7


  • Учителю
  • Конспект Әдебиеттік оқу 'Шегіртке мен құмырсқа' (3 сынып)

Конспект Әдебиеттік оқу 'Шегіртке мен құмырсқа' (3 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1 АПТА

3 КҮН

2 САБАҚ

1

Сабақтың тақырыбы

Абай.Шегіртке мен құмырсқа.(И.Крылов)

2

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға мысалдағы негізгі ойды түсіну арқылы шығармашылыққа үйрену

3

Оқу нәтижелері

Ойларын ашық айтады,шығармашылыққа үйренеді


Түйінді идеялар

Еріншектік пен еңбекқорлықты салыстыру


Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл

Жұппен,топпен жұмыс

Уақ

ыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс - әрекеті

ресурстар

2 мин

- Психологиялық дайындық.

- 5 болсын алар бағамыз

- Біліммен бақыт табамыз


Бір -біріңізге қолдау көрсетіп көмек беру үшін топппен жұмыс істеу керек, ендеше парта үстінен келіп қағаз алыңыздар.

Оқушылыр қайталап айтады тыңдайды.Ережелерді қайталайды:

-тыныштық сақтау

-бір-бірімізді сыйлау,тыңдау

-ұйымшылдықпен бірлесіп жұмыс жасау


2 мин.

Топқа бөлу «Жыл мезгілдеріне байланысты айларды тап»

Жаз, күз, қыс айлары жазылған қима қағаздар үлестіріледі, топ басшысын сайлап қалған қызметтерді топ мүшелеріне беруді тапсыру

Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады.

1-ші топ-Жаз

2-ші топ-күз

3-ші топ-қыс

Маусым, шілде, тамыз,

Қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан, қаңтар, ақпан сөздері жазылған қағаздар

5 мин.

Бейнежазба «Құмырсқаның еңбекқорлығы»

"Миға шабуыл» ИНСЕРТ әдісі (кестенің бірінші бағаныы толтырады )Жауаптары жаңа тақырыпты ашуға көмек беретін жұмбақтарды қою

Жұмбақтар шешу.

1.Қылдай белі бүгілген.

Өзіненде жүгі үлкен (құмырсқа)


Өзі қара шекілдеп,

секіреді секілдеп (шегіртке)


-ал енді балалар ненің суреті шықты?


Осы тақырып бойынша не білгілеріңіз келеді?


Алдыларыңызға қандай мақсат қоясыздар?


Бейнетаспадан: «Құмырсқаның еңбекқорлығы» туралы бейнежазба көрсету ойларын тыңдау


Нені білеміз

өздері қалай түсінді

Нені білгіміз келеді




Жұмбақтың шешуін табады, жауаптағы жәндіктерге қысқаша сипаттама береді де, сол бойынша тақырыптың негізгі ойын ашады.

Балалардың жауабы



Құмырсқа, шегіртке туралы білу.

Көреді, пікірлерін ортаға салады

Бейнетаспадан: «Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы тамашалау

5 мин

«Мозайка құру» әдісі

Авторлар туралы мәлімет

Қима қағаздағы бөліктер бойынша әрбір авторға сәйкес мәліметтерді іздестіріп «Мозайка құру» әдісі бойынша жұмыс істейді.


Топпен жұмыс

І топ-(авторлар туралы мәліметтер іздейді);

ІІ-топ-Синквейн әдісі(5жол өлең)

ІІІ-топ Ассоциялар жазады

.

АКТ, Абайдың, Крыловтың портреттері, суреттері, Оқулық, қосымша материал

20 мин

«Дана үкі әдісі»

Мағынаны тану

1 топ - түсінік баяндау

Венн диаграммасы арқылы шегіртке мен құмырсқаны салыстыру

2 топ - жаңа сөздерді белгілеп постерде сызылған қос жазба күнделікті толтырады

Жаңа сөздер

өздері қалай түсінді

Кітптағы түсініктеме


3 топ - «Шегіртке мен құмырысқа» мысалын рольге бөліп оқу

Оқиды - 7 мин

Талқылайды - 5 мин

Дайындау -7 мин

Қорғау - 6 мин

Сабан-орылып алынған бидайдың сабағы

Илеу-құмырсқаның үйі

Гөлайттап-жағдай , ахуал

Сауықшыл-тойшыл, сауыққұмар

Асырау-бағу, қағу

.


Ақ қағаз,маркер

2 мин.

Сергіту сәті.

Ұзын мұртты құмырсқа,

Келе жатты жұмысқа

Допты қойдым алдына

Оң жағына қарады

Солжағына қарады

Тау екен деп ойлады

Оқушылардың іс-қимылдары хормен, жаттығу жасай отырып айтады

Музыка

5мин

Бекіту(кестенің 2,3 бағаның толтырады)


Нені білеміз

өздері қалай түсінді

Нені білгіміз келеді

Кестені толтырып(3-4 оқушы оқиды)

Қима қағаздар

1 мин

Бағалау


смайликтер арқылы бағалау

Конверттер, смайликтер

2 мин

Кері байланыс


Бұл мысалдан ойына не түйдің?

.Қандай қорытынды пікір айта аласың?

Сұрақтар жазылған парақшалар

1 мин

Үйге тапсырма

Шегіртке мен құмырсқа мысалы, авторлар туралы қосымша деректер іздестіру, «Еңбектің наны тәтті» тақырыбына эссе жазу


Өзіндік бағалау


Жетілдіру жолдары, өзгерістер енгізу


Рефлексия



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал