7


  • Учителю
  • Математика і штрихування Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.

Математика і штрихування Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала




Математика і штрихування

Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.

Мета.Вдосконалювати навички лічби; ознайомити дітей з числом і цифрою два; формувати уміння порівнювати групи предметів за кількістю.Встановлювати відношення між числами « більше», « менше».Розвивати логічне мислення, пам'ять.Виховувати любов до предмету.

Обладнання: мултимедійний посібник, картки з зображенням членів родини.

Словник: число і цифра 2,круг, рахунок

Хід заняття

І . Організація класу.Привітання

Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
То ж і ми часу не гаймо,
Свій урок розпочинаймо.

ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

1.Лічба

- Скільки всього людей ви бачите на малюнку?

- Попереду хто стоїть?

-Позаду?

- Хто з них наймолодший?

- Хто найстарший?

Доведіть.Поясніть.

-Хто стоїть за хлопчиком?

- Хто за дівчиною?

-Чи дружну родину ви бачите? Чому?

2. Весела лічба

- Скільки у дитини цукерок??

- Скільки очей ?

- Скільки бровей?

- Скільки вух?

- Скільки рук?

- Скільки ніг?

3. Практична робота

- Покладіть один червоний кружечок. До нього додайте ще один жовтий кружечок . Скільки стало кружечків? Як отримали два кружечки?

- Покладіть один зелений трикутник. До нього додайте ще один червоний трикутник. Скільки стало трикутників? Як отримали два трикутники?

4. Робота з демонстраційним матеріалом

На набірному полотні вчитель виставляє силуетний малюнок .

  • Скільки дівчаток ви бачите? Як зробити, щоб стало 2 дівчинки? Яке число отримали? Отже, якщо до одного додати ще один, то отримаємо два.

  • У математиці говорять: якщо до одного додати один, то отримаємо два. Або 2 - це 1 і 1.

  • Як же отримали число 2 із числа 1?

5. Ознайомлення з цифрою два

А це що вигляда за голова?
Та це ж, напевно, цифра два!
Дійсно, друга цифра - два.
В неї кругла голова.
Вона - наче лебідь у морі:
Зігнута шийка, хвіст угору.

- А ще кого нагадує цифра два?

- Лебедя, фламінго, змію тощо.

6.Пальчикова гімнастика

« Моя сім'я»

Давайте уявімо, що кожен пальчик - це хтось із нашої сім'ї.

Перший пальчик - наш дідусь,

Другий пальчик - то бабуся,

Третій пальчик - наш татусь,

А четвертий - то матуся,

А мізинчик - наш малюк.

7.Робота в зошиті



6. Цікаві вірші

Ніби лебідь вигнув шийку,
Випливає цифра двійка.
Два - це пара:
Дві сестрички,
Дві руки, дві рукавички,
Ока два, по два крила
Є і в півня, і в орла.

7. Загадки

- Два кільця, два кінця, а посередині - цвях.

( Ножиці)

- Біжать два пси - позадирали носи.

( Лижі)

8. Фізкультхвилинка

Раз - підняти руки вгору,
два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
як торкаєтесь підлоги.
Три, чотири - прямо стати,
будем знову починати.

9. Робота з демонстраційним матеріалом

На набірному полотні малюнки.



- Скільки людей зліва? Скільки справа? Де менше?
(Під малюнками вчитель виставляє цифрові картки.) Яке число менше - 1 чи 2? У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово "менше" позначається знаком "<" (вчитель виставляє картку - <).
- Запис 1 < 2 читається так: "один менше двох". (Учні повторюють.)
Аналогічно проводиться робота на порівняння чисел 2 > 1, 1 = 1.

IІІ.Підсумок заняття

  • Яке число ми сьогодні вивчали?

  • Якою цифрою воно позначається?

  • Чи виникали сьогодні складнощі?

  • Сподобалось заняття?

  • Що найбільш вразило?




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал