- Учителю
- Ашық сабақ мектепалды сынып '11-20 дейінгі сандар'
Ашық сабақ мектепалды сынып '11-20 дейінгі сандар'
Дайындық сыныбы.
Сабақтың тақырыбы: 11-20 дейіңгі сандар
Сабақтың мақсаты: -11-20 дейіңгі сандарды санап, цифрларды тани білу; гео. фигур.
ажырата білу;
-
Сандардың ретін, қатарын анықтай алу, бүтін, жарты, ширек ұғымын саналы түрде игеру, 10 саны көлемінде азайту, қосу амалдарын орындау дағдыларын дамыту;
-
Ынтымақтастыққа, ұйымшылдыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу, ұлттық құндылықтарды бағалай білу..
Сабақтың әдіс-тәсілі:топтастыру, салыстыру, талдау, ұлттық ойын.
Сабақ түрі: қайталау
Сабақ көрнекілігі: сызба қағазы, цифрлар, сиқырлы кесте, геометриялық фигуралар, асықтар.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: психологиялық дайындық
2.Қызығушылықты ояту
3. мағынаны тану
4. Ой толғау.
1.Психологиялық дайындық: оқушылар назарын сабаққа аударып, жайлы көңілкүй орнату.
2.Қызығушылықты ояту: Қане, балалар, қазір біз «Кім тапқыр» ойынын ойнаймыз. Мен қолыма асық жасырамын (әр топқа) сендер менің қолымда қанша асық барын айтасыңдар. Келістік пе? ( әр топтың жанына барып менің қолымда қанша асық бар?- деп сұраймын)
3. Мағынаны тану.
1-тапсырма. Адасқан сандар: топтардың алдында жатқан цифрларды ретімен орналастыру
1- топ
0-9 дейін орналастырып өсу және кему ретімен санап шығады. Бұл неше таңбалы сандар? Неге олай ойлайсың?
2. топ 11- 20 дейіңгі сандарды . Бұл неше таңбалы сандар?
3. топ 10- 20 дейіңгі толық ондықтарды.
2-тапсырма. Сандардың көршісін тап.
1-топ
11
13
16
17
19
2-топ
2
5
6
8
10
3-топ
10
30
60
80
90
Сергіту сәті: Ханталапай ойыны. Жартылай шеңбер болып тұрады, мұғалім асықты шашады оқушылар талап алып, өз топтарының парталарына қойып санау. Кімде қанша?
3-тапсырма. Геометриялық фигуралар.
1-топ. Фигураның ширек бөлігін тауып, балапанды құздың басындағы ұясына апаратын баспалдақ жасау.
2-топ. Фигураның бүтін бөлігін тауып, бергі жағалауда қалып қойған лақты арғы жағалаудағы енесіне жеткізуге өзенге көпір салу.
3-топ. Фигураның жарты бөлігін тауып, тенізде қалып қойған туристерге тікұшаққа көтерілуне қажет баспалдақты түсіру. (әр топтан оқушылар шығып жұмыстарын қорғайды)
4-тапсырма. Әр топтың білімдерін анықтау. есептеп мәнін тауып торкөзге жазу.
-2
5
7
3
9
2-топ
+3
2
4
7
6
3-топ
-5
6
8
10
5
Қорытынды: ой толғау. Жұмбақты есептің шешуін табу.
Бағалау: Әр топтың алған
санау.