7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)



Оңтүстік Қазақстан облысы

Төлеби ауданы

Жаңа-ұйым шағын жинақты жалпы орта білім беретін мектебі



Бастауыш сынып мұғалімі: Карабалаева Карлыгаш Амантайкызы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: математика Сыныбы: 3-сынып

Жазбаша қосу және азайту 249+376 және 625 -376

2.Сабақтың мақсаты:

Диалогтік оқыту тәсілі арқылы оқушылардың үш таңбалы сандарды қосу мен азайтудың ауызша тәсілдерін жетілдіру.Отырып, жұптасып, топта жұмыс жасатып, білімін дұрыс пайдалана алуын анықтау. Сын тұрғысынан ойлау арқылы бұрын білетін ақпаратпен байланыстырып есептер шығаруға дағдыландыру

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер:

««Шаттық шеңбері» әдісі, «Ой қозғау» әдісі, «Кім жылдам?» жеке тапсырма, кері байланыс

Қажетті

құрал-жабдықтар:

Көбейту кестесі, қосымша тапсырма

3.Күтілетін нәтиже:

  • Деңгейіне қарай амалдарды ретімен орындайды.

  • Есептерді шығаруда (шартын,сұрағын,шешуін, жауабын )толық жазып, топта жұмыс жасайды

  • жұптық, топтық жұмыстарда оқушы өздігінен ізденеді, ойланады, тұжырым жасайды, пікірін білдіреді.

Үлгерімі: 100 Білім сапасы: 60

4.Сабақтың барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Іске асырылатын тәрбие бағыттары

I.Ұйымдастыру кезеңі:

2-минут

Сыныппен сәлемдесу.

Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Шаттық шеңбері » әдісі арқылы бір-біріне болашақта кім болатыны жөнінде армандарын айтуды сұрайды

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.

Олар шеңбер құрып , бір-біріне болашақта кім болатыны жөнінде армандарын айтады.

Рухани -адамгершілік тәрбиеге байланысты білімдерді үйрету



2-минут









2-минут











3-минут





1. Топқа бөлу:

Оқушыларға қалдықпен және қалдықсыз бөлінетін бөлінгіштер арқылы жұп және тақ болып топқа бөлемін.



2.Үй жұмысын тиянақтау

Слайд арқылы үй жұмысын бірін- бірі тексереді.

№5 есеп Бос тор көзге тиісті санды тауып жаз.

380 см = м см 4м 8дм = см

60дм = м 630см = м дм

8м 3см= см 5м 3дм 6см = см



3. «Ой қозғау» Теңдеуді шеш

Х+324=892 Х-324=468

Оқушылар қалдықпен және қалдықсыз бөлінетін бөлінгіштер арқылы топқа бөлінеді

I-топ жұп

II-топ тақ

Отбасы тәрбиесі

Ата -аналарды оқыту,бала тәрбиесінде олардың психологиялық-педагогикалық құзыреттіліктерін және жауапкершіліктерін арттыру.

II. Жаңа сабақты

түсіндіру:

35- минут

4. Жаңа сабаққа шолу:

Тақтаға үштаңбалы сандарды қосу және азайтуға байланысты мұғалімге көмектесу арқылы жаңа сабақту түсіну.



№ 3 "Кім жылдам?" Жұптық жұмыс .

Өрнек түрінде жаз мәнін тап

5 минут

а) 783 және 248 сандарының айырмасынан 535 санын азайту



ә)а және 367 сандарының айырмасына 425 санын қосу, мұндағы

а= 367 ; 592



5.№ 8 Деңгейлік тапсырма 10 минут

I деңгей бірінші бағананың екі қатарын 2 ұпай

II деңгей бірінші бағананы толығымен және екінші бағананың бір қатарын 4 ұпай

III деңгей екі бағананы толығымен 6 ұпай



6.Cергіту сәті 3 минут



7. Есептерді шығар

Топтық жұмыс 10 минут

Жылыжайға 145түп қызылша көшеті, одан 278 түп артық қияр көшеті отырғызылды және қияр көшетінен 157 түп кем қызанақ көшеті отырғызылды. Жылыжайға неше қызанақ көшеті отырғызылды?





8.Шығармашылық жұмыс: 3ұпай

№7 Р=(3+3)х2=12см S=3х3=3см2

Өзбеттерінше есептеп шығарады.

Шығарған есептердің қатесін тексереді.Жұптық жұмыста бір бірімен ойласып шығарады.Шығармашылық жұмыста дарынды оқушыларым өз деңгейлерін байқатады.

Зияткерлік тәрбие, ақпараттық мәдениет тәрбиесі біліммен толығуын ұйымдастыру

III. Бағалау.

2-минут

Жинаған балдарына қарай бағаланады.

Деңгейлік тапсырмалар арқылы өз өздерін бағалайды.

Көпмәдениетті және көркем-эстетикалық тәрбие.

IY.Үйге тапсырма:

1-минут

№6 № 8 (ә)

Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазады.

Отбасы тәрбиесі

өмірлік табыстарға жетудің басты тәсілі екенін қалыптастыру

YI. Кері байланыс.

(оқушы тарапынан

рефлексия)

2-минут

Бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы немесе сұрақтары болса стикерге жаздырамын



Кері байланыс тақтайшасына сұрақтары болса жазады

Зияткерлік тәрбие, ақпараттық мәдениет тәрбиесі қалыптастыруға үйрету

5. Қортындылау:

Осы сабақ бойынша сыныптың үлгерімі мен білім сапасын шығарады және оны күтілетін нәтижемен салыстырады.





6. Түзету. (Рефлексия) Мұғалім тарапынан кері байланыс

1.Жеке жұмыс



Оқушылар тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды.











Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)Қысқа мерзімді сабақ жоспары математика (3)





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал