7


  • Учителю
  • Дүниетану пәнінен сабақ жоспары: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер

Дүниетану пәнінен сабақ жоспары: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пән: Дүниетану

Сынып: 3 «б»

Әдіскер: Сулейменова С. Ы.

Тәлімгер: Балтабаева А.

Тақырып: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, әңгімелесу

Сабақтың мақсаты:

Біліміділік: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер туралы толық мәлімет беріп өту. Оқуға деген қызығушылығын арттырып, өз бетімен өзін қызықтырған сұрақтардың жауабын таба білуі, дүниеге деген көзқарасын, дүниетанымын арттыру.

Дамытушылық: Оқушылардың өз бетімен оқуы, пайымдауы, әрекет етуі, ойлануы арқылы шығармашылық деңгейін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды іздемпаздыққа, саналылыққа, тапқырлыққа, ұқыптылыққа, тәртіптілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.





Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсіңдер ме балалар? Бүгінгі сабақты мен беремін.

Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайында, оқушылардың зейінін сабаққа аудару.



Психологиялық дайындық



Сабақ үстінде:Дүниетану пәнінен сабақ жоспары: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер





  • Шуламаймыз Дүниетану пәнінен сабақ жоспары: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер









  • Қол көтеріп жауап береміз

Дүниетану пәнінен сабақ жоспары: Жорғалаушылар мен сүтқоректілер







  • Бір-бірімізді тыңдаймыз

ІІ. Жаңа сабақ

Кітапта берілген мәтінді оқушыларға оқып беру. Сұрақтар қоя отырып түсіндіру

  • Жорғалаушыларға нелер жатады?

  • Жорғалаушылардың екінші атауы қандай?

  • Ең ұзын жылан неше метр болып келеді?

  • Сүтқоректілер дегеніміз не?

  • Сүтқоректілер қандай түрлерге жатады?

  • Үй жануарлары қандай болады?





ІІІ. Дәптермен жұмыс

Жыландардың аяғы жоқ, денесін ирелеңдетіп қозғалады. Денесі ұзын. Көпшілігі 1-2 метр болып келеді.

Сұр келес. Сирек кездеседі. Қызыл кітапқа енген жорғалаушылар. Ұзындығы 1,5 метр.



Қызықты мәлімет

Жылан көзінде қабақ болмайды. Сондықтан ол басқаларға көзі жылтырап, тесіле қарағандай әсер етеді. Адамдарда «жыландар улы» деген пікір қалыптасқан. Шындығындар «улы жыландар» көп емес. Ал улы жылан шаққанда у тісінің өзегі арқылы қан тамырларына сіңіп ағзаға таралады да, оны улайды. Жылан шақан адам тезірек дәрігер шақыртып ем алуы қажет.

Аңдардың төлдері туғаннан бастап коп нәрсені ата-енесінен үйренеді. Олар алғашында өзінің ата-енесін таныса, кейін ұяластарын танып біледі. Түлкі, аю, кірпілер - өзінің ұяластарымен, бұғы, елік, бұлан - отарымен, қасқырлар үйірімен танысады. Алғашқы екі жылында олар ұя салу мен ін қазуды үйренеді.

ІҮ. Сергіту сәті

Біз - көңілді маймылдар,

Өте қатты шулаймыз,

Алақанды соғамыз,

Еденді де таптаймыз.

Ұртымызды үрлеп,

Әндетеміз гулеп.

Төбеге де секірдік,

Маңдайға саусақ келтірдік.

Құлағымыз - қалқан,

Құйрығымыз - салпаң.

Бірақ тәртіп - қатаң,

«Үш» дегенде апаң-

Бәрің тілді алыңдар,

Қозғалмай, қатып қалыңдар!





Ү. Шығармашылық жұмыс

Суретпен жұмыс.

Оқулығымыздың 113 бетін ашып суреттегі берілген тапсырмаларды дәптерімізге орындаймыз.

</<font face="Times New Roman, serif">ҮІ. Бекіту

INSERT әдісі бойынша бекіту

ҮІІ. Қорытынды

  • Бүгін қандай тақырыппен таныстық?

  • Жорғалаушыларға нелер жатады?

  • Улы жыландардың уы қай жерден шығады екен?

  • Сүтқоректілер тобы

  • Сүтқоректілерді ата





ҮІІІ. Бағалау

Сабаққа қанысқан оқушыларды әділ бағалау

ІХ. Үйге тапсырма

Жорғалаушылар мен сүтқоректілерді оқу, мазмұндау. 110 беттегі суреттегі жануарлар тобын анықтау







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал