7


Сабақ, Сағат он екі болды

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала
қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

18. Сағат он екі болды

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

3.2.3.1 Белгілі тақырыпта тілдік жағдаяттарға қатысу жəне сұхбаттасын түсіну жəне

олардың ойын толықтыру

3.1.3.1 Таныс сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мəтіннің негізгі тұстарын түсіну

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:Уақыт, мезгіл сөздерді пайдалана алады



Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде өзінің күн тәртібі туралы айта алады



Кейбір оқушылар орындай алады:сыныптастармен диалог құрастыра алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

1) Берілген жаңа сөздердің мағынасын дұрыс түсінеді

2) Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауа береді

3) Берілген сөздердің мағынасын түсінеді, сөз тіркестерін құрайды.

Сағат

Сағат неше?

Уақыт

Ай

Күн

Жыл

Апта

Алдыңғы оқу:

Қайталау

Жоспар



Жоспарланған уақыты

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

(2-10 минут)



Ұйымдастыру кезеңі

«Шаттық шеңбері» тренингі

Мен досымды сүйемін,

Мен әлемді сүйемін.

Жақсы оқушы боламын,

Кілең бестік аламын.

Қазақ тілін үйреніп,

Еркін сөйлей аламын.

«Ой шақыру» әдісі арқылы оқушыларға жұмбақ жасыру.

Үш тілім бар: ұзын тілім - минутты, қысқа тілім- сағатты, ал жіңішке тілім- секундты көрсетеді. Ол не?

Сабақ, Сағат он екі болды



«Уақыт» сызбасына назар аударып, өз ойларын ортаға салады.

Жаңа сөздермен жұмыс.

Сабақ, Сағат он екі болды

Уақыт









Күн Жыл

Сағат Ай

Минут Апта



Тренинг















Сағаттың суреттері.

(Ұзын тілі, қысқа тілі, жұқа ұзын тілі)







Сағаттың суреті















Уақыт сызбасы

«Дара диаграмма»



















Тақтада жазылған жаңа сөздер

Ортасы

(11-40 минут)

Тапсырма. «Қандай сан» ойыны арқылы оқушылар сандарды естеріне түсіреді.



Сабақ, Сағат он екі болды



Тапсырма. «Уақытты айта біл» әдісі арқылы оқушылар уақытты айтады.

Сабақ, Сағат он екі болдысағат



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12







Болды

Сағат үш болды.

Сағат жеті болды.

Сағат он екі болды.

Сабақ, Сағат он екі болдыСағат жеті жарым болды.

Сабақ, Сағат он екі болдыСағат оннан он минут кетті.



Тапсырма. Уақытты айта отырып сөйлемдерді дәптеріне жазады.









сағат









Мен тамақ ішемін. Мен сабақ оқимын. Мен үйге барамын.

Сергіту сәті. «Пирамида ойыны»





























Сандарды сөйлет.

1-12 сандар, ондықтар





























Суреттер





Соңы

(41-45 минут)

«Суретте» сурет бойынша жұппен диалог құрастырады.

Сабақ, Сағат он екі болды



Сабақ, Сағат он екі болды



Сабақ, Сағат он екі болды

Үйге тапсырма. 1 тәулікте неше сағат бар?

1 сағатта неше минут бар?

1 минутта неше секунд бар?

Бағалау. Формативті бағалау.

Рефлексия. Стикерлерге бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады.

(Менің күн тәртібім» атты суреттер









Бағалау парақша



Стикерлер















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал