- Учителю
- Планирование урока на тему Дүкендер
Планирование урока на тему Дүкендер
Күні:
Сынып: 3-сынып
Тақырыбы: дүкендер
Мақсаты
1Білімділік
Дүкен түрлерімен таныстыру, дүкендерді ажырата білуге үйрету, азық- түлік атауларын қайталау, қай дүкенде не сатылатынын айта алуды үйрету.
2. Дамытушылық
Оқушылардың сөздік қорларын байыту, ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту, сауатты және таза жазуға дағдыландыру. Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс дыбыстауға дағдыландыру.
3. Тәрбиелік
Оқушыларды қазақ тілін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ- жауап, ойын, жеке жұмыс, топпен жұмыс, АКТ.
Көрнекілігі: тақырыпқа байланысты суреттер
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларымен сәлемдесу.
Көңіл-күй шеңбері құру.
Кезекшімен сұхбат. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.
-аптаның қай күні?
- кеше қандай күн болды?
- ертен қай күн болады?
- қазір қай жыл мезгілі?
- күз айларын ата.
- өзің, досың туралы айтып бер.
-
Үй тапсырмасын тексеру.
Уақытты қайталау, оқушылар екі-екіден тақта алдына шығып уақытты айтады.
-
Сағат неше?
-
Сағат үш.
-
Жаңа сабақ
Дүкендер
1-тапсырма. Суретке қарау, тыңдау, қайталау. Дүкен түрлерімен таныстыру.
Кітап дүкені. Ойыншық дүкені. Азық- түлік дүкені. Киім дүкені
Жаңа сөздермен жұмыс:
Азық- түлік дүкені- продуктовый магазин
Киім дүкені- магазин одежды
Ойыншық дүкені- магазин игрушек
Кітап дүкені- книжный магазин
Сатылады- продаются
Қандай дүкендер болады екен?
-
Кітап дүкені, киім дүкені, азық- түлік дүкені, ойыншық дүкені
-
Кітап дүкенінде не сатылады?
-
Киім дүкенінде не сатылады?
-
Ойыншық дүкенінде не сатылады?
-
Азық -түлік дүкенінде не сатылады?
Презентация азық- түлік.
Ойын: «Вогон тіркеу»
Физминутка. Компьютерден қайталайды.
2- тапсырма. Екі оқушыдан тақта алдына шығып сөйлеседі.
Сен қайда барасың?
Мен дүкенге барамын.
Сен қай дүкенге барасың?
Мен азық- түлік дүкеніне барамын.
Онда не бар?
Онда нан, май, су, жұмыртқа бар.
Ойын: «Қай дүкенде сатылады?»
Жуан және жіңішке сөздерді екі бағанға бөліп жазу.
Айран, шырын, ірімшік, жұмыртқа, дәптер, қалам, нан, дүкен, киім, ойыншық, сүт, қаймақ, май, су, жиде, кітап,
Бетіту: ойын түрінде «Бір жүйірке жіп әдісі»
Кері байланыс: алма ағашы. (жасыл алма маған ұнады, қиын болған жоқ, сары алма, кейбір тапсырмалар маған қиын болды, қызыл алма маған түсініксіз және қиын болды.)
</ Үйге тапсырма беру: азық-түлік атауларын жаттау.
Бағалау : оқушыларды сабаққа қатысуларына қарай бағалау.