- Учителю
- 'УРОК НА ТЕМУ ҒАЖАЙЫП ЖАҢБЫР. ШОКОЛАДТАН САЛЫНҒАН ЖОЛ' (4 класс)
'УРОК НА ТЕМУ ҒАЖАЙЫП ЖАҢБЫР. ШОКОЛАДТАН САЛЫНҒАН ЖОЛ' (4 класс)
Сыныбы: 4 «А» | Күні: 20.05.2015 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Ғажайып жаңбыр. Шоколадтан салынған жол | ||||
Мақсаты: | Оқушылардың қиялын дамыту, тапсырмалар орындау арқылы білімдерін пысықтайды. | ||||
Күтілетін нәтижелер: | Оқушылардың қиялы дамиды, топта еркін жұмыс жасайды. | ||||
Керекті құрал-жабдықтар: | Оқулық, компьютер, А4-қағазы, түрлі-түсті стикерлер, түрлі-түсті қаламдар. | ||||
Сабақ барысы: | |||||
Сабақ кезеңдері | Жұмыс түрі | уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау түрі |
Ұйымдастыру | Қызыл, жасыл, сары, көк түсті кәмпиттер арқылы топқа бөлу | 2 мин |
| Оқушылар кәмпиттердің түсіне қарай 4 топқа бөлінеді. Топ басшыларын тағайындайды. |
|
Проблеманы айқындау А) Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындау
| Үй жұмысын тексеру. Картамен жұмыс.
| 5 мин 2 мин | Картадан Мюнхаузеннің барған елдерін тауып, ол жерлерде не істегендігін сипаттау. Жауаптарын Мюнхаузеннің мультфильмін көрсету арқылы дәлелдеу.
Бүгінгі тақырыбымыз: Дж. Родари Ғажайып жаңбыр. Шоколадтан салынған жол Дж.Родаридің өмірін тамашалау.
| Картадан Мюнхаузннің болған елін картадан тауып, ол елде не істегендігін сипаттайды.
| Шапалақтау арқылы бағалау |
Проблеманы шешу | Оқулықпен жұмыс
| 20мин | 1.Мәтінмен танысу 1, 2 -топтар- Ғажайып жаңбыр әңгімесі; 3,4-топтар- Шоколадтан салынған жол әңгімесі 2. Мәтіннің негізгі идеясын басшылыққа алып сурет салдырту | 1)Топ оқушылары мәтінді оқып шықты. Әр топ бір-біріне диалогқа түсу арқылы сұрақ қоя отырып жауап береді, бір-бірін толықтырады, жауабының дұрыстығын талдайды ,ойланады, пікірлеседі 2 Оқушылар жұптасып әңгіменің желісі бойынша суреттерін салады. | смайликтер арқылы бағалау |
Проблема шешімін қолдану | Жеке жұмыс. | 10мин | Өз қиялдарынан тәттілер туралы шағын әңгіме құрау . | Әр оқушы дәптерлеріне өз әңгімелерін жазады. | Формативті бағалау |
Рефлексия |
| 6мин | Әр түрлі көңіл күйдегі күлегештерді ұсыну. | Күлегештердің көңіл күйлеріне байланысты оқушылар өз стикерлерін жабыстырады. | Топ басшыларының қорытынды бағалауы |
Бағалау бетшесі
Критерийлер
Топ мү-
шелері
Идеяларды ұсыну
Жолдастарын топ жұмысына жұмылдыру
Идеялардың дербестігі
Сұрақ қою
Сұрақтарға жауап беру
Белсенділігі
Жалпы балл
Топ номері
Ескерту: Жоғарғы ұпай- 5
Бағалау нормативтері:
30-25 ұпай- «5»
24-19 ұпай- «4»
18-10 ұпай-«3»
Топ басшысының аты-жөні: