7


  • Учителю
  • Урок Тәуелсіздік монументі (4 класс)

Урок Тәуелсіздік монументі (4 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ТексерілдіПәні: әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4 «В»

Сабақтың тақырыбы

Ш.Сариев. Тәуелсіздік монументі

Мақсаты

а) «Тәуелсіздік монументі» туралы білу.

ә) Өлең мен сурет арқылы монументтің ерекшелігін сипаттау

б) Қосымша іздену арқылы өзіндік ой - пікірлерін жеткізу

Оқу нәтижесі

а) «Тәуелсіздік монументі» туралы біледі.

ә) Өлең мен сурет арқылы монументтің ерекшелігін сипаттайды

б) Қосымша іздену арқылы өзіндік ой - пікірлерін жеткізе алады

Сабақта қолданылатын материалдар

АКТ, бейнеролик, қима суреттер, плакаттар

Сабақта қолданылатын модулдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сын тұрғысынан ойлау, АКТ, Сын тұрғысынан ойлау, Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Оқыту әдістері

Топтық, жұптық жұмыстар, «Галерея» әдісі,



Дереккөздер

Әдебиеттік оқу оқулығы, «Алматыкітап» баспасы, 2015ж. Б.А.Тұрғынбаева, З.Муфтибекова. Ғаламтордан мәліметтер



Тапсырмалар

Суретпен жұмыс, шығармашалақ тапсырма, сөздікпен жұмыс



Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс - әрекеті</<font face="Times New Roman, serif">«Қане, қане тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,

Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық»

Оқушыларға сәттілік тілеп, топтық тапсырмаға бағыттайды

Топқа бөлінген оқушылардың назарын топ атауына аудара отырып, ол туралы не білетіндерін сұрайды

Өлең шумақтарын айта отырып, біріге киіз үй бейнесін жасайды. Топ атаулары туралы білгендерін өзара талқылау арқылы айтып шығады

1-топ: Тәуелсіздік

2-топ: Алтын адам

3-топ:Қыран

4-топ: Бәйтерек

3 мин

Үй тапсырмасын сұрау



«Тоқсан жастағы тарлан» әңгімесінің желісі бойынша сұрақтар арқылы үй тапсырмасын сұрайды

Топтық жұмыс кезінде 1-топ Кененнің кішкене кезіндегі жағдайын баяндайды

2-топ «Бозторғай» әні туралы әңгімелейді

3-топ Кенен әндерін айтады

4-топ Ұстазы Жамбыл туралы әңгімелейді

8 мин

«Мағынаны ажырату» кезеңі

Жаңа тақырып







Бейнеролик көрсетіледі

Тәуелсіздік қалай болды? сұрағы төңірегінде ой бөліседі

Қосымша мәлімет беріледі: автор, монумент элементтері жайлы слайд арқылы ақпарат беріледі.

Оқулықпен жұмыс жасалады Өлеңді мәнерлеп оқуды ұсынады

Өлеңді мәнерлеп оқып, топта талқылау арқылы сұрақтарға жауап береді

8 мин

Түсінік тексеру







Оқушыларды «Галереяға» саяхатқа шақырады

1-топ: Қазақ хандығының 550 жылдығы

2-топ: Кеңестік Қазақстан

3-топ: Желтоқсан оқиғасы

4-топ: Тәуелсіз Қазақстан



Алдын-ала берілген тапсырма бойынша дайындаған жұмыстарын әр топтан таныстырушы шығып, кезең-кезеңімен таныстырады

8 мин

«Ой - толғаныс» кезеңі

Суретпен жұмыс

Галереядан алынған суреттер бойынша топтарға тапсырма беріледі

Сурет бойынша әңгіме құрастырады

8 мин

Қорытындылау

Бағалау

Бағалау үшін берілген «Тәуелсіздік монументі» элементтерін арнайы дайындалған пішінге жабыстыруды ұсынады, қай топтың монументі құрастырылғаны анықталады

Бағалау үшін берілген «Тәуелсіздік монументі» элементтерін арнайы дайындалған пішінге жабыстырады

5 мин

Үйге тапсырма



Өлеңді жаттау, мерекелік құттықтау жасау

Күнделікке жазып алады

2 мин

Рефлексия



Стикерлер арқылы алған әсерлерімен бөлісуді сұрайды

Стикерлер арқылы алған әсерлерін бағалау терезесі арқылы көрсетеді

«Тәуелсіздік тағылымы» әні

3 мин



















































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал