7


  • Учителю
  • ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып

ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ:

Мектеп: Ақтүбек ЖОББ мектебі

Күн:9.04.16 ж.

Мұғалімнің есімі: Аманжолова Жулдыз Жумажановна

Сынып:2

Қатысқандар саны:

Сабақта қол жеткізуге тиісті сабақ мақсаты (SMART мақсаттары/стандартпен байланыстыру)

Барлық оқушылар (А,В.С) жасай алады

Сан есім туралы білімдері кеңейеді, оларды ажырата біледі.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың басым бөлігі жасай алулары керек: сөз таптарын ажырата алады.

Оқушылардың басым бөлігі жасай алулары керек: сыни тұрғыдан ойлап өз ойларын айта біледі; көркем жазуға ынталанады.

Кейбір оқушылар жасай алулары керек: өз ойын дәлелдей алады.



Тілдік мақсат

Оқушылар (сипаттай алады)

Негізгі сөздер мен тіркестер (оқушылар осы сөздермен не істей алады) сан есім, ереже

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер (Тілдік стратегиялар: оқылым, тыңдалым, жазылым, айтылым: сан есім, зат есім, етістік, сын есім туралы білімдері

Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Көркем, сауатты жазуды қалыптастыру.



Алдыңғы оқу

Өткен білімді еске түсіру және байланыстыру



Жоспар



Жоспарланған уақыт (сабақтың жүру барысы/45 мин.)

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы (Қызығушылықты ояту)

2 мин

ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып



Топқа бөлу.

Оқушылар сөз таптарына байланысты сөздермен топқа бөлінеді.

1-топ «Зат есім» 2-топ «Етістік» 3-топ «Сын есім»



Интербелсенді тақта

Ортасы

(Мағынаны тану

35 мин)





























































































І Өткен білімге шолу

1-топ. Сын есімнің ережесі

2-топ. 443-жаттығу "Жаңылтпашты оқып, сын есімдерді табу"

3-топ. Сын есімге мысал келтір.

ІІ Жаңа сабаққа қадам

Ой қозғау

-Екі көзің не үшін керек?

-Жақсыларды көру үшін.

-Екі қолың не үшін керек?

-Елге көмек беру үшін.

-Қарамен жазылған сөздер қандай сұраққа жауап береді?

-Ол сөздер нені білдіреді?

-Ендеше бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы не екен?

-Сан есім

Жаңа сабақ

«Галереяға саяхат»

  • Сан есім дегеніміз не?

  • Ереже құрастыр.

(топтар постерға сан есім туралы ереже құрастырып, галереяға ұсынады, топтар танысады)

Мұғалім қорытындылап ережемен салыстырады, таныстырады.



Жұмбақты оқып, шешуін тап. Жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз.

418-жаттығу

Жұмбақты оқып, шешуін тап. Жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз.

Тоғыз белбеу, қос жібек,

Екі мұрын, бір шүмек.



Тірек-сызбамен жұмыс

Берілген сөздердің сан есім екенін дәлелде.

Бес, тоғыз, жетінші, отызыншы

Бұл-сан есім, өйткені..........

Сергіту сәті

Интербелсенді тақтадағыдай оқушылар қарлығаш қимылын салады, билейді.

"Ойлан-бірік-бөліс"

Тірек сөздер бойынша "Серуенде" тақырыбында әңгіме құра.

Оқушы, серуен, он екі, ұстап алды, құс, бір, қызық.

(топтар постерға тірек сөздер бойынша әңгіме құрастырады, қорғайды, сан есімдерді табады)

Семантикалық карта



ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып

Бағдаршам арқылы бағалау



Интербелсенді тақта



















Постер

Маркер











































Интербелсенді тақта

Домбыра суреті

Аяқталуы

(Ой толғаныс

8 мин)



«3 жалған, бір ақиқат»

Әр топ 4 сөз жазады, оның біреуі ғана сан есім болу керек. Топтар өзара парақтарын алмасып, топтар 1 ақиқатты табады.



Бекіту сұрақтары

-Сан есім дегеніміз не?

«Үшінші» сөзі қандай сұраққа жауап береді?

«Мен екі сынып оқимын» сөйлемі дұрыс құралған ба, қалай өзгертер едің, неліктен?

Рефлексия

-Бүгін сабақ ұнады ма?

-Не үйрендім?

-Бүіг өзімді көрсете алдым ба?

ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сыныпҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып

Үй тапсырмасы

449 - жаттығу

Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзді қатыстырып сөйлемдер құра.





Қосымша ақпарат

Домбыра туралы не білемін?

Домбыра - сан ғасырлардан бері сырын сақтаған, қазақ даласында кеңінен танымал аспап. Дегенмен домбыра әр аймақта әр түрлі болып келеді. Солтүстік, орталық, оңтүстік аймақтарда домбыра көлемі шағын, жеті-тоғыз пернелі болса, Батыс Қазақстан аумағында кездесетін домбыра шанағы жұмыр, мойны ұзын, он екі, он төрт пернелі болып келеді.





Сайт материалдары электронды оқулықтар

Саралау

Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеру



ҚМЖ қазақ тілі Сан есім 2-сынып





Рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?







































Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?









Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады?









Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал