7


  • Учителю
  • Кіріктірілген сабақ математика 'Арифметикалық амалдар'

Кіріктірілген сабақ математика 'Арифметикалық амалдар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сатыбалды негізгі жалпы білім беретін мектебі


Кіріктірілген сабақ:Математика.

4-сынып


Өткізген:Қойшыбаева Л.А

Бақытова Б.

2015-16 о.ж


Күні:07.03.16.ж

Сыныбы:4

Бекітемін: ОІМ Қанатова А.С.

Пәні:Матемаика

Тақырыбы:Арифметикалық амалдар

Сабақтың мақсаты:Оқушылардың көбейтудің ауыстырымдылық және

терімділік қасиеттері туралы білімін кеңейту.

Есептеу қабілеті мен дағдыларын жетілдіру.

кеңістіктік ойлау қабілетін дамыту, өзін өзі

бағалай білуге үйрету.

Санды көбейтіндіге бөлу тәртібін, есеп шығару,

көп таңбалы сандармен есептеу қабілетін

нығайту,ауызша есептеу дағдысын жетілдіру,

көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдерін және

есептерді шығару дағдыларын тексеру.

Түрі: кіріктірілген аралас сабақ

Әдісі:түсіндіру, сұрақ жауап.

Көрнекілігі : слайдтар,электронды оқулық,кестелер ,суреттер.

Пәнаралық байланыс: ана тілі.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру бөлімі:

Амандасу,оқушыларды түгендеу.оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Балалар алда қандай мереке келе жатыр?

Аналар мейрамы.

Наурыз айында қандай үлкен мереке бар ?Дұрыс айтасыңдар 22-наурыз жаңа жылымыз тойланады.Олай болса бүгінгі сабағымыз осы мекереге тікелей қатысты болады.

II.Үй тапсырмасын тексеру.

Амандасу.тілектер айту.

Интерактивті тақтадан тілектер жазылған карточкалар шығады.

III.Жаңа сабақ.Бақытова Б.

«Шашу» бұл қандай дәстүр?

Қай қатар тез әрі көп орындаса шашуды көп тергені болады.

№1-тапсырма.

350 *2=700 1500:3=500 104* 4=416

471* 2=942 2709:3=903 810 *4=3240

808 *2=1616 1800:3=600 109 *4=436

397 *2=794 9063:3=3021 406 *4=1624

4080 *2=8160 3018:3=1006 3040 *4=12166

2005* 2=4010 9027:3=309 2020 *4=8080

3020 *2=6040 3024:3=108 1002 *4=4008

1020 *2=2040 693:3=231 620* 4=2480

Наурыз тойында қандай ұлттық тағам жасалады?

Тақтаға орындау

№2.- тапсырма.

Кесте бойынша өрнектер құрастырып жаз.Олардың мәнін тап.

1024 *178-901:53=182255 987-214*6542-6245=229581

542*24-5202:18=12719 1000-9845*200+150=69750

56241+355-256*21=51220 1258-698*525=293440

9000-1052*3=86844

1681+694:225:45=475 120000-92000:987-967=1400

«Көкпар» ойыны

Бұл қандай ойын?

4-№ тапсырма.

Мектептің жөндеу жұмысына 550 теңге тұратын 12қалбыр ақ бояу және 700 теңге тұратын қалбыр 16 қоңыр бояу сатып алынды. Барлық

Сатып алынған бояуға неше теңге төленді?

550т.х12 ақ бояу қалбыр Шешуі:550*12=6650т

700т.х16 қоңыр қалбыр 700*16=11200т

Барлығы;? 6650+11200=17850.т

Жауабы;17850т

Сергіту сәті;Бөрше Сымбат: «Наурыз»С.Сейфуллин\Қойшыбаева Л.А\

5- тапсырма.

а\Екі тас қалаушы кірпішті бір сағатта бірдей мөлшерде қалайды.

Біріншісі екіншісіне қарағанда 3 сағат артық жұмыс істеп ,1016 кірпіш қалап шықты.Ал екінші тас қалаушы 635 кірпіш қалады.Әр тас қалаушы неше сағат жұмыс істейді?

«Бәйге» ойыны.

Бұл қандай ойын

ә\Екі жер телімін қызғалдақ пиязшықтары отырғызылды.Біріншісі екіншісіне қарағанда 30м артық, сондықтан оған 10160 пиязшық ,екіншісі жер теліміне 6350 пиязшық отырғызылды.Егер пиязшық әрбір шаршы метрге бірдей мөлшерде отырғызылған болса, онда әр жер телімінің ауданы қанша?

«Қыз қуу» ойыны

Бұл қандай ойын?

6-тапсырма.

180*14+120*14=4200 315*6-15*6= 1800 6*84+4*84=9 5*24+5*16=100

88*15-15*38=1320 199*360+1*360=71640 256*42-156*56=456

482*17-382*17=81940 178*24+781*24=8544

Тақтаға орындау.

Баған түрінде шығар.

4000-248=3852 325*456=148200

49756+24356=74112 2470*105=259350

37008-12385=14623 2546*48=122208

325869+475682=801551 4858*125=729250

17640:35=504

4496:562=8

12210:185=66

12492:347=36

«Айтыс» ойыны

Қалдықпен бөлуді орында және тексер.

987234:545= 1811\4\ 854207:227=3763\0\

483494:123=3930\8\ 826926:826=1001\1\

935260:45= 20783\5\ 447320:421=1062\5\

Сабақты қорыту:\Қойшыбаева Л.А\

Рефлексия;

Оқушылар енді алдарымызда жатқан суреттерге қарайық.Кім «мен» бүгін сабаққа өте жақсы қатыстым.Бәрін түсіндім дегендерің күліп тұрған баланың суретін көтеріңдер.Бұл бес деген баға.Ал «мен» бүгінгі сабақты жақсы түсіндім.Сабаққа жақсы қатыстым.Бірақ дұрыс жауап бере алмадым.Келесі сабақта жақсы қатысам дегендерің жайдары тұрған баланың суретін көтеріңдер.Бұл төрт деген баға.Ал «мен »сабаққа дұрыс қатысалмадым дегендерің мұңайып тұрған баланығ суретін көтеріңдер.Бұл үш деген баға.Бірақ бұл суретті ешкім көтермейді деп ойлаймын.Өйткені барлығыңда сабаққа жақсы қатыстыңдар.Жарайсыңдар!

Бағалау.Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау,мадақтау.






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал