7


ПЛАН конспект на тему 'ҚМЖ'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мұғалімнің аты-жөні

Абуева Райса Турлыбековна

Пәні

Сауат ашу

Күні

16.04. 1 «Ә» сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Ыбырай.

Жалпы мақсаты

Оқушылардың өлеңді оқу арқылы адамға қатысты айтылатын сөздерге қойылатын сұрақтарды меңгеру.

Оқу нәтижесі

Өлеңді оқып ұстаз еңбегі түсінеді.

Сабақ

кезеңдері

уақыты

Тапсырмалар

Әдіс-тәсілдер

(модульдер)


Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті


Дерек көздер


І Кіріспе

5мин

Түстер арқылы топқа бөлінеді.

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру.

Психологиялық ахуал.

Ұйымдастыру кезеңі,сәлемдесу.Түстер бойынша бөлінген соң әр топ отыратын орындарына жайғасады.

Мұғаліммен сәлемдеседі,шаттық шеңберінде бір- біріне таңдаған түстерін неліктен алғанын айтады.

Түрлі түсті фигуралар

ІІ «Білім кілті»

6мин

Алдан ала берілген оқушы әңгімелейді.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Дарынды және талантты балаларды оқыту.СТО.

Бүгінгі сабақта 4 аялдамадан өту керек ондағы мақсатымыз білім кілтін табу.

А деңгейдегі оқушы « Мақта қыз бен мысық» ертегісін айтып береді,автор орындығында,әңгімелеп болған соң ертегі кітабын әр топқа суреттерін көрсете отырып өз орнына отырады.тыңдаған оқушылар «бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды.

АКТ,ертегі кітабы.

ІІІ Негізгі бөлім


Ой қозғау

СТО

1 ші аялдамадан өттік.2ші аялдамада бүгінгі сабағымызда танысатын өлең Ыбырай,

Оқушылар Ыбырай ата жайлы білгендерін ортаға салады.


АКТ компьютер,

оқулық


15мин

Оқулықпен жұмыс өлеңді оқу

СТО:құрдастық оқыту,ыстық орындық.

Алдымен мұғалім мәнерлеп оқып береді.

Оқушылардың іштей оқулары,жұппен топпен жұмыс орындалады,топта түсінбей қалаған оқушыға түсіндіреді.Ыстық орындықта әңгімелейді,қорытындылайды.



1мин

Сұрақ жауап әдісі

Сұрақ-жауап

Диалогтік оқыту

Өлеңде кім туралы айтылған?Қандай өлеңін оқыдыңдар?Ұстаз қандай адам екен?

Оқушылар ойларын жинақтап жауап береді.

оқулық


6мин

Жаттығу орындау


3ші аялдамда не тосып тұр екен:Жаттығудың тапсырмасын түсіндіремін.Кім?Кімдер? тиісті сөздерді тауып жазу.

Тақтада жекелеп орындайды.

Оқулық ,тақта, бор


1мин

Сергіту сәті «Қызыл өрік»



Қарап тұра қайталап орындайды

АКТ



Ауызша тапсырма

Сұрақ жауап

Ережені қайталау.

Бір оқушы Кім?сұрағына,жұптағы оқушы сол сөзді Кімдер? сұрағына жауап беретіндей айналдырып айтып береді.


Қорытындылау,бекіту.

10мин

Топпен жұмыс

венн диаграммасы

4 ші аялдамада ,әр топқа тапсырмаларын беремін.

1 топ: көп нүктенің орнына жаз

2 топ: берілген сөздерді кімдер?сұрағына жауап беретін сөздерге айналдыр.

3 топ: нелер? сұрағына жауап беретін сөздерге айналдыр.

4 топ: көктем айларын ата.

5 топ: венн диаграммасы білімді қайдан меңгереміз? Соңында білім кілті көрсетіледі.

Әр топ өз тапсырмасын орындауға кіріседі,

Болған соң баяндайды.


«2 жұлдыз,1 тілек.» топтар бір-бірін ьағалайды.

Маркер,А-4 қағаз қарындаш фломастер.

Бағалау.

1мин


Оқытуды бағалау

Оқушылар өзара бағалап болған соң критерий бойынша түсіндіре отыра бағалаймын.Жиынтық баға шығару.

Әр оқушы бағдаршаммен өзін бағалайды ,суммативті бағалау.,топ басшылары бағалайды.

Стикер,бағдаршам

Үй жұмысы




Мәнерлеп оқу,мәлімет әкелу.



Талдау

Сабақтың тақырыбы:Ыбырай

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді оқу арқылы адамға қатысты айтылатын сөздерге қойылатын сұрақтарды меңгеру.

Сабақтың міндеті:

  • Өлеңді нақышына келтіріп оқу;

  • Заттың атын білдіретін сөздерді меңгеру;

  • Ұстаз еңбегін түсіну.

Сабақ басында түстермен топқа бөлінді,шаттық шеңберінде неліктен бұл түсті таңдағандықтарын айтты,жауаптары қызықты болды:анам ұнататын түс,сүйікті ойыншығымның түсі,көзімнің түсі деп айтты.Дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша А деңгейдегі оқушыға « Мақта қыз бен мысық» ертегісін оқып келу,мәлімет әкелу тапсырдым,ыстық орындықта ертегіні мазмұндап және түрлі түсті безендірілген кітабын көрсетті.Жалпы сабақта 4 аялдамадан өту соңында «Білім кілтін» табу жоспарланды.Оқушылар сабақ бойы берілген тапсырмаларды шапшаң дұрыс,тиімді орындады.Ережені тиянақтап қорытындылады.Топтар берілген тапсырмаларды орындап жұппен, топпен жұмыстар жасады, Сдеңгейдегі оқушымда жауапкершілік пайда болды.Сыни ойлау көзқарасын білдіре алатындай тапсырмаларды қолдандым.Ағашқа стикермен сабақта Не ұнады?Неліктен? Деген сұрақтарды талдай отыра критерий құрдық.Сәтті шыққаны топпен жұмыс және рефлексия жасау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал