- Учителю
- Қазақ тілі тақырыбы: Сөйлем.
Қазақ тілі тақырыбы: Сөйлем.
Сабақ: қазақ тілі
Тақырыбы: Сөйлем
Мақсаты мен міндеттері: оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау.
1.Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; сөйлем туралы түсініктерін қалыптастыру;
2.Дамытушылық: сөйлемдерді сауатты жаза білу қабілеттерін дамыту; шығармашылық қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, суреттер, қималы карточкалар.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1. Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру
2. Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Дәптермен жұмыс
Каллиографиялық минут:
СөйлемБілім, кітап, бұлақ. Кітап-білім бұлағы.- қайсысы сөйлем? Неліктен?
Лепті (!)
Сұраулы (?)
Хабарлы (.)
Сөйлем туралы тағы не білесіңдер? Сөйлемді жазу ережелерін еске түсір.
2 жаттығу: Сөйлемде сөздер бір-бірімен қалай байланысады? Сөйлем құр, жаз.
-
Кітап,оқы, көп . 2. Сендер, білім, кітап, көмектеседі, болу.
Сергіту сәті:
3. Жаңа білімді бекіту:
3 жаттығу: Жақшалардағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жаз.
Алматы хайуанаттар бағына келушілер тоғанда жүзіп жүрген (ләйлек) қызығы қарайды.т.с.с
-
жаттығуларды ауызша орындау.
9 жаттығу Алдымен сұраулы, хабарлы, лепті сөйлемдерді көшіріп жаз.
12 жаттығу Ертегі тиісті дауыс ырғағымен оқы.
-Сұраулық мағына беріп тұрған сөзді тап.
-Бұл үзінді қай ертегіден алынған?
-Ертегіні өзің жалғастырып көр.
Схема бойынша сөйлемдер құра, жаз (өзіндік жұмыс)
-------- ------- -------- ------- ------- !. ------ ------?
-------- -------- --------? -------- -------- -------! -------!
Не жомарт ? Кім жомарт?
-Не жомарт?
Жер жомарт?
Адамзатты асыраған!
-Не жомарт?
-Күн жомарт
Жерге нұры шашыраған!
-Кім жомарт?
-Ұстаз жомарт?- тиісті дауыс ырғағымен оқы.
4.Үйге тапсырма: 74 бет 10 жаттығу