7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу Егіншілік дәстүрі. Б. Момышұлы

Әдебиеттік оқу Егіншілік дәстүрі. Б. Момышұлы

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып: 3 «Б» сынып

Пәні: Әдебиеттік оқу

Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2012

Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова; Алматыкітап баспасы 2014

Сабақтың тақырыбы: Б.Момышұлы. Егіншілік дәстүрі.

Мақсаты: Мәтіннің мазмұнын айтып береді.Мәтін мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып әңгімелейді

Міндеттері: 1. Тіл мәдениетін күнделікті өмірде сақтау

2.Жүйелі сөйлеу, қисынды ойлауға қалыптастыру

3.Мәдени сөйлеуді өмірде қолданады

Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгеру.

Құрал жабдықтар: Түсіндірмелі сөздік, интербелсенді тақта, постер, маркер, стикер, бағалау парықтары

Әдіс-тәсілдері: «Серпілген сауал», «Мозайка», Венн диаграммасы

Күтілетін нәтиже: Ойын жүйелі түрде жеткізе алады.

Мәдени сөйлеуді өмірде қолданады

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ұйымдастыру түрі

Бағалау

Қолданылатын модуль

Кіріспе (А)


2 мин.

Сыныпқа психологиялық жағдай туғызу. Ұйымдастыру.

Тұрған қалыпта шынтақ түйістіру арқылы амандасу.

Ұжыммен

Үй тапсырмасы


3 мин


«Серпілген сауал» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Сұрақтар:

  1. Дақылдар туралы не айтуғаболады?

  2. Сен ...... жауабына не қосар едің? Неге сен олай ойлайсың?

  3. Бұл екі баланың жауабтарын кеңейту үшін сен не істер едің?

Оқушылар допты ұстап алып, өз ойларымен жауап береді.


Жеке

Топпен

Өзін-өзі бағалау

Тақтаға бағалау парағы іліп қойылады. Қойған бағасын дәлелдейді

СТО, ОүБОБ, ОмОЖТ

Тақырыпқа шығу.

Білу

2 мин.


Интербелсенді тақтадағы тапсырманы орындайды.

Интербелсенді тақтады көп нүктенің орнына тиісті сөзі қою арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.

Жеке



АКТ

Түсіну

10 мин.

Оқулық бойынша мәтіннің мазмұнымен танысуды беремін.

«Мозайка» әдісін қолдану

Мәтінмен жұмыс оқу талдау, пікір алмасу

Топпен

Бас бармақ бағалау

СТО, ОүБОБ, ОмОЖТ, Диалогтық оқыту


3мин.

Сергіту сәті

Өз есімен басталатын сөзбен өздерін сипаттау

Жеке


Жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру.

Қолдану

5 мин.

ВЕНН диаграммасын толтыруды ұсыну

ВЕНН диаграммасын толтырады

Интербелсенді тақтада

1- топ бұрыңғы кездегі егіншілік

2- топ қазіргі кездегі егіншілік

3-топ ортақ қасиетін жазады

Жеке, жұппен,

топпен

Үш шапалақ

СТО, Басқару және көшбасшылық

Талдау

5 мин.

Конверттегі сөзді сөзсіз көрсетуді ұсынамын.

Мимика арқылы көрсетеді

Жеке

Үш шапалақ

СТО, ОмОЖТ

Қорытынды кезеңі

7мин.

Егіншілік туралы ойларынды түрлі тәсілдер арқылы ортаға салу. ( Сурет, өлең, ән, би, көрініс, эссе)

Шығармашылық жұмыс жасайды. Егіншілік туралы ойларынды түрлі тәсілдер арқылы ортаға салу

Жеке

Смаилик сыйлау арқылы

Дарынды және талантты

Жинақтау

5 мин.

Тақырып бойынша жоғары деңгейдегі сұрақтар дайындауды ұсыну.

Тақырып бойынша топтар бір- бірлеріне жоғары деңгейдегі 2 сұрақ ұсынады

Қарсы топтар сұрақтарға жауап береді

топпен

Бас бармақ бағалау

Диалогті оқыту

Бағалау


3 мин

Тыңдап, қолдау көрсетеді

Оқушылар өз ойларын жалпылайды.


Жиынтық бағалау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал