7


  • Учителю
  • Урок в природу з елементами інсцінування казки В Сухомлинського

Урок в природу з елементами інсцінування казки В Сухомлинського

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Предмет: українська мова 1 клас



Тема. Дитяча народна гра «Перепілочка».



Мета: розповісти учням про птахів; створювати на уроці ситуації мовлення з метою розвитку умінь спілкуватися, грати, формувати вміння розповідати за уявою. Сприяти загальному розвитку особистості. Підвести учнів до розуміння того, природа надає сприятливу дію на здоров'я, самопочуття і настрій людини. Виховувати бажання піклуватися про птахів.



Обладнання: презентація, аудіозапис «Голоси птахів», костюми для інсценування.

</<font face="Calibri, serif">Хід уроку

  1. Психологічний настрій

Заливчатий шкільний дзвінок

Покликав знову на урок.

Будьте всі уважні,

А ще старанні!

Щоб природі другом стати,

Таємниці всі впізнати,

Всі загадки розгадати,

Навчіться спостерігати,

Будемо разом розвивати у себе уважність,

А допоможе дізнатися наша допитливість.

  1. Повідомлення теми уроку. Розгадування кросворду.

• Кросворд ПТАХИ

1) Які ноги, такий ніс.

По болоту ходить скрізь.

Хату на хаті має,

Жабам рахунок знає. (Чапля)



2) Вірно людям я служу,

їм дерева стережу,

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним здобуваю. (Дятел)



3) Що воно за дивна птиця

Світла денного боїться.

Дзьоб крючком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

«Ху-ху-ху!» - кричить вона.

Відгадали, хто? (Сова).



4) Пошив рудий кожух

На зиму. (омелюх).

5) Жовтогруді щебетушки

Купили чорні капелюшки,

А ще мають білі щічки,

Називають їх... (синички).



-Наші гості-веселі пташки. Чому веселі?...(люблять грати). Отже, і ми з вами сьогодні пограємо в пташину гру ««Перепілочка».

3. Прослуховування аудіо запису «Голоси птахів»



  1. Пташина чистомовка.

Ець-ець-ець-сіренький горобець.

Ель-ель-ель-довгоногий журавель.

Уля-уля-уля-кує в гаю зозуля.

Ка-ка-ка-маленька ластівка.

Ел-ел-ел-хижий птах орел.

Иця-иця-иця-зимує в нас синиця.

Ур-ур-ур-горить снігур.

Ва-ва-ва-вдень спить нічна сова.

Сей-сей-сей-співучий соловей.



5. Вірш «Соловей»

Сумно солов'ю у лісі,

Він сидить у нас на стрісі.

Так він солодко співає-

Весну й сонце прославляє!



6.Інсцінування казки В.Сухомлинського «Соловей і жук»



СОЛОВЕЙ І ЖУК

Ведуча: Природа радіє яскравій красі,

Скрізь чути веселі пташині пісні.

Малий соловейко всю ніч до світанку

Витьохкував пісню свою аж до ранку.

/Вилітає соловей і співає/

- Соловейко на весні, на весні,

Сипле співи головні, голосні.

Тьох-тьох-тьох,

тіу-тіу-тьох.

Соловей: Як гарно навколо, це я вам співаю,

І всіх своїм співом у лузі вітаю.

Ведуча: Тут і жук рогатий прилетів гуляти.

Вибігає жук і каже:

Що мені за диво,

Заведу свою щосили...

Ведуча: Та як пачав жук співати,

своїм співом заважати.

/Пісенька Жука/

Всім комахам розкажу, жу-жу-жу.

Як співати покажу, жу-жу-жу.

Ведуча: Підлетів соловей до Жука,

Його річ була проста.

Соловей: Припини, це так огидно.

Твій спів нікому не потрібний.

Жук: Ти мене не ображай.

Краще дівчинки спитай.

/Соловей і Жук ідуть до дівчинки/

Соловей: Я потрібен, чи цей Жук?

Бо від нього стільки мук.

Дівчинка: Зараз вам допоможу,

Що робити підкажу.

Соловей, лети у гай -

Там свої пісні співай.

Ну, а ти Жучок в траві,

Поспівай собі пісні.

Хай будуть на землі і солов'ї, і жуки.

Всі. Як же можна без Жука, ось і казочка уся.

7. Екскурсія в шкільний парк.



а) замилування весняною природою.

Ось пеньок. На ньому кулька пташок. Це весна залишила вісточки про себе.



- Як ви відрізняєте птахів від інших тварин? (Основна відмінність птахів від інших тварин - наявність пір'яного покриву тіла.) Тому їх ще називають пернатими.

- Якою є особливість зовнішньої будови птахів? (Наявність двох ніг і пари крил.)

- Чи можна назвати всіх тварин, які літають, птахами? (Не можна. Можуть літати комахи (метелики) і звірі (руда вечорниця).)

- Чи плавають птахи? (Так. Наприклад, гусак і пінгвін.)

- Чи бувають птахи, які не літають? (Так, наприклад: страус, пінгвін, ківі.)

- Навіщо птахам пір'я?

б) фізхвилинка «Пташки»



Крильця пташки розправляють,

Їх до сонця підіймають.

Потім можна політати

І комашок поганяти.

На галявину злетілись,

Там зернят вони наїлись.

Потім знову полетіли,

У гніздечку хутко сіли.



в) Гра «Перепілочка»

На мить і ми стали пташками. (Дотримання правил гри)



г) Звуки весни

Станьте, притулившись спиною до стовбура дерева, і послухайте звуки весни. Розкажіть про них так, щоб ми їх теж почули.

- Сонечко тихо й лагідно гріє щоку...

- Птахи перемовляються.

- А чим вам в душі відгуються звуки весни? Її фарби, її звісточки?



8. Підсумок уроку.

Урок закінчується. Але подорож у світ природи не закінчується. Вслухайтеся в пісню весни, вдивіться в її фарби - і зрозумієте, про що тихенько шепочуть перші листочки, дзюрчить струмочок, дзвінко співають птахи. Слухайте і дивіться весну.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал