- Учителю
- Урок споживчих знань з теми«Товари та їх різноманітність».
Урок споживчих знань з теми«Товари та їх різноманітність».
Тема: «Товари та їх різноманітність».
Мета: Дати дітям уявлення про товар та різні види товарів (продовольчі та промислові).
Розширити знання учнів про продукти харчування та їх значення та умови зберігання; промислові товари (одяг, взуття, шкільне приладдя) та умови зберігання.
Розвивати мислення, зв'язне мовлення. Виховувати бережне ставлення до товарів та уміння їх обирати.
Обладнання: таблиця з темою уроку; картки із зображенням товарів; зображення портфелів; малюнки для групової роботи; картки для практичної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. Налаштування на роботу.
Доброго ранку бажаю вам я.
Дітки кмітливі, ви-дружна сім'я.
Бачу, ви працювати сьогодні охочі,
Тому і сяють допитливі очі.
Одне одному усміхнімося.
І мерщій до роботи берімося.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Сьогодні на уроці ми дізнаємося багато нового, здобудемо знання, які допоможуть нам у повсякденному житті. А щоб дізнатися, з якої теми ми будемо працювати вам необхідно виконувати завдання від Знайки. Розташуйте цифри у порядку зростання і ви дізнаєтесь тему нашого уроку.
А - 124) Р - 195) И - 206)
Т - 11) О - 52) В - 93)
Товари.
-
Так, діти, сьогодні, ми з вами дізнаємось, що таке товар і які бувають товари, для чого вони потрібні і як ними користуватись.
(Вивішую на дошку табличку з темою уроку).
Товари. Їх різноманітність.
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
-
Гра «Назви оточуючі нас предмети».
-
Діти, подивіться уважно і назвіть ті предмети, які нас оточують.
-
А що із названих предметів можна продати і купити? Назвіть.
-
Хто знає, як можна назвати ці предмети одним словом? (товар).
-
Словникова робота (плакат).
Товар - це предмети або речі, створені людиною, для їх потреб, які можна продати і купити.
-
А що ж таке різноманітність товару? (дуже багато; великий вибір).
-
Одиниці вимірювання деяких товарів.
-
Зараз, ми пограємо в гру, яка допоможе нам у житті - не припускатися помилок, а правильно говорити, коли ми купуємо той чи інший товар.
(На дошці малюнки і таблички; треба з'єднати малюнок
з відповідною табличкою).
Морозиво кілограми
Портфель літри
Картопля штуки; грами
Взуття метри
Тканина штуки
Молоко пари
-
Які із цих товарів належать до продовольчих, тобто продуктів харчування? (морозиво, картопля, молоко).
А які ще продовольчі товари ви знаєте?
-
А як можна назвати: портфель, взуття, тканину? Які це товари?
Промислові. До них відносяться одяг, шкільне приладдя, товари особистої гігієни і т.д.
-
Гра «Магазин». Групова робота (клас поділяється на ІІІ групи).
-
Діти отримують «кошики споживача» і повинні в них розмістити товари (картинки із зображенням товарів)
І група - промислові товари
ІІ група - продовольчі
ІІІ група - промислові
-
Захист робіт дітьми.
-
Який висновок можна зробити?
Висновок: Всі товари поділяються на продовольчі (продукти) і промислові.
-
Гра «Так чи ні?».
Всі котлети та млинці треба класти в шафу?
А куди?
А годинник і мобільний треба класти в холодильник?
А куди?
Знає кожен, знає всяк -
Книжки - на полицю… (так)
Вафлі, торт та ескімо
До портфеля кладемо… (ні) А куди?
Тримають люди в кожнім місті
Речі на своєму місці.
Ви про це не забувайте -
Там де треба, зберігайте.
Складайте їх, не розкидайте,
Про чистоту і порядок дбайте.
IV. Закріплення знань.
-
Практична робота.
-
Покладіть речі у портфель.
-
Перевірка Практичної роботи.
V. Підсумок роботи.