- Учителю
- Сабақ, Сағат тоғызда сабаққа барамын
Сабақ, Сағат тоғызда сабаққа барамын
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 3
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
20. Сағат тоғызда сабаққа барамын
Сабақ негізделген оқу мақсаты:
3.1.3.1 Хабарламаны тыңдау, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру жəне оқиға желісі бойынша суреттерді орналастыру,
кесте толтыру
3.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік/тəуелділік/
жіктік /септік жалғауларын қолдану
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады: уақыт,
мезгілмен байланысты сөздерді пайдалана
алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде өзінің күн тәртібі туралы айта алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: тақырып
аясында достарымен диалог құра алады.
Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
1) Берілген жаңа сөздердің мағынасын дұрыс түсінеді
2) Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауа береді
3) Берілген сөздердің мағынасын түсінеді, сөз тіркестерін құрайды.
Қашан?
Таңертең
Түсте
Кешке
Алдыңғы оқу:
Сұрақтарға жауап беру
Жоспар
Жоспарланған уақыты
Жоспарланған жаттығу түрлері
Басы
2-10 минут
Ұйымдастыру кезеңі
«Шаттық шеңбері» тренингі
Мен досымды сүйемін,
Мен әлемді сүйемін.
Жақсы оқушы боламын,
Кілең бестік аламын.
Қазақ тілін үйреніп,
Еркін сөйлей аламын.
Тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. «Тақ және жұп» ойыны арқылы .
Сағаттың тілі қай санды көрсетсе сол оқушы жауап береді.
Бағалау парақшасы беріледі.
Суреттерді қолдана отырып оқушыларға «ой тастау» әдісін қолдану.
1. Мектепке бару.
2. Түскі ас ішу(мектепте).
3. Ойын ойнау (үйірмеде).
(оқушыларға стикерлер таратылып беріледі, олар өз ойлаған ойларын жазады). Ой жинақтай келгенде бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталады.
Тапсырма. Жаңа сөздермен жұмыс.
Тұрамын
Дұрыс
Дұрыс емес
Таңертең
Түсте
Кешке
( жаңа сөздерді дауыстап айту, сөз тіркесін, сөйлем құрастыру).
Тренинг
Сандар 1-12 дейін
Бағалау парақшасы
Стикерлер. Тақтада жазылған сөздер
Интербелсенді тақтада жаңа суреттер, соңында жаңа сөздер жазылған.
Ортасы
11-40 минут
Тапсырма. Сөйлемді оқып қою қара әріппен жазылған сөздерге сұрақтар қояды.
Мен таңертең сағат жетіде тұрамын.
Жаттығу жасаймын, жуынамын.
Сағат сегізде тамақ ішемін.
Сағат тоғызда мектепке барамын.
Түсте үйге келемін.
Сағат бірде тамақ ішемін.
Сағат төртте сабақ оқимын.
Кешке теледидар көремін.
Сағат онда ұйықтаймын.
Тапсырма. Кестені толтырады. Жіктейді. Үлгі:
І. Мен таңертең жуынамын
ІІ. Сен таңертең жуынасың
Сергіту сәті. Сағат неше болды? Бұл қай кез? Сен не істейсің?
Парақшалар
Таңертең, кешке, түсте деген жазылған кесте беріледі.
Стикер, маркер, сағаттың суреті
Соңы
41-45 минут
Тапсырма. Оқы. Әр сөйлемге сұрақ қойып жазады.
1. Бұл - менің інім.
2. Ол таңертең тұрады, жуынады,
жаттығу жасайды.
3. Ол сағат тоғызда тамақ ішеді.
4. Ол түсте мектепке барады.
5. Менің інім бірінші сыныпта
оқиды.
Үйге тапсырма. Күн тәртібін жоспарлау.
Бағалау. Формативті бағалау.
Рефлексия.
- жақсы
- орташа
- қызықсыз
Тапсырма жазылған парақшалар
Бағалау парақшасы.
Стикерлер