7


Поурочный план

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Пән: қазақ тілі Күні:12.05.15ж. Сыныбы 4 Сабақтың тақырыбы: Жануарлар әлемі Сабақтың мақсаты: Білімділік: аңдар туралы мәлімет беру. Оқушылардың білімдерін тереңдету, жүйелеу, ауызекі сөйлеу қабілеттерін арттыру. Дамытушылық: сөздік қорды молайту арқылы байланыстырып
предварительный просмотр материала

Пән: қазақ тілі


Күні:12.05.15ж.


Сыныбы 4


Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар әлемі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: аңдар туралы мәлімет беру. Оқушылардың білімдерін тереңдету, жүйелеу, ауызекі сөйлеу қабілеттерін арттыру.
Дамытушылық: сөздік қорды молайту арқылы байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту. Сауатты жазуды қадағалап, дамыту.
Тәрбиелік: оқушыларға қоршаған орта және жануарлар әлемі туралы тәрбиелік мәні зор әңгімелер айту, аңдарға деген сүйіспеншілік сезімін ояту.
Күтілетін нәтиже: Жануалар туралы біледі

Сабақтың түрі:

жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілі:

сұрақ-жауап, түсіндіру, салыстыру, аудару, қайталау

Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі

Сыныпты ұйымдастыру. Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету. Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау

Көрнекіліктер: тақырыпқа байланысты суреттер, оқулық,

1Ұйымдастыру кезеңі:-Қазір қай сабақ?

-Кластер

Кластер
Танысу***Туған жері

***Ұлты***Оқитын мектебі,сыныбы***

  1. Отбасы***Достары***

  2. 1. 2. Оқушыларға сұрақтар қою:
    - Бүгін қай жыл мезгілі?
    - Көктемнің қай айы?
    - Сәуірдің нешесі?
    - Аптаның қай күні?
    - Балалар, мынау нелер?- деген сұрақтар қойылады.
    Оқушылар: Жануарлар.
    Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар, балалар!

  3. Белый козленок, три поросенка, красивый верблюжонок, пять лошадей, три коровы, белый медведь, черная коза, красный петух, белая утка, три свиньи.
    2. Төлдер аналарынан адасып қалыпты. Аналарын тауып берейік.

  4. Сиыр - қозы
    Ешкі - бұзау
    Түйе - лақ
    Қой - құлын
    Жылқы - бота
    3. Балалар, бізге түлкі келіпті. Өз тапсырмасында жіберілген әріптерді толтыру керек екен. Дәптермен жұмыс. Тақтаға жазып, тексеру.
    П.. л,
    м... ймыл,
    т.. лкі, жолбар.. с,
    к.. рпі,
    ти.. н,
    қ... сқыр,
    қ.. ян.
    4

  5. 1. Менің мысығым бар. Оны аты - Мурзилка. Мен оны жақсы көрем.

    2. Саматтың кішкентай күшігі бар. Аты - Тузик. Самат күшігін жақсы көреді.

    3. Үй жануарлары: сиыр, ешкі, қой, жылқы, түйе. Сиырдың бұзауы бар. Ешкінің лағы бар. Қойдың қозысы бар. Түйенің ботасы бар.
    4. Қоян
    Ақ қоян. Ақ қоян үйде жүр.
    5. Аю. Ақ аю. Ақ аю мұзда жүр.
    6. Құстар. Үй құстары. Тауық, үйрек - үй құстары. Үй құстары пайдалы.
    5.- Мынау не?
    - Бұл - хайуанаттар бағы.
    - Хайуанаттар бағында не бар?
    - Хайуанаттар бағында жолбарыс, арыстан, маймыл, түлкі, аю, қоян, қақыр, керік бар.
    6.. Ит. Итім бар. Менің итім бар. Менің үлкен итім бар.
    7. Сергіту сәті «Қаздар ұшып барады» ойыны
    8. Қоян тапсырмасы. Сандарды сөйлет ойыны. Экранда көрсетілген сандар мен құстарды, балықтарды атау. 3 қарлығаш, 5 тотықұс, 8 қарға, 10 тырна, 7 табан, 4 жайын, 15 сазан, 11 шортан т. с. с.
    9. Сергіту.Жануарларды қимылмен не, дыбыспен келтіру керек.(Қасқыр, әтеш, ит), (тотықұс, аю, мысық)
    10. Аудару

  6. 1. Змея
    2. Медведь
    3. Белка
    4. Звери
    5. Волк
    6. Лев
    7. Обезьяна
    8. Воробей
    9. Щука
    V Бекіту: Балалар, қандай сөз шықты? Иә, жануарлар туралы қандай тақпақтар білесіңдер?
    1. Балалар, бүгін біз қайда саяхат жасадық?
    2. Онда нелер бар?
    3. Аңдар қандай?
    4. Сендерге сабақ ұнады ма?
    VБағалау
    VI Үй тапсырмасын беру:
    1. 181б. 3 - тапсырма Достар оқу
    VIII Қорытындылау:
    Сабақ аяқталды. Сау болыңдар, балалар!





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал