- Учителю
- Қысқа мерзімдік жоспарлау 'Мейірімділік -асыл қасиет'
Қысқа мерзімдік жоспарлау 'Мейірімділік -асыл қасиет'
|
Шығыс Қазақстан облысы, Ұлан ауданы, Мамай батыр ауылы, "М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ
3 "А" сыныбында өзін-өзі тану пәнінен Өткізген ашық сабақ бастауыш сынып мұғалімі Абраимова Н.С.
|
| |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
| Пән: Өзін -өзі тану Күні: |
| |||||
| Тақырыбы: | "Мейірімділік -асыл қасиет" |
| ||||
| Сабақтың мақсаты: | Оқушыларды мейірімділікке, ізгілікке тәрбиелей отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу |
| ||||
| Оқыту нәтижесі: | Мейірімділік, ізгілік туралы түсінеді; Сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашады. |
| ||||
| Белсенді әдіс-тәсілдер | Жеке,жұппен, топтық жұмыс |
| ||||
| Сабақтың түрі | Жаңа сабақ |
| ||||
| Ресурстар | Ноутбук,проектр, презентациялар, ойыншық, А 4 парақтары, түсті қарындаштар |
| ||||
| Сабақ кезеңдері | Ұйымдастыру кезеңі "Шаттық шеңбер" Хормен айтады: "Табиғат аясында" | Оқушылар шеңберге тұрып, өздерін ата-анасы еркелететін сөздерді бір-біріне айтады. Қуанамын мен де, Қуанайық достарым, Қуанасың сен де, Мейірімді күнге. Өз көңіл күйлерін кірпінің түсі арқылы білдіреді. | Аралық рефлексия |
| ||
| Қызығушылығын ояту | Ребус шешеді, тақырыппен танысады | "Мейірім" сөзін шығарады |
|
| ||
|
| Топпен жұмыс: әр топ оқушылар құрап келген сөзжұмбақты шешеді. "Ойланайық, пікірлесейік" | Топпен жұмыс: әр топ оқушылар құрап келген сөзжұмбақты шешеді."Мейірімділік" сөзін шығарады. Мейірімді, мейірімділік сөзін қалай түсінесіңдер? деген сұраққа жауап береді | Топаралық бағалау "Бағдаршам" |
| ||
| Мағынаны ажырату | "Автобус аялдамасы" "Ойлан, жұптас ,талқыла" | "Сары тауық пен балапан" мәтінімен танысады. 1-топ:Сары тауық өз балапандарын қандай жақсы қасиеттерге баулыды? 2-топ: "Күн ашылып, ана жүрегіндей жадырады" дегенді қалай түсінесіңдер? 3-топ: Балапандардың сөзін сахналаңдар 4-топ:Ал сендер мейірімділікті, қайырымдылықты кімдерден үйреніп жүрсіңдер? | Топ аралық бағалау "Бас бармақ" Бағалау "Смайлик" |
| ||
| "Тыныштық сәті" | Музыка ойнайды. | Көздерін жұмып отырып, мұғалімнің дауысын тыңдайды, елестетеді. |
|
| ||
| Дәйек сөз | "Мейірімділікті анадан үйрен." | Жеке өз ойларымен бөліседі.Мазмұнын талқылайды |
|
| ||
|
| "Күншуақ" | Топпен жұмыс: 1-4-топ "Ана" 2-3- топ жұмыс:______________ данасың («анашым) ______________ панасың (Біздерге) ________________ баласын (аялап) _______________ анашым (өсірген) | Топ аралық бағалау "Смайлик" |
| ||
| Жүректен жүрекке | "Мен саған, сен маған" | 1. "Ардақта ана" өлеңін оқиды, мазмұндайды.Хормен оқиды. Диктофонмен оқылған өлеңді тыңдайды. |
|
| ||
|
| "Микрафон ұсыну" | 1.Нұрасыл өз анасының қалай басқа балаларға көмектесетіні туралы өз ойымен бөліседі., 2"Бөбек" қорын ұйымдастырушы С.Назарбаева туралы Ажардың презентациясын көреді. 3. Топпен жұмыс. "Мейірімділік" кестесін толтырады | "Смайлик" |
| ||
Бағалау Рефлексия. | "Мен әлемге тілеймін..." | Жүрекке тілектерін жазады | |||||
Үй жұмысы | Мейірімділік туралы мақал-мәтел жаттау, эссе жазу |