7


  • Учителю
  • Планирование на тему 'Кайталау' (4 класс)

Планирование на тему 'Кайталау' (4 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісінің міндетін атқарушы: Қ. Алипова

Күні


Пәннің атауы

Математика

Тақырыбы:

Қайталау. Өзіндік жұмыс №2

Мақсаты:

Сандарды разрядтарға жіктеу, оларға амалдар қолдануды, кесіндінің ұзындығын, төртбұрыштың ауданын табу тақырыптарын пысықтау, қайталау.

Жетістік критерийі

  • Өткен сабақтарды қайталайды.

  • Өз беттерімен жұмыс жасай алады.

Сілтеме:

Математика 4 сынып, оқулық, АКТ көздері, үлестірме материалдар.

Күтілетін нәтиже:

  • Сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеуді, оларға амалдарды қолдануды.

  • Төртбұрыштардың ауданын таба алуды.

Ақпарат көздері, қолданатын материалдар:

Интербелсенді тақта, тақырыпқа байланысты парақшалар, слайд. А форматтағы қағаздар, маркер, стикер, бағалау парақшалары.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Оқыту әдіс тәсілдері: топпен жұмыс, бірлескен оқу.

Сын тұрғысынан ойлауға үйрету: ашық сұрақтар қою, «Ой шабуылы», «Ойлан, Біріктір, Бөліс», «Ортақ талқы» әдісі, «Үш қадамды сұхбат», «Еркін әңгіме» әдісі.


Негізгі дереккөздері:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 2015 жыл, математика оқулығы, әдістемелік журналдар.

Сабақтың барысы:

Мұғалім әрекеті:

Тапсырмалар береді.

Оқушы әрекеті:

Тапсырмалар орындайды, талдайды.

Ұйымдастыру.

2 минут

Оқушыларды әр түрлі түсті қарындаштар арқылы топтарға бөлу.

Шаттық шеңберін құру. Бір-біріне сәттілік тілеу.

Қызығушылығын ояту

Ауызша есептер

Заңдылықты тағайындап, сандар қатарын жалғастыр:

а) 0,19,38,57,.............

ә) 318,422,526,.. .. .. .. .. ..

б) 72 574, 72 561, 72 548, ..........

Білу.

«Ой шабуылы» әдісі

3 минут

№1 есеп. Сандарды жаз және оқы, онда:

  • Әр санда әрбір разрядтың неше бірлігі бар?

  • Оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысына жікте.

  • Сандардың әрқайсысындағы 5,6,8, және 0 цифрлары нені білдіреді?

№1 есеп. Оқушылар жазады.

а) 605 066

ә) 8 008

605 066= 600000+ 0+5+0+60+6

8008=8000+0+0+8

Түсіну.

Презентациямен жұмыс.

2 минут

№2 есеп. Мәтіндегі сандарды цифрлармен жаз және оқы:



№3 есеп. Есептерді шығар.

а) шеберхана әрқайсысына 2 қоян терісін жұмсап, 7 бас киім және әпқайсысына 4 кәмшат терісін жұмсап, сонша бас киім тікті. Шеберхана бас киімдерге барлығы неше тері жұмсады?

ә) Есеп мәліметтерін пайдаланып, 7*4-7*2 түрінде жазуға болатын есеп құрастыр және шығар

№4 есеп. Есептерді шығар.

а) 9 шапанға 54 метр және сонша қамзолға 27 метр мата жұмсалды. Бір қамзолға қарағанда бір шапанға неше метр мата артық жұмсалды?

ә) Есеп мәліметтерін пайдаланып, 54/9+27/9 түрінде жазуға болатын есеп құрастыр және шығар


№2 есеп.

9 орын, 2 725 000 км2 ауданы, 17 337 494 адам,1 600 000, 818 000,2 498 000,270 000, 85 022 өзен, 48 262 көл,10 000 км, 85 000

№3 есеп.

Шешуі:

7*2+7*4= 14+28= 42

Жауабы: 42 тері жұмсады.



№4 есеп.

Шешуі:

54/9= 6

27/9=3

6-3=3

Жауабы: бір шапанға 3 м мата артық жұмсалды.

Қолдану.

Оқулықпен жұмыс

Тақтамен жұмыс.

7 минут



Талдау.

Шығармашылық есеп

12 минут

№5 есеп Өрнек жаз және мәнін тап.

а) 888 және 202 сандарның қосындысын 10 есе кеміт

ә) 1000-нан 999-ды азайтып, айырмасын 1000 есе арттыру.

б) а және 900 сандарының айырмасын 100 есе арттыру, мұндағы а=1000



№6 есеп.

а) Ұзындығы 5 см АВ кесіндісін сыз. АВ кесіндісінен 3 см ұзын кесінді сыз. Берілген кесіндіден 3 есе ұзын кесінді сыз.

ә) АВ кесіндісінің ұзындығы 12 см, СД кесіндісінікі-4 см. АВ кесіндісі СД кесіндісінен неше есе ұзын? АВ кесіндісі СД кесіндісінен неше сантиметр ұзын?

№3 есеп



(888+202)/10=1090/10=109

(1000-999)*1000=1*1000=1000

(a-900)*100=(1000-900)*100=100*100=10000

№6 есеп

  1. 5+3=8

5*3=15

ә) 12/4=3

Жинақтау. Сәйкестендіру.

«Домино» ойыны

8 минут



«Сен-маған, мен-саған» әдісі

3 минут

№ 7 есеп



42/3

14*3

13*5

65/5

64/4

78/6

18*4

24*3




7*8+34

6*9+46

8*8-32

9*7-23



72/8+41

6*9+46

8*8-32

9*7-23



40/(40-30)

(100-60)/4

2*(80+20)

(30+70)/10

№7 есеп



42/3=14

14*3=42

13*5=65

65/5=13

64/4=16

78/6=13

18*4=72

24*3=72

72/8+41=50

6*9+46=100

8*8-32=32

9*7-23 =40

40/(40-30)=4

(100-60)/4=10

2*(80+20)=200

(30+70)/10=10

№8 есеп.

Шаршы сыз және оны әріптермен белгіле. Шаршының периметрін және ауданын тап.

№9 есеп.

Тіктөртбұрыш сыз және оны әріптермен белгіле. Тіктөртбұрыш периметрін және ауданын тап.

Бағалау. «Үш қадамды сұхбат»

6минут

Ойын: тез есепте

Ережені еске түсір:

  • Ұзындық өлшем бірліктер;

  • Аудан өлшем бірліктері;

  • Масса өлшем бірліктері;

  • Уақыт өлшем бірліктері;

  • Көлем өлшем бірліктері;

  • Аудан, периметр, көлемнің формулалары,

№10 есеп

?-2*3+15/12=2




Сабақты қорытындылау.

Рефлексия бөлімі.

2 минут

Жазбаша кері байланыс орнату.

Бүгінгі алған білімдеріңіз толықты ма? Өздеріңізге не алдыңыздар?

Жазбаша кері байланыс жаза отырып, «Білім ағашына» іледі.

Үйге: өзіндік жұмыс


Бағалау.

2 минут

Өзін-өзі бағалау.

  • Ауызша кері байланыс

  • Табыс критерийі арқылы

  • Қол шапалақтау арқылы

  • Білім ағашы арқылы

  • Смайлик арқылы

Жиынтық бағалау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал