- Учителю
- Поурочный на тему 'Күн – жарық пен жылу көзі'
Поурочный на тему 'Күн – жарық пен жылу көзі'
Павлодар облысы. Май ауданы. Қаратерек ауылы. Пән мұғалімі: Қарлығаш Байтемировна Досымханова
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сынып. 4
Пән: Дүниетану
Тақырыбы: Күн - жарық пен жылу көзі
Өткізу күні: 27.01.2015жыл
Мақсаты: Күн ең жарық жұлдыз екені, одан жарық сәуле түсіп, жылу таратылатынын түсіну.
Ғарыш әлемін зерттейтін ғылым түрімен таныстыра отырып, ойлау қабілеттерін дамыту
Міндеттері. 1.Оқушыларды ғарыш әлемін зерттейтін ғылым түрімен таныстыра отырып, олардың ойлау қабілетін дамыту.
2.Танымдық қызығушылықтарын, бақылай білу, талдау, қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту.
3. Ғарыштық әлемге қызығушылықтарын ояту.
.Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта, оқулық, А-3 қағазы, маркерлер, Глобус пен шам.
Әдіс-тәсілдер: СТО, ыстық орындық, ЖИГСО, топпен жұмыс , диалогтық оқыту, бір ауыз сөз.
Күтілетін нәтиже: Күн ең жарық жұлдыз екені, одан жарық сәуле түсіп, жылу таратылатыныны туралы білім игереді
Жұмыс кезеңдері
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеттері
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру түрі
Бағалау
Қолданылатын модуль
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын
пысықтау
2 мин
5мин
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Шаттық шеңберін құру, бір -біріне сәттілік тілеп, өлең айту.
«Дыбыссыз қадам» арқылы топқа бөліну.
Үй тапсырмасын«Ыстық орындық » әдісін қолдана отырып, тексеру.
Шаттық шеңберін құрады.
Бір -біріне сәттілік тілеп, мына өлеңді айтады:
Қайырлы таң, достым!
Қайырлы күн болсын!
Бүгінгі күн сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестіктер болсын!
Оқушылар 1,2,3 топқа бөлінеді.
«Ыстық орындық » әдісін қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді.
Ұжым
Жеке
Үш шапалақ
ОЖЕСОжО
СТОү
Білу
4мин
Глобус пен шам әкеліп сарамандық жұмыс жасау арқылы тақырыпты табу арқылы сабаққа мақсат қою, тақырыпқа шығу.
Глобус пен шам әкеліп сарамандық жұмыс жасайды, сабаққа мақсат қояды, тақырыпқа шығады.
Жеке
Ұжыммен
СТОү
ТжДО
Түсіну
10 мин
Мәтінмен жұмыс
Мәтінді бөліктерге бөліп оқу, жұпта бір -біріне өз сөздерімен айту.
Мәтінді ЖИГСО әдісі бойынша оқып, жұпта бір -біріне өз сөздерімен айтып береді.
жұппен
СТОү
Қолдану
Сергіту сәті
10 мин
1мин
Күн- жарық пен жылу көзі туралы әңгімелеу
Постер салу, қорғау.
«Көңілді сергіту сәті» әуенмен орындалады.
Оқығандарын пайдалана отырып, әңгімелейді. Постерді салып, қорғайды
Топпен сергіту сәтін жасайды
топпен
Ұжыммен
Бағдаршам түстері
бойынша бағалау
Керемет
СТОҮ
ОБжК
ОүБжОБ
ОЖЕСО
СТОҮ
Талдау
Жинақтау
3 мин
5мин
-Бақбақты неге «күн гүлі» деп атайды.
Бақбақтың суретін салу
«Бір ауыз сөз» әдісі бойынша
оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып,оны тақтаға жапсырады.
Бақбақтың суретін салады.
Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады (оларды тақтаға алдын-ала жазып қойған дұрыс): ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, т.б.
Топпен
Жеке
Жеке
Бармақпен бағалау
СТОү
СТОү
ТжДБО
ОЖЕСОжО
ОмОЖТ
СТОү
Бағалау
5 мин
Оқушылар бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалайды.
Өзін-өзі бағалайды.
Бағалау парағы
Өзін-өзі
бағалау
ОмОЖТ
СТОү
ОүБжОБ
Үйге: Тақырыпты оқып, әр бөлім бойынша сұрақ дайындау дайындалу