- Учителю
- Валеологічний модуль з трьох предметів на тему ' Як на душі, так і на тілі' (3 клас)
Валеологічний модуль з трьох предметів на тему ' Як на душі, так і на тілі' (3 клас)
Валеологічний модуль
в 3 класі
«Як на душі, так і на тілі»
Підготувала : Солодовникова О.М.
вчитель вищої категорії, старший
учитель ЗОШ № 15
м. Мелітополь
2010 р.
1 блок
Урок української мови
Тема. Написання твору «Пробудження весняної природи» на основі власних спостережень дітей.
Мета. Вчити дітей самостійно описувати весняну природу, правильно і влучно висловлювати свої думки, розвивати образне мислення, мовлення (усне і письмове), творчі й естетичні смаки, виховувати любов до рідної природи, виробляти уміння збереження та підтримки гарного настрою за допомогою гарної музики та милуванням красою, спогадами про найцікавіше, виховувати охайність у виконанні письмових робіт.
Обладнання. Мультимедійна система, відео «Рання весна», план твору, запис мелодії П. Чайковського «Вальс квітів».
Хід уроку
-
Організаційний момент. (2 хвилини)
- Пролунав і змовк дзвінок,
Починається урок.
Ось щоденник, а ось зошит.
А як настрій ваш?
- У порядку!
-
Актуалізація опорних знань. (5 хвилин)
- Що таке настрій? (Душевний стан людини.)
- Чи завжди у людини однаковий настрій?
- А чому у людей буває різний настрій? (Оточують різні справи, якщо справа подобається, у людини добрий настрій. Оточують різні люди, одні добрі, інші - погані, від цього змінюється настрій. Від погоди. Від умов проживання.)
- Дякую вам. Ви праві, і умови проживання, і погода, і люди, і улюблена справа впливають на настрій людини. А чи можна зробити, щоб у людини був завжди гарний настрій?
- Як? (Завжди посміхатися, бути завжди добрим, слухати улюблену музику, робити справу, яка подобається, згадати щось приємне.)
- Так, діти, посмішка, улюблена книга, справа, яка подобається, доброта, любов зроблять ваш настрій веселим, радісним. Як, на вашу думку, чи поліпшується в людини самопочуття від гарного настрою?
- Пригадайте, ми вже з вами говорили про те, що гарний настрій - це ознака здоров'я.
Тому тема нашого модуля «Як на душі, так і на тілі».
III. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.(5 хвилин)
- У кожного з нас є улюблені місця, де ми почуваємося по-особливому. Це може бути галявина лісу, берег моря, простір степу, стара яблуня у бабусиному саду чи квіти на дачній ділянці. Звичайно, через щоденні турботи ми не завжди маємо змогу туди потрапити. Та подумки ми легко можемо відновити в своїй пам'яті улюблені картинки і відчути ту насолоду і спокій, які дарує нам природа.
- Тож сядьте зручно і дайте волю своїм спогадам.
Ніяк не хоче покинути нашу землю зима - довга, сонна, некваплива, вона стоїть на порозі й чогось нашорошено притихла...
А ми з вами спробуємо поринути у красу весняної природи, прислухатися до весняної симфонії, роздивитися весняні барви, відчути чарівні пахощі весни.
Ви спробуєте своє перо, щоб відобразити перші подихи рідної землі. Ви складатимете письмовий твір про весну. На уроці ви будете самостійно описувати весну, вчитися правильно і влучно висловлювати свої думки.
(Учні під музику П. Чайковського дивляться відео сюжет).
- Розкажіть, що ви бачили у весняному лісі?
- Я бачив …
- А що чули?
- Я чув (шум дерев, дзвін річок…)
- Що робиться зі снігом?
- Як змінилася річка?
- Яким стало небо?
- Які стоять дерева?
- Як стало гріти сонце?
- Яка настає пора року?
- Як назвемо твір?
- «Пробудження весняної природи».
IV. Підготовча робота до написання твору. (7 хвилин)
- Пригадайте, із скількох частин складається текст? Назвіть їх.
- Текст складається із трьох частин: зачин, основна частина, кінцівка.
- Повно розкрити тему й послідовно викласти свої думки вам допоможе план. Я пропоную вам план, що складається з трьох пунктів:
1. Зима не спинить буйного ходу весни.
2. І прокидається все в природі...
3. Ласкаво просимо, весно!
Прочитайте перший пункт плану. Як ви думаєте, про що тут слід написати?
- Тут слід написати про те, як відходить зима, і на землю спускається чарівна красуня - весна.
- Назвіть дієслова, прикметники, які можна використати, щоб найбільш яскраво відобразити прихід весни.
(Учні називають, а вчитель записує на дошці). Весна прийшла, прилетіла, не забарилася, припливла, заквітчала. Весна довгождана, чарівна, тепла, красива.
- Які орфограми в словах?
(Діти називають орфограми й повторюють правила).
- Коли ми можемо сказати, що весна прилетіла? Припливла?
- Ми говоримо, що весна прилетіла, якщо її на крилах несуть пташки чи вітер. А припливла - коли прийшла з повінню, з теплим дощем, припливла на крижинці.
- Прочитаймо другий пункт плану. Про що напишемо в основній частині?
- Ми будемо говорити про пробудження природи навесні: про весняне сонечко, річку, струмок.
- Які дієслова, можна використати, щоб описати сонце? Які прикметники?
(Учні називають, а вчитель записує на дошці). Сонце бавиться, не припікає, лагідно доторкається до обличчя, пригріває. Сонце яскраве, лагідне,ласкаве.
(Учні називають орфограми).
- Ви знаєте, що березень - це місяць, який розливає найбільше води? Як можна описати весняні води?
(Учні називають, а вчитель записує на дошці).
Річка розлилась, пробігає, шумить, вирує, булькотить, хлюпає. Річка заклопотана, мутна, моторна.