7


  • Учителю
  • Конспект по казахскому языку Бұл не? (1 класс)

Конспект по казахскому языку Бұл не? (1 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар.Мектебі:

Күні, айы.



</<font face="Times New Roman, serif">Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып.

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты.

  1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, им мен ишараны қодану, іс-әрекет жасау)

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.3.1 мәтіннің жанрын (өлең ертегі жұмбақ, әңгіме және т.б) ажырату

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

не сұрағына жауап беретін сөздер қатарын (доп, текше,кітап, дәпьер, қалам( атай алады, атвлған заттарды сұрап ала алу үлгісін қолдана алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Өзімен қатарлас баладан немесе жасы үлкен адаман қажетті заттың бірін сұрап алады.

Кейбір оқушылар:

Өтініш үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. Не? Сұрағына жауап беретін басқа да сөздер қатарын атай алады..



Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері:

Жоспарланған жұмыс:

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.

Оқулық

Доп

Әліппе

Ойыншықтар





















































1жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

(МК, Ұ) Ммұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берңлген сөйлеу үлгісіне аударады. Осы диалог арқылы оқушылар Бұл не? Деген сұрақпен танысады. Оқушылармен диалогті тыңдау, қайталау,жұмыстары жүргізіледі. Содан кейін оқушылар осы диалог негізінде кітап деген сөздің орнына доп, текше, дәптер, қалам, қарындаш сөздерін қолдануға жаттығады.

(Ж) оқушылар үйренген сөйлегу үлгісін жұптық жұмыста бекңте түседі, ол үшңн мұғалңм осы заттарды үстеднің үстіне қояды. Екінші оқушы жауап береді.

Содан кейін екінші оқушы сұрайды, бірінші жауап береді. Берілген заттарға оқушылар дұрыс сұрақ қойып үйренеді

Бұл не? Бұл - доп.



(МК, Ұ) 2-тапсырмадағы сурет арқылы мұғалім оқушыларды өтініш үлгісімен таныстырады.

- Маған кітап беріңізші.

- Міне, ал.

«Бұл не?» деген сүрақпен және «Бұл- ...» деген жауап үлгісімен танысады. Оқушылар сурет бойынша ойыншық, оқу құралдары атаулары туралы да ақпарат біле алады.

(ОТ) Мұғалім оқушылардың берші беріңізші, ал, алыңыз сөздердің қолданысын толық түсінуі үшін өзінің қасына бір оқушыны тұрғызады. Мұнда оқушылар ал, алыңыз сөздерінің қолданысына мән береді.

(Ж) 3-тапсырмада тілдесім әрекетіне көңіл бөлінеді. Оқушылар осы тапсырмада берілген диалог бойынша өзара сөйлеседі. Диалог арқылы сұрау үлгілерін қайталайды.

(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар белсенді сөздік қор қацталанатын тақпақпен танысады. Оқу мақсатына сәкес тақпақ,өлең туралы түсінік береді. Сондай-ақ диалог түрінде жаттауға болады.

(МҚ,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

Сабақтың соңы

41-45минут





(Қ) Сабақты қрытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қандай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой білдіреді.



Қосымша ақпарат.

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауа беріңіз

Сабақ барысында өзгертулер еңгіздіңіз бе? Нене?

Жүргіізілетін жұмыс түрлері қаншалықты тиімді?



Қорытынды бағалау. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

Ең жақсы өткен нәрсе не?









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал