- Учителю
- Математикадан ашық сабақ Өткенді пысықтау
Математикадан ашық сабақ Өткенді пысықтау
Сабақтың тақырыбы: Өтілген материалды пысықтау
Сабақтың мақсаты: өтілген тәсілмен есептерді шығару.
Күтілетін нәтиже: оқушылар 204*2; 408:2 түріндегі ауызша көбейту және бөлу тәсілін қолдануды үйренеді.
Сабақтың әдісі: топтық, жұптық, өздік, ойын, қайталау
Сабақтың барысы: І.Психологиялық ахуал
1.Психологиялық кезең
Саған есеп үйреткен,
Пәнге қара құрметпен.
Сандарды тура табатын,
Қиын, әрі қызықты
Математика болатын!
2.Үй тапсырмасын тексеру
Берілген тапсырманың орындалуын тексеру
408-(408:4)*2=408-204=204
3.Тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.
Математикалық диктант
101*4 /404 906:3 /302
202*3 /606 804:4 /201
303*2 909 408:2 /204
Бақтияр жауабын айтып отырады, оқушылар өз жауаптарымен салыстырады.
4.Жаңа сабақ.
Ойын: «Ақыл қалпағы»
Шарты: Таза қағаз таратылады, оқушылар бір өрнек жазады, араластырылады, таңдап алған өрнектің мәнін табады.
Оқушыларды орындауларына байланысты бағалау.
Гүлдерді таңдауларына байланысты топқа бөлу арқылы №3 тапсырманының есебін дауыстатып оқыту;
І-топ 1-ші сұраққа жауап береді.
ІІ-топ 2-ші сұраққа жауап береді.
Алишер екі сұраққа да жауап береді.
Бақтияр есептің шарты бойынша сұрақтар ойластырады. Микрафон арқылы.
5.Сергіту сәті: Ойын: «Пирамида құру»
Әр жұп жауаптарын жазу арқылы жарысады.
6.Өздік жұмысы: карточка тарату арқылы №4 тапсырма кестені толтыру орындалады. Мұнда мен Алишер мен Бақтиярды тексеремін де, олар оқушыларды тексереді.
7.Тақтада: оқушылар №5 а) көбейтінділерді санның квадратына алмастырып, мәнін табу
Алишер мен Бақтияр №5 ә)тапсырмасын орындайды.
64+200=264 49+455=504 100-34=66 290-100=190
8. Топтық жұмыс:
І топ Шаршының периметрі мен ауданын табады. /Бақтияр орындап, тексереді.
ІІ топ тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын табады. /Алишер орындап, тексереді.
9. Сабақты қорытындылау:
Ауызша көбейту мен бөлуді оқушылар жылдамдыққа орындайды.
103*2 808:4
201*3 402:2
302*2 603:3
10. Үй жұмысы: 87 бет, №2
11.Бағалау: Жетон жинауларына бай-ты бағалау