7


  • Учителю
  • 4 сынып 'Күн – жарық пен жылудың көзі' тақырыбында сабақ жоспары

4 сынып 'Күн – жарық пен жылудың көзі' тақырыбында сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Күн – жарық пен жылудың көзіСабақтың мақсаты: Күн және оның тіршілік үшін маңызы туралы мағлұмат беру 1. Күн, жүйесі туралы білімдерін толықтыру. 2. Табиғатты қорғауға, елін, жерін сүюге, ізденгіштікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. 3. Оқушылардың дүниетан
предварительный просмотр материала


Сабақтың тақырыбы: Күн - жарық пен жылудың көзі
Сабақтың мақсаты: Күн және оның тіршілік үшін маңызы туралы мағлұмат беру
1. Күн, жүйесі туралы білімдерін толықтыру.
2. Табиғатты қорғауға, елін, жерін сүюге, ізденгіштікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
3. Оқушылардың дүниетанымдарын кеңейту, танымдық қызығушылықтарын арттыру.

Сабақтың нәтижесі: Күн - жарық пен жылудың көзі екенінбіледі, дәлелдей алады.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Сабақтың жабдықтары: 4-сынып оқулық, интербелсенді тақта, жұмыс парағы, Күн жүйесінің суреті, глобус, қосымша суретті оқулықтар, қима қағаздар

Сабақ сабақтың әдіс - тәсілі: ЖИГСО, эссе жазу, «Хат», ұсыныс

Жұмыстың формасы: жеке дара, жұппен, топпен.

Сабақ барысы:

Тапсырмалар

Модуль

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Психологиялық дайындық

СТОҮ,ОБжК,

2

  • Бәріміз бірге:

Табиғат!
Тіршіліктің тұнып тұрған.
Сен - Күнсің!
Көтерілген күліп қырдан.
Сен - Көлсің,

Сен - Ормансың,

Сен - Бұлақсың,
Адамды сұлулыққа құнықтырған.

Табиғат!
Тіршіліктің тұнып тұрған.
Сен - Күнсің!
Көтерілген күліп қырдан.
Сен - Көлсің,

Сен - Ормансың,

Сен - Бұлақсың,
Адамды сұлулыққа құнықтырған.

Мәтінді оқу

ОмОЖ,

ТСТОү, топтық әңгіме


15


«Күн - жарық пен жылудың көзі» мәтінінің үзінділерін жұпта, топта, топарасында бір-біріне түсіндіруге ұсынылады.

Оқушылар жұпта, топта, топарасында талқылап бір-біріне түсіндіреді.

Постерге түсіру

СТОү,

диалгтік оқыту («Бас бармақ» - өзара бағалау)

5

«Күн» туралы не білдік постерге түсіріңіздер

Оқушылар мәтіннен алған мәліметтерді постер арқылы көрсетіп, қорғайды

Кластерге түсіреді

СТОү,ОБжК,

диалогтік оқыту

(қолпаштау)

2

«Күн гүлінің» ерекшелігі неде?


«Күн гүлінің» ерекшелігін кластер арқылы жеткізеді

Ассоцация құру

АКТ,СТОү, ЖЕСО,

диалогтік оқыту

(стикер -топтық бағалау)

10

- Күннің пайдасы қандай?

«Күннің пайдасы»

ассоцация құрады

Ой толғау (жоғары дәрежелі сұрақ)

СТОҮ, ТжДОО

(«Күн, бұлт, жауын» суреттері арқылы өз- өзін бағалау)

3

- Күн болмаса, жерде не болар еді? (топтпрғп арналған сұрақ)

Күн болмаса, жерде не болар еді? Сұрағын топта талдап, ортақ шешім айтады

Хат жазу

СТОҮ, ТжДОО

(Өзара,топтық бағалау)

8

Жазушының тілімен Күнге ризашылығымызды білдіреміз.

тілімен Күнге ризашылығымызды білдіреді



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал