7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді жоспар Бастауыш 3- сынып

Қысқа мерзімді жоспар Бастауыш 3- сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні

12.11.2015 жыл

3-сынып

Сабақ тақырыбы:

Бастауыш

Сілтеме

3-сынып "Қазақ тілі" оқулығы, интернет материалдары

Мақсаты:

Сөйлем мүшесі бастауыш туралы түсінікті тереңдетіп, олардың грамматикалық белгілерін меңгерте отырып, өз бетінше ізденуге, ойлау қабілетін арттыруға ықпал ету.

Күтілетін нәтиже:

А. Бастауыш туралы біліп түсінеді.

В. Бастауышты сөйлем ішінен ажыратып айта алады.

С. Сөйлемнің бастауышын анықтай отырып, оның қызметін біліп түсінеді.

Уақыты

Сабақ

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

І. Кіріспе

2 минут











ІІ. Тұсаукесер

5 минут











3 минут







ІІІ.

Негізгі бөлім

10 минут





















3 минут















5 минут

















5 минут























7 минут











ІҮ. Қорытынды

2 минут





2 минут





1 минут









Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сыныппен сәлемдесіп, қызыл, көк түстер арқылы топтарға бөлу.

Сабақта жоқ оқушыларды белгілеу.







"Серпінді сауал" арқылы өткенді еске түсіру

- Балалар, өткен сабағымызда не туралы айтқан болатынбыз?









- Дұрыс, ендеше, балалар, бүгінгі сабағымызда сөйлемнің негізгі мүшесі - бастауышпен танысып, оның қызметі туралы біліп түсінеміз.

Топтық жұмыс

Әр топқа оқулықтың 64-бетіндегі жаттығуларды орындау тапсырылып, флипчартқа қорытынды шығару ұсынылады.

1-топ: 22-жаттығу

2-топ: 23-жаттығу

Топтық жұмысты "Бағдаршам" арқылы бағалау ұсынылады.



Қорытынды: Қимыл, іс-әрекет иесін білдіретін сөзді бастауыш дейді. Бастауыштар кім? кімдер? не? нелер? кімі? несі? деген сұрақтарға жауап береді.



Жеке жұмыс

Әр оқушыға жұмбақты оқып, оны жатқа жазу және шешуін табу тапсырылады.

"Бас бармақ" арқылы бағалау ұсынылады.









"Адасқан бастауыштар"

АКТ арқылы адасқан бастауыштарды өз орнына қойып сәйкестендіру. Мысалы,

Арыстан боздайды.

Бота мөңірейді.

Жылқы ақырады

Қой кісінейді.

Сиыр маңырайды.



"Бес жолды өлең"

Әр топ мүшелеріне сөздер беріліп, оған бес жолды өлең құрастыру тапсырылады.

1-топ: Қоян

2-топ: Мысық



Кеңейтілген тапсырма

1. Өлеңді оқып, көшіріп жазу.

2. Бастауышты тауып, астын сызу, сұрақ қою.

3. Өлең мазмұнына орай мақал жазу.

4. "Қой" сөзін топтастыру.



Кері байланыс

Кері байланыс парағын толтыру ұсынылады.





Рефлексия

"Блоб ағашы" арқылы өз-өздерін бағалау.



Үй тапсырмасы

65-бет, 28-жаттығу



Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!!!

Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар топқа бө- лініп, топтың ережесін еске түсіреді.



Оқушылар бір-бірлеріне доп лақтыру арқылы сұрақ қойып, өткенді еске түсіреді.



Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді.

Топтаса отырып ойлана жаттығуды көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздердің астын сызып, оларға сұрақ қойып, қызметін анықтайды, талқылайды, қорытынды шығарады.

Жұмбақты бірнеше рет іштерінен оқып, жатқа жазады, шешуін табады.

Әр оқушы өз-өздерін бағалайды.



Көрсетілген суреттерге тиісті сөздерді тіркестіреді.











Берілген сөздерге бес жолды өлең құрады.



Өз жұмыстарын "Бас бармақпен" бағалайды.













Тапсырманы өз беттерімен орындайды.







Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.



Өз-өздерін бағалап көрсетеді.



Үйге тапсырма алады.











.













 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал