- Учителю
- Конспект урока на тему Баланың тапқырлығы
Конспект урока на тему Баланың тапқырлығы
Сабақтың тақырыбы: баланың тапқырлығы
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың ертегіні түсініп, мәнерлеп оқуына, сұрақтарға толық жауап беруіне мүмкіндік жасау,заттың қимылын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту;
2. сауатты, көркем жазуға төселдіру, оқушылардың сөздік қорын молайтып, тілін, шығармашылығын дамыту, байланыстырып сөйлеу дағдыларын қалыптастыру;
3. Әдептілікке, татулыққа, бірін бірі сыйлауға, ережені сақтауға, табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: жеке, топтық, сұрақ-жауап, топтастыру
Сабақтың көрнекілігі: сабаққа қажетті жазулар, кестелер, сюжетті суреттер
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
-
Оқушыларды түгендеу
-
Зейіндерін сабаққа аудару
-
Психологиялық даярлық «қуану»
-
Жұмыс ережесін құру
Сабағымызды бастамас бұрын, бүгінгі сабағымыздағы жұмыс жасау ережесін құрып алайық.
-
Мұғалімді мұқият тыңдау
-
Тәртіп бұзбау
-
Уақытты тиімді пайдалану
-
Тапсырмаларды дұрыс орындау
-
Белсенді болу
-
Партаға дұрыс отыру
-
Әдемі жазу
-
Бір-бірімізге кедергі жасамау
-
Ұйымшыл болу
Қызығушылықты ояту
Шар үрлеу- не істедік?
Топтастыру «Қимылды білдіретін сөздер»
Топтық ойын «Өз үйшігіне орналастыр»
І үйшік. Жүзеді
ІІ үйшік. Ұшады
ІІІ үйшік. Ойнайды
Мағынаны тану
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу. Партада отыруларын қадағалау.
Оқулықпен жұмыс
255- жаттығу
Сурет бойынша кіріспе әңгіме
Мұғалімнің ертегіні оқуы
Оқушылардың ертегіні тізбектей оқуы
Ертегі мазмұны бойынша сұрақтар:
-
Ертегі не жайында?
-
Патшаның уәзірлері шегірткелерді қалай құрту керек деді?
-
Баланың тапқырлығы неден көрінді?
-
Қараторғайдың қандай пайдасы бар?
Сөздік жұмысы:
Уәзір - патшаның қол астында жұмыс істейтін, орындаушы, ақыл кеңес беретін адам.
Нанбапты - сенбепті, күмәнданыпты
«Ақыл жастан, асыл тастан» мақалымен жұмыс
Сергіту сәті
256-жаттығу. Сөздерді үлгі бойынша сұрақтарға жауап болатындай етіп жаз
Не істеді? Не істейді?
Өздік жұмыс
Мына дыбыстардан сөз құрастыр:
-
р,а, қ, а қара
-
а, ш, а, қ қаша
-
л, е, к, кел
-
т, а, й айт
Ойтолғаныс
Берілген тақырып бойынша сұрақтар қою:
Бағалау.
Үйге тапсырма: мазмұндау, 257 - ж
Рефлексия: көңіл күй