7


  • Учителю
  • Математикадан сабақ Есептер шығару (4 сынып)

Математикадан сабақ Есептер шығару (4 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1. Үш таңбалы санға жазбаша көбейту жазбаша тәсілдерін меңгеру деңгейін анықтау

2. Өткен сабақтардағы есеп түрлерін шешу қабілетін бақылау және тексеру

3. Интелектуалдық қиындықтарды жеңе білу және өзін-өзі бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекіліктері: оқулық, интербелсенді тақта,

Сабақ әдіс тәсілдері: топтық жұмыс, сұрақ-жауап,ой шақыру,түсіндіру,ойын,кластер диалог, кесте құру, бес жол өлең.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезең.

І. Қызығушылығын ояту

- Болашақта кім болғыларың келеді? Сол туралы әңгімелесейік. Қандай мамандық иелері болғыларың келеді? Біз бүгін басқа да мамандық иелерінің жұмыстарымен танысамыз.Мүмкін болашақта осы мамандықтардың біреуін таңдарсыңдар деп ойлаймын

«Кім тез?» ойыны арқылы кассир мамандығының қыр - сырымен танысайық.

І топ Теміржол кассасында отырып, бүгін қанша билет сататындарыңды есептеңдер

ІІ топ 700-1602+40+2-100+600 (1152 билет)


ІІІ топ Ұшаққа бүгін қанша билет сататындарыңды есептеңдер

ІҮ топ 900:2+150:6+450-230+70 (390)


ІІ. Мағынаны ашу

І деңгей

№1 Кластер құру

Мен бе, мен бе ,балалар Есепке жүйрік болатын

Кәмілетке толғансын Есепші болам өскенде

:70 (100)


:1000 (7)

-265 (6735)


+459 (7459)

7000

:250 (28)


*3 (21000)

-985 (6015)


№2 Диалог құру

Тұрар қалыпты ырғақтан Машинаны зулатқан

Шырқай салып жол әнін Жүргізуші мен болам.

Спидометрге қарап, сұрақтарға жауап бер:

  • А және В спидометрлерінде қандай жылдамдық көрсетілген?

(А-10км/сағ; В-30км/сағ)

  • Егер жүргізуші А спидометріндегі көрсетілген жылдамдықпен қозғалатын болса, онда ол 30 км арақашықтықты неше сағатта жүріп өтеді? 60км арақашықтықты ше?

(30км: 10км/сағ=3сағ 60км:10км/сағ=6 сағ)

  • Егер ол В спидометріндегі көрсетілген жылдамдықпен қозғалса,онда 30минутта неше км арақашықтықты жүріп өтеді? (30мин --- 30км/сағ : 2 =15км)

  • Егер жүргізуші А спидометріндегі көрсетілген жылдамдықпен қозғалатын болса,онда ол 1 сағ 30минутта қандай арақашықтықты жүріп өтеді? (15км)

ІІ деңгей

Оқу-білім -бағдары, Білім нәрін құятын

Заманының бағбаны Ұстаз болам өскенде

Сәйкестендіру

U=A:t Өнімділікті табу формуласы

k=Р: n Шығымдылықты табу формуласы

m=М:S Егістіктің ауданын табу формуласы

S=М:m Бұйымның санын табу формуласы

Р=n*k Осы ауданнан жиналған барлық өнімді табу формуласы

М=m*S Барлық бұйымды табу формуласы

№3 «Балық сүйегі»

Біліп жайын кәсіптің , Еңбек орны- теңізде

Талай балық аулаған. Балықшы болам өскенде


794*71 -56085 *34 +467 :3

56373 289 9826 10293 3431

Сергіту сәті

ІІІ деңгей

Сай ғып заман салтына Сылап үйдің қабырғасын

Үлгісімен жобаның Сылақшы болам өскенде

№5 Есептерді шығар Сылақшы мамандығы

а) І топ ІҮ топ

І сылақшы 5сағ ---- 900тг артық ? тг

ІІ сылақшы 2сағ ? тг

5сағ-2сағ=3сағ артық

900:3=300 тг (1сағ)

300*5=1500 тг (І сылақшы)

300*2=600 тг (ІІ сылақшы)

ә) ІІ топ ІІІ топ Бригадир мамандығы

І бригада 780 ойыншық жеке ? күн

ІІ бригада-540 ойыншық---4күн кем істесе жеке ? күн

Ш: 780-540=240 (ойыншық айырмасы)

240:4=60 ойыншық күніне

780:60=13 күн (І бригада)

540:60=9 күн (ІІ бригада)

ІҮ деңгей

Ат шаптырым аумағы Кәсіпкермін бүгінгі

Астығы бар, бау-бағы. Жолға қойған сауданы

№6 Талдау Фермер мамандығы

І топ 18ц/га*300га=5400ц (егін бітік шыққан жылы)

8ц/га*300га=2400ц (егін нашар шыққан жылы)

ІІІ топ

Фермер

шығымдылық

Егістіктің ауданы

Жиналған барлық өнім

Бітік астық

18ц/га

300га

5400ц

Аз астық

8ц/га

300га

2400ц

ІІ топ 14ц/га* 200ц =2800 ц (бірінші алған өнім)

19ц/га*200ц=3800 ц (екінші алған өнім)

3800ц-2800ц=2000 ц (артық өнім)

ІҮ топ

Фермер

шығымдылық

Егістіктің ауданы

Жиналған барлық өнім

Қайсысы артық

ж/е ? артық

І Фермер

14ц/га

200га

2800ц


ІІ Фермер

19ц/га

200га

3800ц

1000ц артық

Ү деңгей Шығармашылық жұмыс

Жаңалықтың жаршысы, «Синквейн»жазып газетке

Қаламының «жалшысы» Журналист болам өскенде

Есеп

Қызықты, күрделі

Ойландырады, шығарады, есептейді

Пәнге деген қызығушылықты арттыратын

Логика

ҮІ деңгей

Біліп жайын кәсіптің Қандай іске машық кім?

Талай сырға қанықтық. Зерделейік, алған білімді.

Осы мамандықтар жайлы сыр - сұхбат алу

Бағалау

  • «5» бәрін дұрыс шығарып ,сабаққа толық қатысса

  • «4» тапсырмаларда аздап қателік кетсе, сабаққа толық қатысса

  • «3» сабаққа толық қатыспаса, тапсырмаларды тек орындап ғана отырса.


Оқушының аты-жөні

І деңгей

ІІ деңгей

ІІІ деңгей

ІҮ деңгей

Ү деңгей

ҮІ деңгей


№1 №2

сәйкес №3

№5

№6

шығ. жұм


Үйге тапсырма №6 б) № 4

Қорытынды

2 жұлдыз, бір тілек




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал