- Учителю
- Махамбеттің тапқырлығы 1 сынып
Махамбеттің тапқырлығы 1 сынып
Сынып: 1 сынып |
Пән: Мерзімі: 8.04.16 Мұғалімі: Ыкласова Т Бекітемін: | |||
Сабақт тақырыбы: |
Заттың санын білдіретін сөздер.Махамбеттің тапқырлығы | |||
Мақсаттары: |
Қазақтың батырлары соның ішінде Махамбет туралы мағлұмат беру | |||
Күтілетін нәтиже : |
Тақырыпты түсіне отырып, сөздік қорлары молайып сол сөздерді өмірде қолдануға үйренеді. Ұлттық салт-дәстүрді құрметтеуге қастерлеуге үйренеді. | |||
Модульдері: |
АКТ ,СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту) | |||
Бағалау: |
Өзін өзі (ӨӨБ) топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ) | |||
Деректер: |
тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары | |||
Әдіс- тәсілдер: |
Сұрақ-жауап,әңгіме,түсіндіру | |||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау. | |
Білім Қызығушылық тарын ояту 2мин |
Өткен тақырып төңірегінде оқушыларды сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Оқушалар сұраққа жауап береді |
Мұғалімнің формативті бағалауы | |
Түсіну |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру Әр топқа сематикалық карта мен жұмыс |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Өзін-өзі бағалау парақшалары беріледі
| |
Қолдану |
Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. |
Үш шапалақ арқылы қолдау | |
Сергіту сәті |
Бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | |||
Талдау |
Топтарға жаңа тақырып бойынша жинақтау және түсініктерін тексеру мақсатында өз пікірлерін сұрақ-жауап арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады.
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау Постермен жұмыс 1 топ Тергеуші Махамбетті неге іздеді? 2 топ Махамбет тергеушімен қалай сөйлесті? 3 топ Ауыл адамдары Махамбетті қалай сипаттады? 4 топ Тергеуші неге қайтіп кетті? |
Бас бармақпен бірін-бірі топтық бағалау | |
Жинақтау |
Жаттығуларды ауызша орындау |
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын кағазға жазу арқылы жеткізу Ойын түйіндейді. Дәптерге шағын әңгіме жазады. |
Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдаршам, ББҮ кестесін толтыру | |
Бағалау |
Бағалауды басқару Жауаптарын қабылдап, бағыт беру |
Бағалайды,талқылайды. Өз пікірін айтады. |
Оқулық, дәптер бағалау парақшалары | |
Рефлексия |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин) | |||
Үйге тапсырма: |
1- жаттығуды шарты бойынша орындау | |||
Сабаққа талдау жасау: |
</<br> | |||
|
| |||
|
| |||
|
|