7


  • Учителю
  • Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему Вимова і правопис слів з дзвінкими приголосними в кінці та в середині слова

Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему Вимова і правопис слів з дзвінкими приголосними в кінці та в середині слова

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

5

Тема уроку. Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці слова та перед глухими

Мета уроку. Формувати навички літературної вимови дзвінких приголосних у кінці слова та перед глухими, вчити правильно позначати їх на письмі. Розвивати вміння розрізняти дзвінкі та глухі приголосні, зв`язне мовлення, увагу, пам`ять. Збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до природи

Очікувані результати:

  • Знати правило вимови дзвінких приголосних у кінці слова та перед глухими.

  • Правильно вимовляти слова з дзвінкими в кінці та перед глухими.

  • Правильно писати слова з дзвінкими приголосними в реченнях, текстах

Обладнання: презентація, індивідуальні картки, ілюстративні матеріали, ІКТ

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І. Організація класу до роботи

Добрий день, любі діти! Подивіться мені в очі, всміхніться, всміхніться один одному. Я хочу, щоб ми добре попрацювали, отримали задоволення від нашої спільної роботи. А для цього нам треба (Слайд 1) не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно й плідно працювати.

Відкрийте зошити, запишіть дату сьогоднішнього уроку.

ІІ. Каліграфічна хвилинка.

Повторимо написання з`єднань букв: дз зв ві ін нк кі іг гл лу ух хі

  • Які слова заховалися?

  • Що може бути дзвінким і глухим?(звуки мовлення)

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1 Вправа «Мозковий штурм»

Давайте згадаємо все, що ми знаємо про звуки (складання асоціативного куща)

Звуки

голосні приголосні

</ наголошені ненаголошені дзвінкі глухі

тверді м`які

Які з цих звуків утворюються тільки за допомогою голосу?

При утворенні яких звуків чуємо голос і шум? А коли чуємо тільки шум?

А чи є приголосні, схожі за вимовою? Як вони називаються? (парні глухі та дзвінкі приголосні)

Слайд 2

Давайте прочитаємо парні дзвінкі та глухі

Назвіть дзвінкі, що не мають пари

Який глухий не має пари?

Перевіримо, як ви запам`ятали пари приголосних

Слайд 3,4 Гра «Відлуння» Я називаю дзвінкий, а ви - глухий(букви на слайдах з`являються)

Д - …, Г - …, Б - …, З - …. ДЗ - … Д` - …, З` - …, ДЖ - …, Г - …, ДЗ`- …, Ж - ….

ІV. Повідомлення теми та мотивація навчальної діяльності

  1. Проблемне запитання - Про що я хочу сказати словом [грип(б)]? (відповіді дітей)

  2. Парні дзвінкі та глухі приголосні буває важко розрізнити під час вимови та написання. Тому сьогодні ми будемо вчитися правильно вимовляти та писати слова з такими приголосними.

Слайд 5 - Давайте прочитаємо тему сьогоднішнього уроку. Як ви думаєте, що ми будемо робити на уроці? Навіщо це треба вміти?

V. Вивчення нового матеріалу

1.Пояснення вчителя. В українській мові дзвінкі приголосні в кінці слів завжди вимовляються дзвінко. У більшості слів ці приголосні звучать чітко і в середині слів. Але є в мові слова, в яких приголосні звуки перед глухими втрачають свою дзвінкість і вимовляються як глухі, а також слова в яких глухий звук перед дзвінким змінюється парним дзвінким. Давайте повчимося правильно називати такі слова.

2. Робота за підручником. Вправа 194 Гра «Луна» Я називаю чітко малюнок, а ви повторюєте.

3. Робота в парах - Прочитайте слова в стовпчиках вправа 195 (по черзі, слідкуйте за вимовою)

- Знайдіть у тексті споріднені слова. Запишіть їх парами: дуб-дубки, зуб - зубки, сад - садки, гриб- грибки. Розберіть за будовою, підкресліть дзвінкий приголосний (по 1 біля дошки) «ланцюжком»

Пояснення значень слів: паморозь (слайд 6)- наморозь, іній: тонкий шар кристалів льоду, що утворюється внаслідок осідання водяної пари з повітря на охолоджені предмети.

Зав`язь (Слайд 7)- маленькі, недостиглі плоди.

Знайдіть відгадку серед слів, які ви недавно читали.

Живим зерном народжений

Живу я на землі.

Щодня рум`яним сонечком

Я сходжу на столі. (хліб)

4. Складання речення зі словом ХЛІБ (Слайд 8)

Комбайнери на полі збирають хліб. Запис, ( 1учень біля дошки) визначення головних членів речення

VІ. Первинне закріплення

1. Словниковий диктант (за методом ейдетики)

Діти, вам треба буде запам`ятати і записати 7 словникових слів. Я допоможу це легко зробити. Послухайте сюжет і подивіться. (слайди від 9 до 22, коли пишуть, слайд 23- порожній)

Сюжет

Сів верблюд на велосипед і поїхав в очерет. Там сидів космонавт і їв пиріг. Він мав добрий апетит, бо хотів з`їсти ще й абрикос.

Запишіть слова в зошит, підкресліть останній приголосний і правильно прочитайте. Знайдіть слово, в якому всі приголосні дзвінкі і складіть з ним речення.( Верблюд - корабель пустелі.)

Взаємоперевірка зі слайду 24, читання вголос.

VІ. Фізкультхвилинка (музична)

VІІ. Включення нового знання в систему знань і повторення

1. Гра «Займи позицію»

- У кожного з вас на парті слова. Розберіть їх за будовою. Якщо вони складаються тільки з кореня - у І будиночок, є суфікс - оньк - у ІІ будиночок, із закінченням -и - у ІІІ.- Підійдіть ті діти, чиї слова треба поселити у І будиночок. Правильно прочитайте вставлені слова. Які звуки треба називати дзвінко? Займіть позицію біля парти з квіточкою, яка має такі кольори, як той будиночок, в який ви поселили слово. (так по черзі всі діти)

- Яка пора року наближається? Прочитайте правильно зимові слова (слайди 25, 26).

6. Робота в групах (по будиночках поділ)

Скласти речення з розсипаних слів (завдання в конвертах) і наклеїти їх на стрічку паперу

І група Зимового ранку я поспішаю до школи лісовою стежкою.

ІІ група Падають з неба легкі сніжинки і вкривають землю.

ІІІ група Берізки і дубки стоять біля стежки у білих шубках.

Утворити з речень текст, дібрати до нього заголовок. Виписати у зошит виділені слова, підкреслити букви, які треба читати правильно( слайд 27)

  1. Рефлексія.

Я буду читати речення, а ви покажіть останню букву (картки)

В дощ шукав у лісі гри…, й захворів тепер на гри….

Лікував я довго зу…, на обід поїв лиш су….

Хлопці наловили ри…, насадили в парку ли….

Ми прийшли до нас у лі…, там їжак в траві полі…

За кущем сховався ву…, ти його, малий, не ру...

Продовжити речення

  • На уроці я навчився…. (правильно читати і писати слова з дзвінкими приголосними перед глухими)

  • Тепер я знаю, що… (дзвінкі приголосні в українській мові перед глухими вимовляться дзвінко)

  • Найбільше мені сподобалось…

Домашнє завдання

ст. 87 вправа 197



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал