суреттері

II.Тұсау кесер

10 мин.

Өтен сабақты бекіту.

Үй тапсырмасын тексеру

Өрнектердің тек жауабын ғана оқу.


Сұрақ -жауап:

Қандай сызық түрлерін білесіңдер?

Геометриялық фигураларды ата?

Қосу амалындағы сандардың атауларын ата?

Азайту амалындағы сандардың атаулары ата?

Оқушылардың жауаптары:


Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды.


Оқушылар ойланып, ойын жинақтап жауап береді.


Ынталандыру (шапалақ соғу



Сұрақ қою (БЖӘ)

Түсінік

Қабылдау

III Негізгі

Бөлім

15 мин.

Жаңа тақырыпты енгіз

Суретпен жұмыс.

Әр топқа суреттер беріледі

Әрбір суретке қандай жазу сәйкес келетінін айтып, қағаз бетіне түсіру..


Оқулықпен жұмыс.

Сандар құрамын анықта.

1-топ 3санының құрамы

2-топ 4санының құрамы.

3-топ 5санының құрамы.

Топта бір- бірімен ақылдаса отырып, постер жасайды.Әр топтан бір оқушы шығып постерді қорғайды.


Оқушылардың жылдамдақтары мен тез ойлау қабілеттері байқалады.


Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады.

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар



оқулық


Ватман, түрлі түсті фломастерлер


2 мин

Сергіту сәті


Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді, көңіл күйлерін көтереді.



10 мин

Дәптерде жұмыс.Тапсырмаларды орындату..


5санын коркем жазу.Берілген өрнектерді шығару.Бір-бірін тексеру ,бағалау.


Жарайсыңдар!




Оқулық, дәптер, қалам

IV Қорытынды бөлім


3 мин

Үйге тапсырма

Рефлексия

«Екі жұлдыз, бір тілек»


Не білдік?.

5 санының жазылуын және 5санының құрамын.


Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тиянақтау. Талқылау жинақтауға дағдыландыру


Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды

Топ басшылары бағалайды

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар





!

бағалау парақшасы








 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал