- Учителю
- Конспект уроку з математики 1 клас Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць
Конспект уроку з математики 1 клас Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць
Урок № 52
Тема уроку. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць віднімання та додавання числа 2.
Мета уроку. Формувати поняття «збільшити», «зменшити»;, тренувати у розв'язуванні прикладів і задач на додавання і віднімання числа 2;розвивати увагу, логічне мислення, мовленнєву культуру учнів, кмітливість;виховувати інтерес до математики, любов і бережне відношення до природи.
Обладнання. Віяла з цифрами, мультимедійна презентація з ілюстраціями до казки «Колобок», кошик з пиріжками, костюми Лисички і бабусі.
Тип уроку. Урок - казка
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
Вступна бесіда вчителя
-
Сьогоднішній урок математики - незвичайний. Ми з вами вирушимо у казку. То ж уважно слухайте.
"Не зміг сидіти на вікні,
У лісі всім співав пісні,
Але коли зустрів лисицю,
Та пісня мусила скінчиться."
-
Правильно. Це "Колобок" (на слайді зображення Колобка). Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати разом з Колобком. На уроці, діти, треба бути уважними, активними, старанними, допомагати один одному і тоді ми врятуємо Колобка від всіх неприємностей в які він може потрапити.
-
Давайте згадаємо початок казки. (Розповідь дітей)
-
І ось Колобок побіг по стежці і зустрів... Відгадайте кого?
"Він вухатий і біленький,
І пухнастий, і м'якенький.
В нього лапки замість ніг,
З лісу він до нас прибіг. (на слайді зображення Зайця)
Правильно. А щоб Зайчик не з'їв Колобка, ми повинні виконати завдання - порахувати приклади. (Усна лічба за таблицею №43. Додавання і
віднімання 2) (Діти показують відповіді за допомогою віял цифр)
-
Молодці! Ви добре порахували приклади і Зайчик не з'їв Колобка. Колобок покотився далі.
ІІІ. Узагальнення та розвиток математичних знань.
І покотився Колобок далі. І раптом йому назустріч вийшов .... Відгадайте хто?
Гострі зуби, злющі очі,
В лісі виє він щоночі:
« У-у-у!» (На слайді зображення вовка)
Правильно. Це вовк. Дуже йому захотілося з'їсти Колобка, але, щоб цього не сталося потрібно розв'язати задачі. (Використовуємо прийом «Пошепки»)
-
Два папуги голубенькі,
Два папуги зелененькі,
Щоб усіх порахувати,
Будем знову додавати. (4)
-
Ой, було ж у нас мороки.
Посварились дві сороки,
А на шум ще 5 примчало.
Порахуйте, скільки стало.(7)
-
Біг зайчисько Куций Хвіст,
Сім морквинок мамі ніс.
Дві морквинки з'їв в дорозі
А лишилось скільки, друзі? (5)
-
П'ять зайчаток від лисиці
Заховались під кущем.
Двоє вийшли - не бояться.
А скільки звірів залишилося ховаться? (3)
Молодці, діти! Врятували Колобка. Не з'їв його злющий вовк.
Довго біг Колобок лісовою стежкою. Втомився. Давайте разом з ним відпочинемо.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Вивчення нового матеріалу.
Молодці! Добре відпочили і покотився Колобок далі. А кого ж він зустрів? Відгадайте.
Буркотливий, вайлуватий,
В лісі ходить звір патлатий,
Одягнувши кожушину,
Мед шукає і малину. ( На слайді зображення ведмедя)
Правильно, це ведмідь. Діти, з якими словами звернувся Ведмідь до Колобка?
-
Оголошення теми уроку.
Діти, допоможемо Колобку? Зараз будемо вчитися розв'язувати нові задачі: на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.
-
Робота з підручником.(С.57, завдання 1)
За малюнками розяснимо поняття «збільшити» і «зменшити».
«Чотири качани було,
Та зайчик зменшив їх число:
Один качан він з грядки зняв,
Від чотирьох один відняв.»
Висновок: щоб зменшити треба відняти. Щоб збільшити треба додати.
(Вивішую висновок на дошку)
VІ. Розвиток і закріплення математичних знань. (С.57, завдання 2)
-
Складання задач за малюнком. Визначення умови, запитання, розв'язання, відповіді задач.
Молодці. Справилися і з цим завданням.
Не з'їв Ведмідь Колобка. Покотився він далі, наспівуючи веселу пісеньку.
Згадайте, яку пісеньку він співав?
І раптом знову небезпека. Із -за куща вийшла...( виходить дівчинка у костюмі лисиці)
« Я - красуня рудохвоста,
До гусей ходжу у гості,
Зайчиків мишей полюю,
І тебе, Колобок, з'їм.»
Дівчинка: Не їж, Лисичко, Колобка,
Не їж. Загадай йому своє завдання. Ми йому допоможемо. Правда діти?
-
Робота в зошиті.
а) Каліграфічна хвилинка.
Лисичка: Ну добре, нехай Колобок порахує зі скількома звірятами він зустрічався.
Дівчинка: Друзі, швидко порахуймо, Колобка врятуймо. (5)
-Давайте згадаємо віршик про цифру 5.
«Потім вийшла погулять
На папері цифра 5.
Руки вправо простягнула.
Ніжку бубликом зігнула.»
Написання цифри 5.
б) Запис у зошит розв'язання задачі у зошит. (С.57, завдання 3)
(Ілюстрування задачі - метод ММЧ. )
- Справилися ви, дітки, з цим завданням. Не з'їла Лисичка Колобка.
А хочете ви, щоб Колобок повернувся додому до бабусі з дідусем?
Для цього розв'яжіть самостійно приклади.
4+2 5-2
7+2 8-2
6+2 9-2
(Взаємоперевірка)
VІІ. Підсумок уроку.
-
Тут і казочці кінець, а хто слухав - молодець. Які казкові персонажі завітали сьогодні до нас на урок?
-А хто з героїв казки приготував для вас найскладніші завдання, найлегші?
За те, що ви врятували Колобка, бабуся принесла вам оцей кошик зі смачними пиріжками. (Дівчина в костюмі бабусі пригощає дітей пиріжками)