7


  • Учителю
  • Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:

Сабақ: математика

Тақырыбы: Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

Мақсаты мен міндеттері: аудан бірлігі -квадрат сантиметрмен ұғымымен таныстыру.

1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру

2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;

3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.

Сабақ түрі : жаңа сабақ

Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкалар,

Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Үй тапсырмасын тексеру.

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Бүгін сабақта жаңа ұғыммен танысамыз: фигураның аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

1 см - ұзындықтың бірлігі. Кесіндінің ұзындығы6 см. Кесіндінің ұзындығын қалай өлшейміз? Квадрат сантиметр- қабырғаларының ұзындығы 1 см-ге тең шаршының ауданы.

1см2

№2 фигураларды салыстыр: қай фигураның ауданы үлкен?





№3Түске дейін хаузда 36 адам, ал түстен кейін одан 15 адам артық жүзумен шұғылданады. Есеп: 36+15, (36+15)+36 өрнектері арқылы шығарылатындай етіп сұрақ қой.

Бұл есеп пе? Неге есеп емес? Не жетіспейді? Сұрақтарын қояйық.

Түстен кейін неше адам жүзумен шұғылданды? Барлығы неше адам жүзумен шұғылданды?

№4 теңдеулер құр:

А) белгісіз санды 46-ға арттырғанда, 215 шықты

Ә) белгісіз саннан 92-ні азайтқанда, 120 шықты

Сергіту сәті

3.Жаңа білімді бекіту:

№5 мысалдарды шығар:

3дм2см-16см 2ц50кг+60кг 5м40см-23дм

1кг-296г 1км-695м 1т-5ц20кг

Дұрыс жауаптардың нөмерін ата:

  1. Егер фигурасы дәптердегі тор көзбен бірдей болса, онда--- фигураның ауданы 1кв.см тең болады.

  2. Кв.см- -бұл--- бірлігі

  3. Жалғастыр: алтабұрышта---кв.см бар, фигурада---кв см бар, фигурада -кв.см бар.(114 бет суретке қара.)

Өзіндік жұмыс жәптерімен жұмыс 19 бет №4,5

Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

5*5 30:5 7*5 8*5 10:5 20:5 3*5 9*5 35:5 45:5

4. Үйге тапсырма:1113 бет №8





























Күні:

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: Н. Байғанин «Амангелді батырым». З. Шашкин «Азатттық жолында».

Мақсаты мен міндеттер: өлеңді, мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: суреттер

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Сөзжұмбақ шешу:

1Қаракерей... 5 Қанжығалы..

2 Исатайдың серігі... 6 Ағыбай батыр заманындағы хан..

3 Жақияның әкесі 7 Қабанбай, Бөгенбай заманындағы хан..

4 Исатайдың тұлпары 8 Халықтың сол замандағы күйі..

9 Исатай, Махамбет заманындағы хан..

Қандай сөз шықты ? Амангелді

Бүгін Нұрпейіс Байғанинның «Амангелді батырым» өлеңімен танысамыз, Зейін Шашкинның «Азаттық жолында» әңгімесімен танысамыз.

Оқулық бойынша жұмыс 113 бет «Амангелді батырым», 114-117 бет «Азаттық жолында»

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • -тізбек бойынша оқу

  • тұтас оқу

  • өлеңде, мәтінде не туралы айтылған?

114 беттегі сурет бойынша жұмыс:

-Суреттегі атқа мінген батырды кім дер едіңдер?

-Оның қазақ батыры екенін неден аңғардыңдар?

-Қазақ батырлары неге атқа қонды?

-Бұл суретті салған кім?

Сергіту сәті

  1. Жаңа білімді бекіту:

Өлеңді мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.

- мәтінге сүйеніпжоспар құр

Жоспар

  1. Тергеу

  2. Айып тағу

  3. Шешесімен кездесуі

  4. Дарға асу

-Тоқаш Бокин не үшін күрескен адам?

-Түрмеде оған қандай айып тағылды?

- Тоқаш кіммен кездесті?

Шығармашылық тапсырма: Сурет бойынша ,мәтінге сүйеніп әңгіме құра.(топтық жұмыс)

Әр топтың әңгімелерін тыңдау, бағалау.

4. Үйге тапсырма: 113 бет жатта, 114-117 бет жоспар бойынша әңг..













Күні: 23.11.2015 ж.

Сабақ: қазақ тілі

Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер

Мақсаты мен міндеттері: оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау.

1.Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; сөйлем мүшелері:тұрлаулы мүшелер туралы түсініктерін қалыптастыру;

2.Дамытушылық: сөйлемдерді сауатты жаза білу қабілеттерін дамыту; сөйлем мүшелерін ажырата білу қабілеттерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Сабақ түрі : жаңа сабақ

Көрнекіліктер: кесте;, суреттер, қималы карточкалар., сызбалар.

Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру

Қатемен жұмыс: мазмұндамаға талдау жасау.

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Дәптермен жұмыс

Каллиографиялық минут:

Қар жауды. Бүгін қар жапалақтап жауып тұр.- сөйлемдерді талда.

Сөйлемдерді салыстыр: олар не туралы? Ерекшеліктері неде?

Қар жауды- сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Олар бастауыш пен баяндауыштан тұрады.

60-жаттығу сөйлемдерді оқы. Олардың қандай ұқсастықтары мен өзгешіліктері бар?

Қар жауды.

Бүгін жапалақтап қар жауды.

Қар жауды - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Ол бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Тұрлаулы мүшелер сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.

Бірінші сөйлем тек тұрлаулы мүшелерден тұрса, екінші сөйлемде бастауыш пен баяндауыштан басқа да сөздер қолданылған.

61- жаттығу. Сөйлемді оқы.

Мектепте асхана бар. Аспазшы тамақты дәмді пісіреді. Балалар үзілісте асханаға келді.

  • Тұрлаулы мүшелерді тап.

  • Неліктен тұрлаулы дейтінін түсіндіріп көр.

62- жаттығу. Мәтінді тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз.

  • Тұрлаулы мүшелердің астын сыз.

  • Мәтінге ат қой.

63-жаттығу. Мақалдарды жатқа жаз.

  1. Әкеге қарап ұл өседі,

Шешеге қарап қыз өседі.

2.Жаман жолдас жолда қалдырады.

-Тұрлаулы мүшелердің астын сыз.

Сергіту сәті:

3.Жаңа білімді бекіту:

64 -жаттығу. Сөйлемдерді оқы, ретімен айт, тұрлаулы мүшелерді тап.

  1. Тырна түлкіге тамақ берді.

  2. Құмыра түлкінің басына сымапты.

  3. Тырна түлкіні қонаққа шақырыпты.

-бұл қай ертегіден ,әрі қарай жалғастыр.

Шығармашылық жұмыс: 65- жаттығу: сурет бойынша әңгіме құр.(топтық жұмыс)

Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.









4.Үйге тапсырма: 76 бет 62 -жаттығу

Күні:23.11.2015 ж.

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: С. Торайрғыров «Кедей»

Мақсаты мен міндеттер: өлеңді, мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: суреттер

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Кедей- ассоциация құру, мәнін қалай түсінесіңдер?

Ашаршылық- ассоциация құру, мәнін қалай түсінесіңдер?

С. Торайғыровтың «Кедей» шығармаласымен танысамыз.

әңгіме жанрының шебері әрі ақын









талантты ақын әрі жазушы

Оқулық бойынша жұмыс123-бет «Кедей»

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • -тізбек бойынша оқу

  • тұтас оқу

  • өлеңде не туралы айтылған?

  • Кедей деп кімдерді атаған?

  • Кедейдің ауыр тұрмысын қалай бейнелеген?

Сергіту сәті

3.Жаңа білімді бекіту:

Шығармашылық жұмыс (топтық жұмыс4 топ, 2 топ кестенің оң жағы, 2сол жағындағы пікірге ой білдіреді)Әр тотың ойларын ортаға салу, бағалау.

Аштық, кедейлік болмау үшін не істеуге болады деп ойлайсың? Ойыңды дәлелде.

- мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.

4. Үйге тапсырма: 96 бет жаттау

































































Күні:23.11.2015 ж.

Сабақ: математика

Тақырыбы: Тік төртбұрыштың(шаршының) ауданы.

Мақсаты мен міндеттері: аудан бірлігі -квадрат сантиметрмен ұғымымен таныстыру.фигуралардың аданың табуға үйрету.

1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру

2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;

3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.

Сабақ түрі : жаңа сабақ

Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкалар,

Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Үй тапсырмасын тексеру.

Өткен сабақта қандай жаңа ұғыммен таныстық?

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Бүгін сабақта жаңа ұғыммен танысамыз: тік төртбұрыштың, шаршының аудандарын табуға үйренеміз. фигураның аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

















Тік төртбұрышта неше шаршы бар ? неше қатар бар? Неше баған бар? Қалай тез есептеуге болады?

S=а*в S=а*а





Тік төртбұрыштың ауданың табу үшін ұзындығын еніне көбейту керек.

Шаршының ауданың табу үшін ұзындығын еніне көбейту керек.

№2 Сызу, ауданың табу.

Бір бағанда неше квадрат сантиметр бар? Осындай тағы неше баған шығарып алуға болады? Тік төртбұрыштың ауданың тап.

№3 Әр фигураның қабырғалары неше сантиметр?

Суреттегі фигуралардың қабырғаларын 1 см-ден неше тең бөлікке бөлуге болады? Әр фигурада неше қатар шықты?

Әр фигурада неше баған шықты?

Сергіту сәті

3.Жаңа білімді бекіту:

№4. Тік төртбұрыш сыз және оның ауданын тап.Фигураның ауданың табу үшін не істеу керек? Аудан бірлігі- квадрат сантиметр.

№5 Есепті шығар.

№6. Бекіре балығынын массасының төрттен бір бөлігі 20 кг. Сонда бекіре балығының массасы неше кг?

4. Үйге тапсырма:92 бет №7 теңдеуді шешу.









































Математика 3 сынып. Өздік жұмысы № 1

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5</</p>

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте:

981-793 231+564

1000-457 486+212

280+20-40 860-(130+70)



2.Есепті шығар:

Саябаққа 126 қайың көшетін және одан 17-сі артық үйеңкі көшетін отырғызды. Саябаққа барлығы неше көшет отырғызылды?



3.Теңдеулерді шеш:

Х-300=160

420+х=900



4.Фигуралардың периметрін тап.



1.Есепте:

758-259 900-723

459+369 685+298

(180+680)-370 1000-(780+90)



2.Есепті шығар:

Саябаққа 170 көшет отырғызылды. Оның 84-і қайың көшеті, ал қалғаны үйеңкі көшеті болды. Қай көшет артық және неше көшет артық отырғызылды?



3.Теңдеулерді шеш:

790-х=980-560

956-256-х=150



4. Ені 4 см, ал ұзындығы одан 2 см-ге артық тіктөрбұрыш сыз. Периметрін тап.





Өздік жұмысы №2

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте:

3•6 45:5 54:6

9•1 14•0 8:8



2.Есепті шығар:

а) Бір қорапта 6 фломастер бар. Осындай 7 қорапта неше фломастер болады?

ә) Математика үйірмесіне 4 қыз және 12 ер бала қатысады. Үйірмеге қыздарға қарағанда неше есе артық ер бала қатысады?



3. Теңдеулерді шеш:

21:х=3

3•х=12



4. Екі кесінді сыз. Бірінші кесіндінің ұзындығы 8 см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе қысқа.



1.Есепте:

15:5 9•3-7•2

12:6 10:(35-30)+18

4•3 21:3+9•0



2.Есепті шығар:

а) Бір қорапта 8 қарындаш бар. Осындай 3 қорапта неше қарындаш бар?

ә) Мозайкада 18 қызыл және 3 көк бөлшек бар. Қызыл бөлшекке қарағанда көк бөлшек неше есе кем?



3.Теңдеулерді шеш:

18:х=6

х•5=10



4. Екі кесінді сыз. Бірінші кесіндінің ұзындығы 10 см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе қысқа.





Өздік жұмысы №3

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.а) Есепте:

7•5+12 60-30:5

5•8-25 50+8•0

24:4•3 4•3:1

ә) Өрнектерді баған түрінде есепте:

635-579 654+167

1000-873 725+237



2. Қысқаша жазу бойынша есеп құрастыр және шығар.



Қыздар - 21 адам

Ер балалар - 7 адам ? есе артық



3.Дүкенде әрқайсысында 7 кг-нан 5 жәшік печенье және 28 кг вафли болды. Дүкенде барлығы неше килограмм печенье мен вафли болды?



4. Ұзындығы 4 см, ал ені одан 2 есе қысқа тіктөртбұрыш сыз. Периметрін тап.



1.а) Есепте:

7•5+3•8:4

8: (100-96)•5

9•5+2•9:6

ә) Өрнектерді баған түрінде есепте:

800-618 534+466

752-389 275+484



2. Есепті шығар.

Бір бумада 25 дәптер бар. Одан 3 оқушы әрқайсысы 4 дәптерден алды. Бумада неше дәптер қалды?



3. 40 кг қараөрік жиналды. Тосап қайтануға одан 5 есе кем қараөрік жұмсалды. Неше килограмм қараөрік қалды?



4. Ұзындығы 6 см болатын тіктөртбұрыш сыз, бұл еніне қарағанда 2 есе артық. Периметрін тап.





Өздік жұмысы №4

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепті шығар.

Кітаптың қабы 9 теңге тұрады. Осындай 5 кітап қабы үшін неше теңге төлеу керек? Ал 7 кітап қабы үшін ше?



2. Есепті шығар.

5 қылқалам үшін 45 теңге төленді. Бір қылқалам неше теңге тұрады?



3.Есепті шығар.

Бірінші жәшікте 30 кг печенье, ал екінші жәшікте одан 6 есе кем печенье бар. Екі жәшікте неше килограмм печенье бар?



1. Есепті шығар.

Кітаптың қабы 10 теңге тұрады. Осындай 3 кітап қабы үшін неше теңге төлеу керек? Ал 5 кітап қабы үшін ше?



2. Есепті шығар.

4 қылқалам үшін 16 теңге төленді. Бір қылқалам неше теңге тұрады?



3.Есепті шығар.

Бірінші жәшікте 20 кг печенье, ал екінші жәшікте одан 5 есе кем печенье бар. Екі жәшікте неше килограмм печенье бар?





Өздік жұмысы №5

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте.

6•5 35:5 27:3•6

7•6 28:4 3•4:6



2. Баған түрінде жазып, есепте.

865-378 325+548

430-275 1000-256

374+326



3. Есепті шығар.

Дүңгіршекте бір күн ішінде 9 журнал және одан 6 есе артық газет сатылды. Дүңгіршекте журналға қарағанда қанша газет артық сатылды?



4.Тиісті амал таңбаларын қой.

7□5□6=29

8□6□5=53



1.Есепте.

(18+17):5 3•2•6

2•(41-32) 8:4•7

6•3:2 54:6•0



2. Баған түрінде жазып, есепте.

681+119 275+448

1000-623 389+611

810-435



3. Есепті шығар.

Назгүл альбомның 8 бетінің әрқайсысына 4 фотосуреттен орналастырды. Содан кейін 17 фотосурет қалды. Назгүлде барлығы неше фотосурет болған?



4.Тиісті амал таңбаларын қой.

9□5□9=36

9□6□9=63







Өздік жұмысы №6

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте:

6•9 7•8 36:4•8

48:8 32:4 2•6:4



2.Есепті шығар.

Тіктөртбұрыш пішінді жер телімінің ұзындығы 8 метр, ал ені одан 2 есе қысқа. Осы жер телімінің периметрі мен ауданын тап.



3.Бос орындарға қалдырылған санды жаз.

520-□=380 435+□=500



4.Тиісті амал таңбаларын қой.

76-4<76□3 24+12<34□12

1.Есепте:

9•2:3+100 (3+51):9+200

4•2•9+520 (100-37):7+400

390-7•8+16 190-4•9+27



2. Тіктөрбұрыштың ауданы 45 см2. Егер тіктөртбұрыштың ұзындығы 9 см болса, онда ұзындығы енінен неше сантиметр артық екенін тап.



3.Бос орындарға қалдырылған санды жаз.

72:□+15=24

6•□+30=48



4. Тиісті амал таңбаларын қой.

9□5□5=50

7□6□2=26





Өздік жұмысы №7

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте.

80:40•90 490:7•80

940-80•9



2.Есептің шартын сұрақпен толықтыр және оны шығар.



Спорт мектебіне 60 футбол добын және одан 7 есе артық теннис добын сатып алды. _____________________

________________________________



3. Салыстыр:

2 тәул. * 45 сағ. 45 кг * 3 ц

75 жыл * 5 ғасыр 800 кг * 8 ц



4.Өрнектерді баған түрінде шығар.

567-318 76+567

784-36 168+495

346-95

1.Өрнектерді амалдардың орындалу тәртібі бойынша жазып, есепте.

1000-201•4+450

450+121•3-303



2. Есептің шартын сұрақпен толықтыр және оны шығар.



Дүкенге әрқайсысында 40 литрден 6 бидон өсімдік майын әкелді. Бір күн ішінде әкелінген майдың сегізден бір бөлігі сатылды. ______________

____________________________



3. Салыстыр:

3 тәул. * 25 сағ. 60 кг * 3 ц

85 жыл * 2 ғасыр 900 кг * 9 ц



4.Өрнектерді баған түрінде шығар.

112+328+99 1000-605

485+68+179 549-450







Өздік жұмысы №8

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Есепте:

14•5 700:2 660:20

36:2 520:2 420:20



2. Есептің шешуін өрнек түрінде жазып шығар.

Суретші әрқайсысында 17 құтыдан 3 бояу жиынтығын және әрқайсысында 19 құтыдан 5 бояу жиынтығын сатып алды. Суретші неше құты бояу сатып алды?



3.Теңдеулерді шеш.

630:х=7 х+652=900



4. Өлшем бірліктеріне сәйкес сандарды жаз.

56 мм = ... см ... мм

8 дм 5 см = ... см

1 км = ... м

640 мм = ... см

1.Есепті:

500:2 280:20 18•2

52:2 42:3 900:2



2.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.

Топсеруенге бару үшін 120 екінші сынып оқушылары мен 160 үшінші сынып оқушыларын 3 автобусқа тең бөліп отырғызды. Әр автобусқа неше оқушыдан отырғызды?



3. Теңдеулерді шеш.

У-150 = 40•2 х•8 = 20+300



4. Өлшем бірліктеріне сәйкес сандарды жаз.

54 см = ... дм ... см

8 м 1 дм = ... дм ... см

1 км = ... м

651 мм = ... см ... мм





Өздік жұмысы №9

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Баған түрінде шығар.

142•2 68:2

34•2 963:3



2.Есепті шығар.

Кітапта барлығы 100 бет бар. Қыз бала бірінші күні 16 бет оқыды. Екінші күні одан 2 есе артық бет оқыды. Қыз бала әлі неше бет оқуы керек?



3.Өрнектердің мәнін тап.

131+321•2 426:2+306



4.Баған түрінде шығар:

906-654 897-786

65+397 500-32

784-79

1.Баған түрінде шығар.

666:6 412•2

369:3 224•2



2.Есепті шығар.

Бірдей 4 костюмге 12 метр мата жұмсалды. 363 м матадан осындай неше костюм тігуге болады?



3.Өрнектердің мәнін тап.

123•3+321•2 426:2+112•4



4.Баған түрінде шығар.

556-99

602-67

1000-179

97+86+360







Өздік жұмысы №10

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Баған түрінде шығар.

151•3 966:6

143•2 942:3



2.Есепті шығар.

Оқушылар әрқайсысында 15-тен 3 қатар алма көшетін және әрқайсысында 6-дан 12 қараөрік көшетін отырғызды. Оқушылар қай ағашты артық және қаншама артық отырғызды?



3.Теңдеулерді шеш.

3•х=69 х:3=234



4.Есепте.

32 см 4 мм + 9 см 2 мм



1.Баған түрінде шығар.

446•2 595:5

473•2 726:6



2. Есепті шығар.

Балалардың сурет көрмесіне үш үшінші сынып оқушылары 67 сурет салды. 3 «А» сынып оқушылары 18 сурет, ал 3 «Ә» сынып оқушылары одан 2 есе артық сурет, ал қалған суреттерді 3 «Б» сынып оқушылары салды. 3 «Б» сынып оқушылары неше сурет салды?



3.Теңдеуді шеш.

720:х=20•4 у:6=120



4. Есепте.

1 м 10 см - 60 см





Өздік жұмысы №11

Күні:

Мақсаты: Оқушыларды өздігінен жұмыс жасауға үйрету. Білім, білік, дағдыларын анықтау.



І-нұсқа ІІ-нұсқа

1.Баған түрінде шығар.

520-69 481•2

454+54 955:5



2.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.

Стадионға 36 ер бала және 24 қыз бала келді. Олар



1

2063ПРОСМОТРА

АВТОР МАТЕРИ







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал