7


  • Учителю
  • 'ӨСімдік. Өсімдіктің көбеюі' (2-сынып)

'ӨСімдік. Өсімдіктің көбеюі' (2-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Жамбыл облысы,

Қордай ауданы, Беріктас ауылы

№28 Ш. Уәлиханов атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Бекхожаева Нагима Сулейменовна

Пән: Дүниетану

Сынып: 2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктің көбеюі

Мақсаты: оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

Күтілетін нәтиже: тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-бірімен ортақ шешім қабылдауға үйренеді

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың түрі: аралас

Сабаққа қажетті құрал - жабдықтар: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс - тәсілдер: «Миға шабуыл», ББҮ, Ребус шешу, ЭО, «Кластер», «Сәйкесін тап» ойыны, тест сұрақтары


Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Дерек

көздер

Ұйымдас

тыру кезеңі


Білім


Қызығу

шылықтарын ояту

5мин

Топқа бөліну

«Миға шабуыл» әдісі

Сәлемдесу. Топқа бөлу. Психологиялық дайындық жасау.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау

Слайд арқылы сұрақтар қою

Сәлемдеседі. Тақырыпшалар арқылы үш топқа бөлінеді.

1топ:бидай

2 топ:күнбағыс

3топ:қайың

Психологиялық дайындық жасайды.

Біз әдепті баламыз ,

Оқып білім аламыз,

Дүниетану пәнінен,

Табиғатты зертеп аламыз.

Сұрақтарға жауап береді.

АКТ

Білу

5мин

Ребусты шешу

ББҮ кестесі

Интербелсенді тақтада берілген слайд арқылы ребусты көрсету..

Өсімдіктер туралы не білесіңдер? Не білгілерің келеді?

Бұл тапсырманы оқушы орындай отырып, тақырыпты өз бетімен ашады, ББ бағанын толтырады

АКТ,

кесте

Түсіну

10мин

«Өсімдіктің көбеюі» электронды оқулық қолдану

Оқулықпен жұмыс

Жаңа сабақты электронды оқулықты қолдана отырып түсіндірдім.

Оқулықты тізбектей оқыттым.

Өсімдіктердің тіршілік ету мерзімі қандай?

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.Тақырыпты оқу бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.

ЭО

Сергіту сәті

1 мин

«Балапандар биі» атты жаттығу жасау

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

АКТ

Қолдану

7 мин

«Кластер» әдісі арқылы

1 топ: пиязшықтан көбейетін өсімдіктерді

2 топ:түйнектен көбейетін өсімдіктерді

3 топ: тамырсабақтан

көбейетін өсімдіктерді «Кластер» әдісі арқылы табу

Топпен, бір - бірінің пікірін тыңдай отырып тапсырманы орындайды. Әр топтан бір оқушы оқиды.

ТЖ

Талдау

5 мин

Әр топқа жеке - жеке сұрақтар қою арқылы

тақырыпты талдау

Әр топқа сұрақтар қою.

1 топ:тірі табиғатты нелер құрайды?

2 топ:өлі табиғатты нелер құрайды?

3 топ:табиғатқа нелер жатады?


Ол үшін слайдта көрсетілген сұрақтарды оқып оған жауап беру керек. Топтар сұрақ- жауап арқылы өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты талдайды

АКТ

Жинақтау

5 мин

«Сәйкесін тап» ойыны

ББҮ кестесінің Ү бағанын толтыруды ұсыну

Таңқурай ағаштар Қайың көкөністер

Сәбіз жемістер Алма жидектер

Слайдтан шыққан сөздердің сәйкесін табады

Не үйренгендері жайында ББҮ кестесінің Ү бағанына жазады

АКТ,

кесте

Бағалау

2 мин

Тест сұрақтары

Слайд арқылы тест сұрақтарын беру

Дұрыс нұсқаны белгілейді. Бір - бірін тексереді, бағалайды

Тест сұрақтары


2 мин

Өзін-өзі бағалау - бағдаршам, өзара бағалау -смайлик Бағалау парақшалары

Қорытынды бағасын қою

Әр топтан топбасшылары бағалау парақшаларынан оқушылардың жинаған ұпай санымен және бағалау шкаласы арқылы бағаларымен таныстырады

Бағдаршам түстері, смайлик

тер, бағалау парақшалары

Үйге тапсырма

1 мин

Өсімдіктердің көбеюі. Оқу,түсінгенін әңгімелеу.

Тақтаға жазу

Күнделіктеріне жазып алады


Рефлек

сия

2 мин

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

стикерлер




Бағалау


5 мин

Тест сұрақтар.

Мұғалім қорытынды бағасын айту

Тест сұрақтарына дұрыс нұсқаны белгілейді. Дәптер алмасып бір - бірін бағалайды.

Топ басшысы. «Бағалау парағымен» таныстырады

Оқушылар бағалау критерийлері арқылы

Өзін- өзі «Басбармақпен» бағалайды, өзара «Смайлик» арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

1 мин

296 - жаттығу.Ребусты шешу. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрау. Ереже жаттау

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал