7


  • Учителю
  • «Ақжайық» А. Құдайбергенов 4 сынып

«Ақжайық» А. Құдайбергенов 4 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Алматы қаласы,Әуезов ауданы «Жаңа Ғасыр» №175 гимназия Сарколова Жанар Салымбаевна

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдану

Сабақтың тақырыбы: «Ақжайық» А.Құдайбергенов

Сабақтың мақсаты:

  1. Туған жерге деген сүйіспеншілік мақтаныш сезімдерін оянады. Шығарманың мазмұны мен идеясын таниды. Патриоттық, отаншылдық және елін жерін сүйеді. Эстетикалық, экологиялық көзқарасының қалыптасуына әсер етеді.

  2. Оқыту нәтижесі:

1.Ел,жер,өзен,көлдерінбілу арқылы әсемдікті түсінеді.

2.Ізденеді,талдайды,білім көкжиегі кеңейеді.

3.Күрделі сөздердің түрлері мен олардың жазылу ережесін біледі.

Оқыту құралдары: табиғат көрінісі, смайликтер

Әдіс-тәсілі : екі тілек бір жүрек, Болжау,Венн диаграммасы

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Оқу техналогия: сын тұрғысынан ойлау,топтық жұмыс

Уақыты

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің рөлі Қолданған модульдер

Оқушының рөлі

Басталуы (білім)

5мин

Үй тапсырмасын тексеру

7 минут

Топта тапсырмалар 9минут


Мәтінмен жұмыс 7минут


3минут

Сергіту сәті

3 мин

Сабақты қорыту


Ұйымдастыру кезеңі

  • Психологиялық дайындық

  • «Ой ашар» (топқа бөлу)

Біз қандаймыз,қандаймыз?

Шұғылалы таңдаймыз

Күлімдеген күндейміз,

Еш уайымды білмейміз

Топпен жұмыс

  1. Оқушыларды түстер бойынша,4 топқа бөлініп отырғызу

  2. Топтың атын оқушыларға тапсырама беріледі балық атауларын қойыңдар,не себепті алғандарын түсіндіреді,ұранын айтып қорғайды

1-топ Сазан

2-топ Жайын

3-топ Шортан

4-топ Бекіре

Сабақта өзін-өзі бағалау критерийлерімен таныстыру

Бағалау критерийлері:

  1. «3»-мазмұнын жай,оқулық сөзімен айту

  2. «4»-мазмұнына талдау жасай отырып,өз сөзімен айту

  3. «5»-мазмұнына талдау жасай отырып,өз сөзімен айтып,кейіпкерлергемінездеме беріп ойын дәлелдеу.

Бұл жұмысты жүргізудің басты мақсаты: Оқушылар бағалау критерийлерін ескере отырып,белсенді қатысады,жақсы баға алуға ұмтылады


Үй тапсырмасын тексеру ,формативті бағалау.Үй тапсырмасын оқытып ,талдау

І Қызығушылықты ояту

«Ой қозғау»

1-тапсырма: жұмабқты шешеу

Айдында жүзеді.Тірі күміс сүзеді. (балықшы)

«Топтастыр»

І-топ Балық аттарын атау

ІІ-топ ҚР су қоймаларын атау

ІІІ-топ Өзендер мен теңіздерді саластыр

«Болжау»

Мәтін мазмұны не туралы болуы мүмкін?Жұмабқты шешіп балық түрлерін атап,біздің облысымыз қандай балық түрімен елге танымал?

Атырау қаласын екіге бөліп жатқан қай өзен?

Мағынаны тану Оқулықпен жұмысМәтінді түсініп оқы.Жайықтың сипатын әңгімелеу.Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап беру

«Топтық тапсырма»

1-топ Суға байланысты тыйым сөздер айту

2-топ Мақал-мәтелдер айту

3-топ Жұмбақ құрастыру

4-топ «Су-тірішілік көзі» шағын әңгіме жазу

Мәтінді түсініп оқиды.Жайық өзенінің басталуы,мол байлығы,Ақжайық атану себебін мағлұмат беру.

Әр топ берілген тапсырмалар бойынша орындап,ортаға шығып талдайды

Ой толғаныс сатысы

«Екі жақты күнделік»

Мәтіннен түсінгенім.Мәтіннен түсінбеген терминдер.

Оқушылар кестені өздері толтырады


Оқушыларөз бетімен кестені толтырады,әр топтан бір оқушыдан шығып оқиды

«ҚАРАЖОРҒА» биін қимылмен билейді

Жаңа тақарыпты бекіту,қайталап қорытындылау

«Ортадағы қаламсап»ортаға тасталған сұрақтарға жауап береді

Топ басшылары топтағы оқушыларды берілген

Бағалау көрсеткіші арқылы топ басшылары топ мүшелерін бағалайды Өзіңді бағала

Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіз?

Ақжайық өзен туралы мәлімет алдым

Бүгінгі түсінігіңізді қаншаға бағалар едіңіз?

жақсы

Осы бағаны неліктен таңдадыңыз?

Әлі ойымды толық қорыта алғаным жоқ

Ынтымақтық атмосферсаын қалыптастыру


Оқушылардың қызығушылығын ояту


Мұғалім оқушылардың іс-әрекетін бағдарлайды


Мұғалім жұмыстарын бақылап жүреді


Оқушылардың белсенділігін арттырады


Миға шабуыл әдісі арқылы өткен материалды еске түсіреді,қорытын

Дылайды


Сыни тұрғыдан ойланады


Рефлексия


Оқушылар өздерінің көңіл күйлерін жазады






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал