- Учителю
- ҚМЖ 1-сынып математика Сандарды салыстыру
ҚМЖ 1-сынып математика Сандарды салыстыру
САБАҚ: Математика |
Мектеп: Сарыбұлақ ауылындағы №8 орта мектеп | ||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Джунсбаева Ж.А. | ||||||
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру 1.5.1.2** сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.2** «+», «-», «=»,«>», «<»таңбаларын, цифрларды қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 10-ға дейін сандар қатарын біледі. | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сандардың қайсысы көп, қайсысы аз екенін ажырата алады. | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Сандарды салыстыру кезіндегі қолданылатын ұғымдарды біледі. | |||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру терминдерін пайдалана алады. | ||||||
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тең, сонша, тең емес. | |||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: | |||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Мына заттарды салыстырғанда қандай айырмашылықты байқадыңдар? 3 саны 2-ден артық па? Не себепті олай ойлайсыз? ишара: смайлик, от шашу, бас бармақ | |||||||
Алдыңғы оқу: |
Күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесі бар. | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақ барысы |
Ресурстар | |||||
Басы
|
Психологиялық дайындық: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар, табылатын қасыңнан. |
| |||||
Ортасы Тапсырма 1
|
(Ж) Оқушылар арасында жұппен жұмыс ұйымдастыру. Әрқайсысы бірнеше асық алады. Әр жұп қолдарындағы асықтарды салыстырады. Басқа жұптармен салыстырып, ең көп асық санының қай жұпта екенін табады. (Ұ,Ө) «Артық», «кем» ұғымдарын тексеріңіз. Сандарды салыстыруда демонстрациялық сандық түзуді қолданыңыз. Оқушылардың түсінгенін тексеріп, сұрақ қойыңыз: 3 саны 2-ден артық па? Мұны қалай түсіндіреміз? Салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыздар? Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
| |||||
Бағалау критерийлері Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша» ұғымдарын меңгере алды. |
Дескрипторлар
| ||||||
Сергіту сәті
|
«Ханталапай» ойынын ойнату. |
| |||||
Тапсырма 2 |
(Т) Оқулықпен жұмыс. Суреттегі заттар қатарын салыстыру. Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. |
| |||||
Бағалау критерийлері Суреттегі заттар қатарын салыстыра алады. |
Дескрипторлар
| ||||||
Соңы Рефлексия |
(Ө) «Айға ұшу» ойын |
| |||||
</<font face="Times New Roman, serif">Қосымша мәліметтер | |||||||
Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс - Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). | |||||
|
|
Көркем еңбек, АКТ. | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспардан қандай ауытқулар жасадым және неге? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | |||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қандай әсерін тигізеді? |