7


  • Учителю
  • Урок з математики у 3 класі на тему «Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування рівнянь, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами»

Урок з математики у 3 класі на тему «Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування рівнянь, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Урок з математики у 3 класі на тему

«Додавання і віднімання круглих десятків. Розв'язування рівнянь, які містять нерозв'язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами»




Підготувала вчитель

вищої категорії ,

старший вчитель
класний керівник 3 класу Новоданилівської ЗОШ,

Гороз Ельміра Ідрисівна









2015-2016 н.р.


Тема. Додавання і віднімання круглих десятків. Розв'язування рівнянь, які містять нерозв'язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами( продуктивність праці, час роботи. загальний виробіток).

Мета: познайомити з рівняннями, які містять нерозв'язану дію додавання або віднімання, розв'язуванням ускладнених задач з пропорційними величинами; повторити прийоми усних обчислень, способи обчислення дій з круглими числами, вдосконалювати навички розв'язування задач на знаходження суми. різницеве порівняння, розвивати логічне мислення, виховувати любов до праці.

Обладнання: картки для роботи в групах, кошик, малюнок Червоного Капелюшка, фішки, підручник з математики, 3 клас. автори: Ф. М. Рівкінд,

Л. В. Оляницька

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організація класу.
- Встали всі рівнесенько, вийшли із-за парт

Урок математики будем починать.

Клас готовий працювати, додавати й віднімати,

На розряди розкладати та задачу розв'язати.


- Кожен урок повинен щось розвивати, вдосконалювати. Які ж уміння розвиває урок математики?

У - удосконалювати

Р - розв'язувати

О - обчислювати

К - каліграфічно писати.

  • Отож, озброївшись цими термінами, розпочинаємо урок.

II. Створення ігрової ситуації..

- Сьогодні ми пофантазуємо, разом у казку помандруємо.

У чудове й гарне місто - добрих людей королівство.

У королівстві злагода панує, добро і щирість жителі шанують.

І вас запрошують у гості завітати, та спершу знання й розум показати.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці ми познайомимося з рівняннями, які містять нерозв'язану дію додавання або віднімання, будемо розв'язувати ускладнені задачі з пропорційними величинами. Що ще хотіли би робити на уроці? Чи впізнаєте ви цю дівчинку?(малюнок Червоного Капелюшка)

ІV. Актуалізація опорних знань

-Я у кошик заглядаю - вам завдання прочитаю.

Хто кмітливий і розумний - той мені відповідає

.

1.Каліграфічна хвилинка

1)Продовжити закономірність: 10,12,14…

2)Усний рахунок. Гра «Карусель» (інтерактивний метод).

Діти називають приклади на додавання або віднімання круглих десятків (пересідають на 1 місце вперед).

-Ми чудово справились з усним рахунком.

3)Гра «Допоможи дядечкові Плюс Плюсовичу та Мінус Мінусовичу»

Виконати завдання №291 с 46 підручника

Самоперевірка: (на дошці)

60+50-30=80 160-80+80=160

70+70-60=80 90+40-50=80

150-60+30=120 110-90+80=100

4)Наша гостя пропонує пограти у гру «Ланцюжок». Порівняй значення виразів, не обчислюючи. Завдання №293с 46 підручника

Висновок: розв'язуючи завдання сьогодні на уроці, ви закріпите свої вміння і навички розв'язувати приклади з круглими числами, вдосконалите навички розв'язування задач з пропорційними величинами.

IV. Робота над новим матеріалом

Казкова героїня хоче побачити, як ви працюєте в парах

1. Робота в парах (за правильну відповідь учень одержує 1 фішку).

1)Пояснити один одному розв'язування рівняння виду: 60+х=80+30

2) Самостійна робота учнів за варіантами

1-в: х+20=80+40

2-в: 70+х=130-40

Взаємоперевірка

V. Фізкультхвилинка.

Червоний Капелюшок проводить фізкультхвилинку «На зеленій галявині»

На зеленій галявині .Де рясна трава,

Дзюркотить криниченька,Чиста, лісова.

До води схиляються ,Квіти запашні.

Камінці поблискують В темній глибині.

Ми збирали ягоди, Забрели сюди.

Відпочити в затишку сіликрай води.

Ходять в лісі шелести дзюркотить вода -

Це казки криниченька нам розповіда.

VІ. Закріплення і систематизація вивченого.

1. Робота над задачею № 294. Аналіз задачі, складання короткої умови:

І - 60 з.

ІІ - ?,на 10з ?


1)60-10=50 (з)

2)60+50=110(з)

(60-10)+60=110(з)

Творча робота над задачею. Складання оберненої задачі

VІІ. Розвиток математичних умінь

1. Розв'язати задачу №295

5∙4+5=25 (см). Після аналізу задачі діти записують розв'язок виразом

2. Розв'язати усно №296

за 4 год - 12 ст

за 1 год - ?

3. Робота над ускладненою задачею, яка містить пропорційні величини. Складання короткої умови

Ст. За 4 год - 12 ст

учень за 1 год на 2 ст

учень за 4 год - ?

VIII. Підсумок уроку.

Червоний Капелюшок дякує вам за роботу та пропонує порахувати фішки (10 фішок - високий рівень, 7-9 - достатні, менше 7 - середній)

Гра «Продовж речення».
- Сьогодні на уроці ми…

- Найцікавіше завдання…
- Найважче було…

ІХ Виставлення оцінок

Х. Домашнє завдання:

1 група - №297, 2 група - №298 (1,2)



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал