7


'Таулар' 4 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Таулы жерлердегі климат жағдайларына орай өсімдіктер мен жануар әлемінің таралу ерекшеліктері туралы түсінік-ұғым беру.Оқушылардың шығармашылығын дамыту, оқығаны бойынша негізгісін таңдай алу дағдысын жетілдіру. Табиғатты сүюге, оны ардақтап, қорғауға тәрбиелеу.Мәтін
предварительный просмотр материала

Күні__________ Өтілетін пән: Дүниетану 4 сынып

Сабақ жоспары.

Сабақтың тақырыбы: Таулар.

Мақсаты: 1. Таулы жерлердегі климат жағдайларына орай өсімдіктер мен жануар әлемінің таралу ерекшеліктері туралы түсінік-ұғым беру.
2. Оқушылардың шығармашылығын дамыту, оқығаны бойынша негізгісін таңдай алу дағдысын жетілдіру.
3. Табиғатты сүюге, оны ардақтап, қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Типі: сұрақ-жауап, пікірталас.
Әдісі: Сын тұрғысынан ойлау
Көрнекілігі: Қазақстан картасы. Суреттер.
Пәнаралық байланыс: ана тілі, қазақ тілі, математика.

Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру

а) Үй тапсырмасын тексеру Жазықтар мазмұндау

1. Тіршілігі сумен байланысты жануарларды ата.
2. Су жағалауында, су ішінді өсетін өсімдіктерді ата.

3. Суда қандай жәндіктер тіршілік етеді? сады.
4. Су қоймаларын қорғаудың маңызы қандай?
5. ә) Бөліну:

1-топ: «Сәтбаев шәкірттері» (Ғылым академ.1президенті)
2-топ: «Жақаев шәкірттері»(Рекорд жасаған атақты күрішші)

б) Психологиялық дайындық.
Сабақты біз бастайық,
Артта қалып қоймайық.
Қандай сұрақ болса да,
Жауап таппай қоймайық!
Жаңа сабаққа шығу

Тақырыбын, міндеттерін оқушылармен бірге шығару (сұрақтар қою арқылы).

-Құрлық бетінің ерекше биік тұстары қалай аталады? (тау) ?
- Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Таулар. дәптерге тақырыпты жазады)
- Ал енді сендердің бүгінгі сабақтағы міндеттерін қандай деп ойлайсыздар? (таулы жердің өсімдіктері мен жануарлары туралы білім алу).
- Ол үшін балалар оқығанды түсініп оқу керек. Бір-бірімізді тыңдап, тағы өз білгеніміз болса, толықтырамыз. Келістік пе?

- I. Қызығушылығын ояту. (бұрынғы білімді шығару) Ассосияция
- Таулы жерлердің өсімдік және жануарлар әлемі түрлері не айтар едіңдер? (Балалардың айтқаны тақтаға жазылады)

- I. Мағынаны ажырату.

Мәтін I және II бөлікке бөлінеді. Әр бөлік А және Б бөлігіне тағы бөлінеді.
Топ мүшелері № 1, № 2 Болып нөмірленеді.

I А бөлігін оқуға уақыт беріледі. Жұптасып
№ 1 жауап беруге, № 2- сұрақтар қоюға дайындалады. (жеке) қорытынды
Уақыт өтісімен сұрақ қойып, жауап алысады. (жұппен жұмыс) жасау.

I Б бөлігін оқуға уақыт беріледі. Рөлдер ауысады.
№ 1 енді сұрақтар қоюға, №2 жауап беруге дайындалады.
Уақыт өтісімен сұрақ қойып, жауап алысады.

Дәптерге жұптасып I А, IБ бөліктері бойынша қысқаша қорытынды жазады.

Осылайша II А, II Б бөліктері оқылады, сұрақ қойып, жауап алысады. Жұптасып қорытынды жазады.

Сергіту сәті
Жұп-жұпқа сұрақ қойып, жауап алысады.
Оқығандары бойынша топтық жоба жасайды. (қағазға түсіреді)
Спткерлер сұрақ. Пікір.

III. Ой толғаныс. 3 мин. эссе

3 минуттан эссе жазғызу. Автор орынды
Таулы жер табиғатын ардақтап, қорғаңдар.
(жеке, жұппен, топта)

Ең жақсы жазылды дегендерін «автор орындығына» отырып, оқып береді.

Қорытынды:
Бағалау.
Үйге тапсырма: I - топ. Оқулықтан. Туған жер өсімдіктері мен жануарларын қорғау. II - топ. Тау өсімдіктері мен жануарлары туралы қосымша материал жинап келу (кітапханада




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал