7


  • Учителю
  • Кiшiпейiлдiлiк асыл касиет (4 сынып)

Кiшiпейiлдiлiк асыл касиет (4 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Кішіпейілділік. Жұбан Молдағалиев.

Сабақтың мақсаты: адам бойындағы жағымды, жағымсыз қасиеттердің ерекшеліктерін тануға, қарым-қатынас жасаудағы әдептілік істерге, адами құндылықтарды тану арқылы кейіпкер портретін жазуға көмек беру.

Күтілетін нәтижелер:

пәндік нәтиже: мәтіндегі оқиға арқылы басты кейіпкерлер туралы мағлұмат алуға мүмкіндік беру;

жүйелік әрекеттік нәтиже: оқушылардың ой-өрісін, дүние- танымын кеңейту, сөздік қорларын молайту арқылы тіл бай лығын арттыру;

тұлғалық нәтиже: топтық жүмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқаруга, бір-бірімен тіл табыса білуге, бірін-бірі сый лауга үйрету.

Сабақтың көрнекілігі: басты кейіпкерлердің суреттері,слайд.аудио таспа

Ребус, қоңырау,жұмбақ сөз,суреттер.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ топпен жұмыс түрінде басталады 1-топ «Білім»,2- топ «Ақыл»,3- топ «Талап» ,4- топ «Еңбек» деп аталады .Жауап берген топ мүшелеріне қоңыраулар беріледі. Сабақ соңынан сол қоңыраулардың түстеріне қарай бағалар қойылады.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау;(2 оқушыдан мазмұнын ,1 оқ-н Қонаевтың өмірбаянын,1 оқушыдын, қосымша деректерін оқыту.)

Үй тапсырмасын қорытындылау.

-Біз өтіп жатқан тарау қалай деп аталады?

-Біз осы тараудан қазақтың қандай жарық жұлдыздарымен таныстық?

-ҚР-ның бұрынғы басшысы кім болған?

-ҚР-ның қазіргі біріші басшысы қалай деп аталады?

-Ол кім? -1 желтоқсан қандай күн?

ІІІ.Қызығушылықты ояту.

Ребус шешу Кішпейілділік деген сөз шығару

Дәптерлеріне жазу.Күнді, тақырыпты жазғызу.

Сұрақ жауап арқылы «кішіпейілділік» сөзіне түсініктеме бер

-Балалар,кішпейілділік туралы жазушы Жұбан Молдағалиевтің әңгімесінен тереңірек мағлұмат аламыз. Қазір мәтіндегі кейіпкерлер туралы білейік.Экранға слайд түсіру, үнтаспадан дауыстап айтылады.

Сөздік жұмысын жүргізу.

ІІІ.Оқулықпен жұмыс:Мәтінді 3 бөлікке бөлу, 1- бөліктің дәл ортасына жасыл нүкте қою,нүктеден көз жазбай отырып оқып шығу,түсінгенін айтқызу (2-3 мин).2- бөлікті әуен ойнап тұрғанда оқу түсінгенін әңгімелеу, (2-3 мин) 3 бөлімді сол қолдың сұқ саусағымен жауып отырып іштей оқу, түсінгендерін айтқызу, талдау.(2-3 мин)

ІҮ.Топтық-ұжымдық жұмыс:әр топқа тапсырмалар беру;

1-топқа балық сүйегіне Мәлін Ғабдуллинге топтастыру жасау, 2-топ Мұхтар Әуезовқа күн шапақтарына топтастыру,3-топ Екі жазушыны венн диаграммасына топтастыру,4-топ мәтіннен кейіпкерлердің кішіпейілділік туралы сөздерін тауып жазу,түсіндіру.Бұл жұмыстарды әр топтан бір оқушы шығып тақтада қорғайды.Бағалау ретінде қоңыраулар беріледі.

Ү.Сабақты қорыту

-Балар бүгінгі сабақта біз қазақ халқының тағыда екі тұлғасымен яғни еліміздің тарихындағы жарық жұлдыздармен таныстық.Ол кісілердің адамгершіліктерін, кішпейілділіктерінің қандай болғанын білдік.Ендеше сабағымызды қорыта келе мына тапсырманы орындайық.

Жасырын сөздермен жазылған мақалды жазып,оқушыларға оқыту, мағынасын талдату.Мақалдарды дәптерлеріне жазғызу.

ҮІ.Рефлексия

Тақтаға үлкен тауыстың суреті ілінеді,оқушыларға алдын ала берілген түсті қағаздардан қиылған бес саусақтың шаблонына «екі жүрек ,бір тілек» стратегиясы бойынша сабақтың ұнағаны ,нені білгенін жазып тақтадағы тауыстың қанатына жапсырады.Мұғалім 1-2 еуін оқып беруге болады.

ҮІІ.Оқушылардың білімін бағалау: әр топта жиналған қызыл қоңыраулар санына қарап үздік топты анықтау,қошемет көрсету,мадақтау.Ең көп «5» алған топты «от шашу» арқылыы құттықтау,келесі топты «бас бармақ» көрсетіп, келесі топты қол шапалақтап қошемет көрсету.

ҮІІІ.Үйге тапсырма беру: мәтінді оқып келу,кейіпкерлер жайлы қосымша деректер жинастыру.

-Осымен балалар сабағымыз аяқталды әрқашан кішіпейіл,мейірімді болып жүрейік.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал