7


Қосу және азайту (1-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 13.05.2014 ж

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Санау, оқу, жазу және салыстыру ұғымдарын қайталау, фигуралардың білдіру қасиеттерін, ерекшеліктерін түсіндіру.

Сабақтың міндеті:

  • Кері есептер, теңдеу шешуді, әріпті өрнектерді салыстыруды қайталау

  • Шапшаң есептеуге, тез ойлануға, ойлау қабілеттерін дамыту

  • Логикалық ой-өрісін дамыту, есепке қызығушылығын арттыру

  • Тәртіпті сақтай білуге, өзара сыйластыққа тәрбиелеу

Көрнекті құралдар: карточкалар, оқулық, дәптер, презентация, слайд

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Сабақтың ұраны:

«Кел, балалар, оқылық!

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылық».

ІІ.Психологиялық дайындық .

«Күлімде, күн, күлімде!

Күлсін барлық бала шат!

Берекелі бүгіндей

Бейбіт болсын болашақ!»

Осындай жақсы көңілмен сабағымызды бастайық .

ІІІ. Тірек білімдерін жетілдіру.

Жаңа материалды қабылдауға дайындық үстінде 1-10 сандарының құрамы қайталанады; бірліктер, ондықтар, толық ондықтар, жай ондықтар, жүздіктер, 1-2-3 таңбалы сандар, сондай-ақ тапсырмаға 1-10 -ға дейінгі, 10-нан 1-ге дейінгі санауды қосқан пайдалы.

«Доп лақтыру » ойыны

Допты лақтыру арқылы оқушылардың ауызша есептеулерін дамыту.

IV.Жаңа сабақты меңгеру. 1 (сурет бойынша жұмыс)

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.

Слайдпен жұмыс: №1.


8 - 3 = 5 7 - 2 = 5

5 + 3 = 8 5 + 2 = 7


V.Дәптермен жұмыс.

«Дәптерімізді ашайық,

Қолға қалам алайық.

Салақтықтан қашайық

Әдемі етіп жазайық»


№2. Тиісті таңбаларды қою.


4 * 1 = 5 3 * 1 = 4 40 * 10 = 50

1 * 2 = 3 9 * 1 = 10 40 * 10 = 30

№3. Есептің шартын толықтыр және шығар.

Алмада 6 фломастер бар, ал Айшада _____ артық. Айшада неше фломастер бар?


Алмада - 6 ф.

Айшада - ? ф. 2 ф. артық

Шешуі: 6 + 2 =8 (ф)

Жауабы: Айшада 8 фломастер бар.


VI.Сертіту сәті: «Көңілді шырша»


№4. Теңдіктерді толықтыр және есепте. Амалдардың компоненттерін ата.


60 + 20 = 80 40 + 50 = 90 60 + 30 =

20 + 60 = 50 + = 90 + =

80 - 20 = 90 - = 50 - =


№5. Өрнектерді дәптердегі кестеге жаз. Олардың мәнін тап.


10 + 60 = 10 + 20 = 80 - 60 =

80 + 10 = 100 - 40 = 40 + 30 =

10 + 70 = 40 - 10 = 90 - 90 =


VIІ. «Кім тапқыр?» ойыны.

Жұмбақ шешу.

Алма бағы жайнаған. Қызыл алма айналам. Алдым үзіп бесеуін, Тағы да алдым екеуін. Алдым сонда нешеуін? / 7 /


Көлден ұшты жеті қаз, Бес асықтың екеуін, Қайтып қонды екі қаз. Досым сұрап алады. Қонбады оның нешеуі? Айтшы сонда нешеуі, Қане, кім тез шешеді? / 5 қаз/ Өз қолымда қалады? /3


*Саянда болды 8 алма

Сайданға берді 4 алма.

Ойланып, кәне , көрейік -

Саянда қалды қанша алма? 8 -4 =4


*Бәйгеге шықты жануарлар

Алға шықты бесеуі.

Қосылды оған екеуі

Мәреге келді нешеуі? 5 +2=7


*Айманда бюолды бес алмұрт,

Әселге берді екі алмұрт.

Айманның қалды қолында

Неше алмұрт тез ойла? 5-2=3

*Сегіз қияр базардан

Сатып алды Сәлімжан.

Бес қиярды алғанда

Қанша қалды дорбада? 8-5=3


Қорытынды:

Сабақты бекіту.

Үй тапсырмасын түсіндіру.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал