7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Шығыс шынары

Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Шығыс шынары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспарлау

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сынып:4

Сабақтың тақырыбы

Әзиза Нұрмаханова «Шығыс шынары»

Сабақтың мақсаты

Әңгіменің «Шығыс шынары» деп аталу себебін ұғындыра отырып, әңгіменің мазмұнымен таныстыру. Алған білімдерін өмірде қолдана алуға дағдыландыру.

Оқытудың нәтижелері

А) Әңгіменің «Шығыс шынары» деп аталу себебін ұғынады.

В) Тапсырмаларды орындай отырып, әңгіменің мазмұнымен танысады.

С) Алған білімдерін өмірде қолдана алады.

Негізгі дерек-көздер

Видеокөрсетілім, плакат, маркер, оқулық, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар.

Сабақтың барысы











Кіріспе

2 минту

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Ұшақ жасап, ұшаққа бір-бірлеріне тілек жазып, ұшақты ұшырады.



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

3 минут

Топқа бөлуге нұсқау жасаймын.

Соғысқа қатысқан батырлардың мінез-құлықтарымен 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. "Ержүрек", «Батыр», «Қаһарман».



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.

«Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.

Тақырып бойынша бір-бірлеріне сұрақтар қойғызамын.

Үйде жазып келген «Бейбітшілік болсын елімде» тақырыбында жазып келген эсселерін ыстық орындыққа отырып оқиды. Бір-бірлеріне сұрақтар қояды.

Сыныптасын критериалды бағалау

«Бағдаршам» стратегиясын формативті бағалау.

Диалогтік оқыту, Бағалау

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 минут

«Екі түрлі жазба күнделігі» стратегиясы бойынша жаңа топтық жұмыс жасатамын.

Плакат тарқатып беріп, тапсырманы орындатамын.

Мәтінді оқиды, мәтіннен әсер еткен тұсын плакаттың сол жағына жазса, плакаттың оң жағына неліктен әсер еткенін жазып шығады. Дәлелдейді.

Сыныптасын критериалды бағалау

«Бағдаршам» стратегиясын формативті бағалау.

СТО, Диалогтік оқыту, Бағалау, Көшбасшылық, Дарынды және талантты балаларды оқыту

Жаңа сабақты қолдану

9 минут

«Суреттеу» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.

Ноутбуктан Әлияның суретін көрсетіп, оның қасиеттері туралы жұптық жұмыс жасатамын.

Оқушылар жұптасып, ноутбуктен Әлияның суретін көріп, оның қасиеттері туралы талқылап, ортақ бір шешімге келіп, суреттейді. Өз жұмыстарын дәлелдейді.

Сыныптасын критериалды бағалау

«Бағдаршам» стратегиясын формативті бағалау.

СТО, Диалогтік оқыту, Бағалау, АКТ

Сергіту сәті

3 минут

Іс-қимылдарды бір-бірлеріне алақандарына сурет салып көрсету арқылы сергіту сәтін орындатамын.

Шеңбер болып тұрып, алақандарына сурет салып, не салғанын тауып, сергіп қалады.



Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Жаңа сабақты қорытындылау



5 минут

«Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа тақырыптар бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын.

1,Әңгіме неліктен «Шығыс шынары» деп аталған?

2.Әлия бала кезінде қандай болған?

3.Әлия өсірген гүлдердің атын ата?

Әлия сияқты батыр қыздар қазіргі кезде бар ма?





Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.



Сыныптасын критериалды бағалау

«Бағдаршам» стратегиясын формативті бағалау.

Диалогтік оықту, Бағалау

2 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап бергізу.

Стикерге Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап береді.



Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

5 жолды өлең құрастыртамын.

Күнделікке жазып алады.















































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал