7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ТАҚЫРЫБЫ:

Мектеп кітапханасы

Мектебі:

№6 гимназия

Күні, айы:

24.11.16.

Мұғалімнің аты - жөні:

Манатова С.Б.

СЫНЫП

3 «Ж » сынып

Қатысқандар

Қатыспағандар



Оқу мақсаттары



3.1.4.1. Аудиовизуалды материалдардағы оқиғалардың мазмұнын түсіну және сипаттап беру;

3.2.5.1. Фильмдер мен тыңдалған материалдағы оқиғаларды өз тәжірибемен салыстырып сипаттау;

3.4.1.1. Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем және қарапайым постер құрастыру;

3.4.2.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған/көрген материалдар бойынша қысқа жазбалар жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген тақырып бойынша лексикалық бірліктердің мағынасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тыңдалған, көрген материалдар бойынша сөйлесімге түседі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқыған/тыңдаған материалдар бойынша өмірмен сабақтастырып, өзіндік көзқарасын білдіреді.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: мәтінді тыңдай алады, түсінеді, сөйлесімге түседі, жұппен, топпен жұмыс істей алады, постер құрастырады, өз пікірлерін білдіре алады.

Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен терминдер:

Кітапхана - библиотека, кітапханашы - библиотекарь, оқырман - читатель, оқырман залы - читальный зал, тыныштық сақтау керек - надо соблюдать тишину, мектеп кітапханасы - школьная библиотека, кітап қоры - книжный фонд, абонемент - кітап беретін орын

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Кітапты таза ұстау керек, кітапты жыртпа, кітаптың бетін бүктеуге болмайды, білім береді, болашақ кітапхананы ........елестетемін,кітаптың пайдасы зор, ұқыпты ұста, тыныштықты сақта

Талқылауға арналған сұрақтар:

Мектеп кітапханасы нешінші қабатта? Кітапханада не бар? Кітапханада кімдер бар? Кітаптың қандай пайдасы бар? Кітапты қолданудың ережесі қандай? Кітапханада өзінді қалай ұстау керек? Кітапханада оқушылар не істейді?

Кітап қорына нені жатқызамыз?

Ишара: ыммен, қимылмен көрсетеміз

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы (2-5 мин)









































































Сабақтың ортасы (6-40 мин)





























































































































Сабақтың соңы

41-45 мин

Оқушылардың сабаққа дайындығы

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Мұғалім оқушылармен амандасады.

Психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар «Шаттық шеңберіне тұрып», бір-біріне жүрекшені бере отырып тілектер айтады.

Окушыларды топқа бөлу. Балаларға пазлдар таратылады, оқушылар пазлдарды жинап топқа бөлінеді.

1-топ «Кітап» тобы

Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

2-топ «Кітапханашылар» тобы

Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

3-топ «Оқырмандар» тобы

Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып



Қызығушылықты ояту. Оқушыларға теледидардан «Мектеп кітапханасы» туралы бейнефильм көрсетіледі. «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, көрген бейнефильм бойынша өтетін сабағымыздың тақырыбын ашамыз. Сабақтың мақсатын айтамыз.



Мағынаны тану.

  1. Жаңа сөздермен жұмыс.Суретті лексика, бойынша оқушыларға жаңа сөздердің аудармасы берілмей, сурет түрінде беріледі. Тақтадағы шыққан жаңа сөздермен мұғалім таныстырады, топпен, хормен оқып шығады. Әр топ берілген сөзге сөйлем құрастырады.



Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

Кітапхана кітапханашы



Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

Оқырман оқырман залы



Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып

Кітап қоры Абонемент



  1. Ассоциаграмма құру. Әр топ алдарында жатқан А3 парағына «Кітапхана» сөзіне ассоциаграмма құрайды, қорғайды.





Формативті бағалау: қол саусақтары арқылы топтар бір-бірін бағалайды.



  1. Тыңдалым. Аудиотаспадан мәтінді тыңдайды.

Мынау - мектеп кітапханасы.Ол кең және жарық. Кітапхана төртінші қабатта орналасқан . Кітапханада кітап, журнал, газет көп. Абонемент - үйге кітап беретін орын. Кітапханаға оқушылар, мұғалімдер, студенттер барады. Олар кітап оқиды, сабаққа дайындалады. Кітапханада тыныштық сақтау керек. Сен де тыныштық сақта!



  1. Айтылым. Тыңдалған мәтін, көрген бейнефильм нәтижесінде оқушылар тілдік қарым-қатынасқа түседі. «Кубизм» әдісі бойынша топтарға тапсырмалар беріледі.

1-топ : «Мәтін бойынша мектеп кітапханасын суреттейді»

2-топ: «Мектеп кітапханасы» тақырыбында диалог құрастырады.

3-топ: «Кітапханада өзін қалай ұстау керек және кітапты қалай пайдалануы жайлы ережені айтады.



Формативті бағалау: «От шашу» арқылы бағалайды.

  1. Сергіту сәті



  1. Қолдану. Оқушылар топпен «Менің болашақ кітапханам» проектісі бойынша постер жасап, қорғайды.



Формативті бағалау: Смайликтер әр топты бағалайды.

3 смайлик - «5», 2 смайлик - «4», 1 смайлик - «3» деген баға.



</ Ойтолғаныс. ПОПС формуласы бойынша өз ойларын айтады. Тақтаға орындықтарына смайликтер жабыстырған 4 оқушы шығып , өз пікірлерін білдіреді.

  • Мектеп кітапханасына барып, кітап оқу пайдалы ма? (Әр топ ПОПС формуласы бойынша жауап береді.)

  1. Менің ойымша, .............................

  2. Себебі, ............................

  3. Оны мен мына фактілермен , мысалдармен дәлелдей аламын, .............

  4. Осыған байланысты мен осындай қорытынды шешімге келдім, ..............

Рефлексия. Оқушылар таратылған алма суреттеріне өз есімдерін жазып, тақтаға ілінген ағашқа жабыстырады. Қызыл алма - сабақ ұнады, жасыл алма - сабақты түсінбеген кездерім болды, сары алма - сабақ қызықсыз болды.



Қысқа мерзімді жоспар Мектеп кітапханасы 3-сынып











Жүрекшенің суреті





пазлдар













































«Мектеп кітапханасы» жайлы видео











Презентациядан көрсету



























































А3 парағы













































Ұялы телефонға жазылған мәтінді тыңдайды.



Кубизм әдісі бойынша

текшені қолдану





















«Мен қазақпын» әні

бейнефильм

А3 парақтары, суреттер, фломастер























Ағаштың суреті, алма стикерлері

Қосымша ақпарат



Қорытындылау

  1. Сабақ барысында өзгертулер еңгізідіңіз бе? Неге?

  2. Жүргізілетін жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойынызды жазуға қолдаңыңыз. Өз сабағынңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.













Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:



2:





Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:





2:





















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал